Jak zařídit kvalitní psí pelech

Nejen pro lidi a jejich zdraví je důležitý odpočinek a kvalitní spánek. Určitě víte, že pokud sami sobě nedopřejete potřebný čas na dobití „baterek“ jste mrzutí a nemáte dobrou náladu. Ihned se to na vás podepíše a saháte po první pomoci a tím je kofein. Pes však nic takového nezná a proto potřebuje mít svůj koutek, kde bude moci odpočívat a nabírat sílu pro další dovádění či střežení vašeho majetku. I pes stejně jako člověk je pak více náchylný na stres a to se odrazí na jeho zdraví. Ať už jde o pejska malé nebo velké rasy, je důležité vybrat ten správný pelíšek. Někteří pejsci dají přednost místu, odkud mají rozhled a vše pod kontrolou. Jiní naopak volí ústraní a raději si někam zalezou. Každý potřebuje být občas sám. Jiné to je v domácnosti, kde pes žije pouze se svými dospělými páničky a jiné zase v domácnosti, kde skotačí malé děti. V takové situaci je jasné, že bude náš mazlík potřebovat místo, kde se ukryje, když už nebude mít náladu na dětské hry a dovádění.

Krok číslo jedna zjistit, kde je váš pes nejraději

Jakmile zjistíte, co váš mazlík preferuje, bude se vám lépe vybírat i velikost či tvar pelíšku. Někteří dají přednost hebkému a měkoučkému materiálu a jiní naopak tvrdé podložce. Obecně je známo, že menší rasy upřednostňují kryté pelíšky s okrajem nebo kukaně či boudičky. Je to hlavně z toho důvodů, že jim poskytuje pocit bezpečí a udrží více tepla. Malé rasy psů jsou více náchylné na změny teplot a ne v každé domácnosti panuje letní teplota. Stává se, že při odchodu do zaměstnání mnoho lidí ve snaze ušetřit za energie vypíná topení. Pokud už však pelíšek pro svého mazlíčka máte a říkáte si, že jste mohli koupit raději boudičku, aby mu bylo teplo i zde, existuje řešení. Můžete přikoupit deku, do které se zavrtá a bude mu hezky teplíčko. Občas není od věci mít pelíšky dva. Jeden, který umístíte někam, kam pejsek rád chodí, když potřebuje mít soukromí a vyžaduje klid. Druhý zase do frekventované části bytu či domu, aby neztratil kontakt s vámi a přehled. V tomto případě může být jeden pelíšek v podobě polštáře či matrace a druhý boudička.

Psí pelech

Pelíšky podle velikosti plemene

U větších plemen budeme těžko umisťovat boudu třeba do obýváku. Nejspíš by zabrala místa více než váš pracovní stůl. Jestliže máte svůj pozemek, může mít pes boudu venku a pokud ho máte i doma tak tam pořídit klasický psí pelíšek. Zde se nejčastěji využívají psí divany, které jsou z velmi odolných materiálů. Mají příjemný hebký povrch a dobře se udržují. To je další nesmírně důležitá věc. Aby pelíšek odolal nepřízním, protože někteří mazlové jim občas dají pořádně zabrat a hlavně aby se dobře udržoval v čistotě. Pelíšek vybírejte i podle povahy vašeho pejska. Moje fenka, když venku prší, obchází kaluže a nenapadne jí, aby se přiblížila vodě. Avšak někteří naši mazlíčkové vodu doslova milují a nemluvím o blátě. Pro tento případ je vhodná matrace, která má extrémně odolný povrch a vodou nepropustný potah. Když si pořizujete ložnici, také vycházíte z velikosti, pohodlnosti a co je vaší osobnosti nejbližší. Stejné je to s pejskem. Mnoho lidí může namítnout, že se pes vyspí i v kartónové krabici. To je sice pravda, ale pokud chcete mít doma šťastného psa, který vám to stonásobně vrátí svou veselostí, dopřejte jemu stejně jako sobě patřičný komfort.

Pelíšky pro psí kluky a holky

Tak tady bych ani moc velký rozdíl nehledala, pokud se naše fenka nechystá přivést na svět štěňátka. Panuje sice názor, že feny kvůli hárání potřebují pelíšky umyvatelné, ale to neznamená, že bude chudák spát na holém plastu. Nejlépe je volit pelíšek, který má snímatelný potah a dá se vyprat nebo plastový pelíšek vyplnit měkkým pratelným polštářem. To samé platí pro fenky, které budou mít štěňátka. Pelech by měl být prostorný a hygienicky udržovatelný.

1 komentář k Jak zařídit kvalitní psí pelech

  1. Není to tak dlouho, co jsme sháněli pelíšek pro naší Amálku. Výběr je dneska opravdu veliký, nakonec jsme ale vybrali tady: https://www.elektro-obojky.cz/pelisky-pro-psy/
    Mají opravdu veliký výběr různých druhů pelíšků. 🙂 Doporučuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *