Jak získat výhodné povinné ručení

Vlastníte-li automobil, zřízení povinného ručení se nevyhnete. Z tohoto pojištění se totiž platí škoda na zdraví a majetku třetích osob zapříčiněná provozem vozidla. Zákon stanovuje, že musí být uzavřeno pro každé vozidlo, s nímž jezdíte na pozemní komunikaci.

Důkazem, že máte zřízené povinné ručení, je zelená karta, která platí po většině Evropy. Výjimkou je Kosovo, řidiči projíždějící tímto státem si musí sjednat extra pojistku, která vyjde asi na 1 500 Kč na 15 dní. V ČR jste schopní za tuhle částku sehnat pojištění odpovědnosti z provozu vozidla téměř na celý rok. Hodně však záleží na typu auta a rizikovosti řidiče.

Ceny povinného ručení jsou individuální

Ceny se neodvíjí jen podle toho, u jaké společnosti si ručení zařídíte. Jde především o to, jaké vozidlo vlastníte a jak zdatným jste řidičem. U auta záleží na objemu motoru, výkonu, stáří, užití, palivu i hmotnosti. U řidiče jde zejména o předchozí pojistné události a počet měsíců placení povinného ručení.

Chcete-li rychle zjistit, v jaké výši se bude částka pohybovat ve vašem případě, pomůže vám povinné ručení kalkulačka na webu TopSrovnání.cz. Zadáte informace o vozidle i své osobě a okamžitě se vám zobrazí několik vhodných nabídek.

Myslete na to, že byste se neměli orientovat pouze podle ceny. Levnější pojištění zpravidla neobsahují tolik služeb, jsou ochuzené například o ochranu předního skla apod.

Od příštího roku by mohlo být vše jinak

Pojišťovna Allianz se chystá jako první přijít s revolucí v určování ceny povinného ručení. Zatímco všechny pojišťovny se řídí výše popsaným stavem auta a informacemi o řidiči, Allianz chce účtovat pojistné podle najetých kilometrů. Pro sváteční řidiče to bude šance jak ušetřit, jsou ale i takoví, kteří by kvůli tomu platili víc.

Jak by to vycházelo vám, se později, až budou podmínky jasnější, určitě dozvíte na TopSrovnání.cz. Zatím si tam můžete srovnat povinná ručení, jejichž cena je určována podle klasického měřítka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *