Jak zaznamenat zážitky z dovolené

Jak zaznamenat zážitky z dovolené

Za pár měsíců začíná sezóna letních dovolených, které jsou pro mnoho z nás příležitostí, jak si užít nevšední zážitky, zasportovat si a odpočinout. Ať už dáváte přednost horské turistice, výletům na kole, nebo vodním sportům, jistě si vzpomínky na léto budete chtít uchovat co nejdéle. K tomu může pomoci outdoorová kamera, díky níž si pořídíte záznam své aktivity, a můžete si tak připomínat příjemné chvíle, nebo je dokonce sdílet s příteli na sociálních sítích.

Outdoorové kamery jsou malá důmyslná zařízení, která můžete připevnit například k přilbě, na řídítka bicyklu, nebo také držet v ruce. Jejich výhodou je odolná konstrukce, díky které se nemusíte bát například natáčení pod hladinou vody, nebo drsnějších podmínkách, například při lyžování. Zachytit tak můžete jedinečné scenérie, ale také průběh samotné akce. Některé modely potřebují k získání vyšší odolnosti ochranné pouzdro, jiné můžete bez obav používat bez něj.

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

Při výběru toho správného přístroje byste se měli zajímat o kvalitu obrazu, kterou je schopna kamera zaznamenat, ale také na způsoby ovládání, odolnost, rozměry, úhel záběru a v neposlední řadě také cenu. Ta se může pohybovat zhruba od 700 Kč až po částku přesahující 15 000 Kč.

Důležitým prvkem je také příslušenství, které umožňuje připevnění kamery k různým povrchům či předmětům. Existují i speciální plováky, díky kterým se vaše kamera vždy udrží na hladině. Pokud ji například při potápění nebo skocích do vody upustíte, pohodlně ji najdete. Jestliže se chcete o outdoorových neboli akčních kamerách dozvědět více, můžete si přečíst článek Jak vybrat outdoorovou kameru na portálu Arecenze.cz.

Pokud budete hodně cestovat autem, můžete si pořídit také kameru do auta. Ta slouží k zaznamenání výhledu z vozidla. Natočit si tak můžete malebné vesničky či přírodu, kterou projíždíte, ale také samotné dění na silnici. Záznam z autokamery oceníte například při dopravní nehodě, nebo nenadálé události na silnici. Využívají je často policisté, ale také pojišťovny jako důkaz při kolizi. Záběry vám tak mohou ušetřit několik tisíc, ale i problémy se zákonem.

Palubní kamery jsou trojího typu, podle způsobu zaznamenávání obrazu. Klasické nahrávají dění před vozidlem, duální zabírají navíc dění ve voze. Nejpokročilejší jsou externí kamery, které nahrávají nejen dění před vozidlem, ale také za ním. Čelní kamera se umisťuje nejčastěji za středové zpětné zrcátko tak, aby nepřekážela ve výhledu.

Kromě rozlišení obrazu a velikosti přístroje byste se při výběru měli zaměřit i na další parametry, výdrž baterie, úhel záběru, displej, ale také vybavení. Kamery mohou mít poměrně zajímavé funkce jako je například uzamčení záběrů v případě dopravní nehody, nebo automatické zapnutí. O jednotlivých parametrech se více dozvíte v článku Jak vybrat kameru do auta.

1 komentář k Jak zaznamenat zážitky z dovolené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *