Jak vybrat ideální komodu?

Jak vybrat ideální komodu?

Komoda není jen úložným prostorem, jde také o dekorativní kus nábytku. Žádná ložnice, obývací pokoj či kancelář se bez ní neobejdou. Její výběr je proto velmi důležitý a záleží při něm na několika aspektech – na odolnosti, náročnosti údržby a vzhledu.

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

Výhra jménem lamino

Tím nejodolnějším materiálem, z jakého si můžete pořídit nábytek, je bezesporu dřevo. Komody z masivu jsou velice kvalitní s dlouhou životností; jejich nevýhodou je však vyšší cena. Levnější alternativou jsou komody z lamina nebo lamino desky, což je dřevotřísková deska potažená laminem. Tento materiál je v současné době v nábytkářském průmyslu nejpoužívanější. Lamino je méně náročný materiál na údržbu než dřevo a je také velice odolný – často se používá na výrobu kuchyňských linek či nábytku do koupelny. Jeho další velkou výhodou je také nepřeberné množství vzhledu, který může vašim komodám dát.

Přírodní vzhled je jasný favorit

Vzhled je dalším velice důležitým aspektem vaší komody. V současnosti jsou nejvíce trendy světlé barvy, zejména bílá. Bílá komoda je univerzálním nábytkem, který se dá kombinovat téměř se vším. Velice oblíbený je také styl pojmenovaný podle francouzské oblasti Provence. Jedná se o kombinaci světlých barev a přírodních materiálů. A právě přírodní vzhled je momentálně u nábytku tím vůbec nejoblíbenějším. Pokud milujete přírodu a chcete být trendy, zvolte komodu z masivu nebo komodu z lamina v dekoru dřeva.

Atraktivní dekor dub sonoma

Správná komoda by měla být kvalitní, odolná, měla by se snadno udržovat a mít moderní vzhled. Měla by tedy být spíše světlejší a z přírodního materiálu. Dub sonoma má velice jemnou strukturu světlého dřeva s lehkým odstínem šedé, díky čemuž se komoda v dekoru dub sonoma hodí skvěle ke všemu. Lamino desky však umožňují odstín upravit i na velice tmavý. V současné době je také možné mít komodu v kombinaci několika stylů či barev, takže si vybere opravdu každý.

1 komentář k Jak vybrat ideální komodu?

  1. Děkuju za tipy! Myslím si, že člověk musí mít hlavně ujasněno, co vlastně chce, a to nejen od komody, ale jakéhokoliv jiného nábytku 🙂 Jedině tak je možné vybrat kousek, který bude skutečně vyhovovat a plnit svou funkci 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *