Jak vybrat sprchový kout?

Jak vybrat sprchový kout?

Koupelna je místem relaxace, očisty těla a vytouženého odpočinku. Sprchový kout je důležitou součástí jejího interiéru. Jak vybrat ten nejvhodnější kout do vaší koupelny? V následujícím článku vám poradíme, na co se při jeho výběru zaměřit především. 

Sprchový kout je praktickým řešením především pro menší prostory. Oproti vaně je prostorově úspornější, proto na něj obvykle padne volba v případě panelákových koupelen. Kout může působit luxusním a designovým dojmem a při volbě správného typu konstrukce a výplně tak skvěle dotvoříte ráz celého interiéru koupelny.  A jak na samotný výběr?

Typ konstrukce sprchového koutu

Nejčastější variantou jsou sprchové kouty rámové, ty jsou typické zasazením výplně do rámu. U tohoto typu oceníte vysokou stabilitu, která snese i velmi časté a nešetrné zacházení. Další variantou jsou půlrámové sprchové kouty, u těch chybí svislé rámové profily. Poslední možností jsou bezrámové sprchové kouty. Ty jsou tvořeny jen bezpečnostními skly a panty a dokáží dokonale ladit s celým designem koupelny. Zde je třeba dbát na kvalitu podpůrných prvků, které zaručují stabilitu koutu, tzn. na kování, úchyty a rozpěry. Sprchové zástěny Walk-in dodají luxusní vzhled a stanou se dominantou každé koupelny. 

Způsob otevírání dveří

Zde velmi rozhoduje dispozice koupelny a její samotný rozměr. Posuvné otevírání dveří oceníte u menších koupelen. Výhodou je, že při manipulaci s nimi stéká voda stále do sprchové vaničky, ne ven. Nevýhodou je ale složitější čištění. Zalamovací dveře jsou ideální do úzkých sprchových koutů pro jejich možnost otevírání dovnitř i ven, díky kterému vzniká prostor pro široký vstup. I u tohoto typu voda zůstává uvnitř sprchovací zóny – zalamovací dveře dobře izolují. Otočné otevírání si můžete dovolit v rozměrově větší koupelně, dveře se otevírají směrem ven. Aby voda nestékala na podlahu koupelny, je potřeba mít dveře opatřeny odtokovou lištou. 

Tvar a velikost sprchovacího prostoru

Obdélníkové sprchové kouty jsou vhodné do velkých koupelen. Pokud si můžete dovolit rozměr 80 x 120 cm, máte pohodlí zajištěno. Čtvercové kouty využijete v menších koupelnách, zde je dostačující rozměr 80 x 80 cm. Prostorově nejúspornější variantou rohových koutů jsou ty čtvrtkruhové. Pro ně je dostačující rozměr 90 x 90 cm. K rozmanitým rozměrům sprchových koutů není problém najít vyhovující sprchovou vaničku a další potřebné příslušenství.

Náš tip:

Chcete povýšit relaxaci ve sprchovém koutu ještě o úroveň výš? Zamyslete se nad zabudováním vhodného typu hydromasážního panelu a zvolte si variabilní počet trysek k masáži.

Rate this post

3 komentářů k Jak vybrat sprchový kout?

  1. Původně jsme chtěli sprchový kout vyměnit za jiný, větší, ale nakonec jsme se raději rozhodli pro vanu. Koupelna je celkem velká, ale moc jsme nevěděli, jak tam vše logicky umístit, jaké barvy zvolit apod. Napadlo mě se raději obrátit na odborníky a tak jsme našli http://www.pwinterier.cz se kterými jsme velmi spokojení.

  2. My jsme si nechávali dělat zděný sprchový kout na míru. Uvnitř vede armatura s topným tělesem, takže v zimě, když se přijde do sprchy, tak je tam příjemně teplo. A navíc díky tomu zbytkovému teplu ten sprchový kout poměrně rychle vysychá, takže se nedělá plíseň ani ve spárách, ani v rozích. 🙂

  3. Souhlasím, že je důležité vybrat si správný model sprchového koutu. Já jsem si při rekonstrukci vybrala velký sprchový kout s masážními tryskami. K němu perfektně ladí kamenné obklady, které mě překvapili, že jsem si je mohla vybrat z různých materiálů a velikostí na míru. Ještě pro mě byla hodně důležitá údržba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *