Jak vybrat správné cestovní pojištění

Jak najít nejlepší cestovní pojištění? Většina lidí se domnívá, že je to snadné. Stačí se přece podívat na nějaký srovnávač, vyhledat si nejlevnější nabídku a objednat. Takhle to bohužel ve spoustě případů funguje. Cena by neměla být hlavním, rozhodujícím kritériem. Důkladně si vždy prostudujte úroveň nabízených služeb, výluky pojistného a co vše vám pojištění kryje. Nízká cena může být na úkor kvality či šíře služeb i pojištění.

Vžijte se do situace, že jste v zahraničí a něco se vám přihodí. Nenajdete svoje kufry, odcizí vám kolo, omylem rozbijete drahou věc, nebo se dokonce zraníte a budete muset vyhledat lékařskou pomoc. I v ČR by to bylo nepříjemné, natož v zahraničí, kde to neznáte a neumíte místní jazyk. Pomůže vám dobré cestovní pojištění. Stačí zavolat na infolinku a zkušení operátoři vám poradí, na koho se obrátit a jak věci vyřídit, abyste si užili zbytek pobytu.

Co když si pojištění nezařídíte?

Samozřejmě i to je možné a někteří lidé to tak dělají. Máte-li s sebou kartičku zdravotní pojišťovny, v zemích EU vás ošetří. Ale musíte počítat, že zaplatíte poplatky jako místní. Navíc vás ošetří pouze ve státních zařízeních. A v případě nutného převozu do nemocnice či zpět do vlasti ho hradíte ze své kapsy.

Podle čeho tedy vybírat?

Už jsme si řekli, že není dobré se orientovat pouze podle ceny. Na internetu uvidíte nabídky začínající třeba na 8 Kč za den. Skutečně si myslíte, že je vám někdo za tuhle cenu schopný poskytnout kvalitní pomoc?

Největší tržní podíl v cestovním pojištění v ČR má ERV Evropská pojišťovna. Už 14 let za sebou v řadě ji odborníci i laická veřejnost oceňují různými tituly, jako je například Pojišťovna roku. Poskytuje totiž skutečně nejlepší služby svým zákazníkům.

pojisteni

ERV Evropská nabízí nejširší pojistnou ochranu na českém trhu. Po celém světě má síť svých Euro-Center, která pomáhají řešit problém na místě. Disponuje nonstop česky hovořící asistenční službou, a zákazníkům pomůže vyřešit vše přes internet či po telefonu.

Krátkodobé i dlouhodobé pojištění

Ceny pojištění do zahraničí Sbaleno od ERV Evropské začínají na 36 Kč za den. V částce jsou zahrnuty všechny potřebné služby podle typu cesty. Na poznávacím zájezdu asi nebudete potřebovat ochranu při sportu, zatímco na lyžích oceníte vyšší limit na léčebné výlohy – takový transport vrtulníkem ze sjezdovky vyjde pěkně draho – nebo pojištění odpovědnosti. ERV Evropská na to myslí a v sortimentu má již připravené balíčky dle typu cesty. Zákazníci se tedy nemusí zdržovat přemýšlením nad tím, jaké služby konkrétně potřebují.

Kdo cestuje pravidelněji, ocení celoroční cestovní pojištění MultiTrip. Objednávají si ho zejména rodiny, protože se vztahuje na všechny rodinné příslušníky, kteří mohou cestovat i samostatně. Platí přesně 365 dní a počet cest během roku není nijak omezen.

Závěr je tedy jasný. Zapomeňte na nejlevnější řešení a vsaďte raději na prověřenou společnost s mezinárodním zázemím. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat profesionální pomoc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *