Jak vytvořit vlastní dárkový poukaz

Jak vytvořit vlastní dárkový poukaz

Buďte originální a potěšte své blízké vlastnoručně vyrobeným dárkovým poukazem! My vám poradíme jak na to krok za krokem.
Vymysleli jste pro oslavence originální dárek, ale jedná se o zážitek nebo službu, kterou mu nemůžete dát jen tak zabalenou v krabici? Obyčejná obálka vám také nepřipadá dvakrát kreativní a vy vymýšlíte, jak tenhle speciální dárek věnovat? Vytvořte si dárkový poukaz podle našeho návodu. Uvidíte, že s ním zaujmete nejen obdarovaného, ale i další přátele, kterým se pochlubí. V našem návodu budeme používat on-line editor Canva, ve kterém zvládne pracovat i úplný laik. Výsledek navíc stojí za to.

Grafické online studio Canva – jednoduše a kreativně!

Canva.com je bezplatná služba, ve které se naučíte pracovat raz dva – tedy přibližně za 10 minut, co si program trochu ohmatáte. Jedná se o grafické online studio, ve kterém jednoduše a navíc kreativně vytvoříte pěknou grafiku. Můžete ji použít při tvorbě obrázků na blog, fotek do newsletterů, tištěných letáků, reklam na Facebook a dalších příspěvků. My ji dnes využijeme na tvorbu vlastního dárkového poukazu. V Canvě naleznete mnoho šablon, které jsou zdarma. Ano, jsou tu i placené verze, ale k vaší práci vám postačí ty bezplatné. Najdete tu úplně vše, na co si vzpomenete. Stačí jen vybrat vhodnou šablonu k vašemu dárku tak, aby se hodila pro dotyčnou osobu. To znamená, že pro muže vybíráme barvy jako je modrá, zelená nebo fialová, pro ženu můžeme zvolit růžovou, žlutou, červenou. Svého kamaráda nebo příbuzného znáte nejlépe vy, proto si z široké nabídky šablon určitě vyberete.

Jak pracovat s Canvou

Do Canvy je nutné se nejprve přihlásit pod emailovým účtem. Tady je důležité zmínit, že Canva je v angličtině, ale nejedná se o žádné složité fráze. Všechny výrazy si v případě potřeby dohledáte v překladači. Při tvorbě grafiky začínáte kliknutím na zelené tlačítko Create a design, načež se vám zobrazí jednotlivé typy šablon.
Pro tvorbu dárkového poukazu vyberte v šablonách Events položku Tag, ve které najdete pěkné šablony pro tvorbu poukázky.
Vyberte si šablonu, která se hodí k vašemu přání. Do ní vepište text.
Do šablony vepište text pomocí textového editoru. Můžete vybrat, jakou chcete velikost textu, typ písma i jeho umístění. Dále je možné zvolit si barvu i uspořádání textu.
Pokud chcete dárkovou poukázku oživit dalšími prvky, zadejte ve vyhledávání text prvku, který byste rádi na poukázku vložili.
Další hezké obrázky naleznete v sekci Elements, kde si můžete vybrat fotky zdarma, rámečky, různé tvary a ilustrace. Tady se fantazii meze nekladou.
Vytvořený dárkový poukaz na závěr uložte pomocí tlačítka Download. Můžete vybrat formát JPG, ale také PNG a PDF.
Poukaz je také možné připravit k tisku a to kliknutím na tlačítko Order prints.
Jak vytvořit vlastní dárkový poukaz
Po uložení dárkového poukazu vám stačí jej vytisknout v barevné tiskárně a případně nechat zalaminovat, aby obdarovanému co nejdéle vydržel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *