Jak vybrat reflexní vestu

Jak vybrat reflexní vestu

Reflexní vesty zachraňují životy

Od 20. února roku 2016 platí pro všechny chodce povinnost daná zákonem, a sice že za snížené viditelnosti musí být chodec opatřen jakýmkoliv reflexním prvkem, který je pro řidiče automobilů i motocyklů jasně viditelný. Tato povinnost je dle mého názoru jednou z nejsmysluplnějších, která z řad politiků ČR vzešla. Pokud tuto povinnost převedeme do praxe, je nasnadě otázka, který reflexní prvek mi co možná nejlépe zachrání život. Mám si opatřit karabinu na batoh v reflexních barvách či mi postačí reflexní páska na ruku. Z mého pohledu je nejefektivnější ochranou lidského zdraví a zároveň i zřetelným dodržením daného zákona reflexní vesta, která by měla být součástí nejen naší výbavy v autě. Kvalitní reflexní vesty totiž opravdu zachraňují lidské životy. Mysleme proto v tomto případě nejen na sebe, ale také i na naše nejmenší, které malá karabina připevněná na batůžku s přezůvkami zdaleka tak dobře neochrání jako reflexní vesta.

 

Jak na výběr reflexní vesty?

Trh nabízí hned celou škálu pestrých druhů těchto reflexních vest, a to jak pro dospělé jedince, tak pro děti. Rozdíly mezi dětskou vestou a vestou pro dospělé jsou opravdu značné. Princip ochrany zdraví je ovšem tím nejpodstatnějším a také tím, co veškeré vesty spojuje. Pokud se právě chystáte na výběr reflexní vesty, velké oblibě se těší klasická oranžová či žlutá barva vesty, která je opatřena nejlépe suchým zipem. Vesty ve většině případů bývají opatřeny třemi reflexními pruhy a vaše zvýšená viditelnost je v těchto případech samozřejmostí. V současné době již lidé nemají vůči reflexním vestám předsudky, jako tomu bývalo v dobách dávno minulých, a ba naopak je berou jakou součást jejich šatní skříně. Při výběru vesty si ovšem vždy dávejte pozor na to, aby daná vesta splňovala veškeré zákonem dané normy. Je dáno i to, do jaké míry musí reflexní prvky na vestě odrážet světlo a rovněž i to, jaké rozměry musí dané proužky vůbec mít. Ve špatně konstruované vestě si můžete nejen jako motorista zadělat na velké problémy. Každá vesta tak musí mít na vnější straně nášivku či jakoukoliv jinou zmínku o certifikaci.

Jak donutit děti milovat reflexní vesty?

Děti velmi často s nošením reflexních vest soupeří. Stydí se, že není vidět jejich klasický oděv, a cítí se mezi vrstevníky méněcennými. Tento problém ovšem hravě vyřešila celá spousta reflexních vest, které zdobí roztomilé obrázky dětských hrdinů. Nechte se proto například inspirovat tím, jak vypadá kvalitní reflexní vesta od Altima.cz a nechte své děti vybrat si tu svou oblíbenou vestu. Je velmi nutné podotknout, že zejména dětem hrozí velké riziko nehody v případě, kdy je venku šero a dítě se chystá na cestu do školy či v zimě končí v pozdních odpoledních hodinách, kdy se již venku stmívá. Vězte, že reflexní vesta v kombinaci s dalšími reflexními prvky může zachránit nejeden dětský život.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *