Jak zkoumat politiku

Chcete sledovat novinky a aktuální dění z politiky? Mám pro vás několik tipů.

Politika – krátce o ní

Politika pochází z řeckého slova polis, což znamená město a je mnohoznačným pojmem označující proces i metodu rozhodování určité skupiny lidí s mnohostrannými názory a zájmy. Je to oblast, kde je v přítomnosti stálé napětí. Mnoho lidí chápe politiku jako boj o společenské uspořádání. Přesněji znamená politika chování a jednání jednotlivce nebo skupiny k dosažení určitého cíle.

Parlamentní listy

Jako oficiální stránky české politiky, kde jsou denně novinky a různé zprávy, slouží www.parlamentnilisty.cz. Můžete zde sledovat zprávy ze zahraniční politiky, dopravy zdravotnictví, armády a policie či školství. Často se na těchto stránkách objevují různé petice – nejnovější a nejčtenější je petice proti zrušení babyboxů. V záložce Duel můžete hlasovat v různých otázkách, jako například jestli souhlasíte s poplatky u lékaře atp. Můžete také sledovat běžné rozhovory s lidmi, kteří zasahují do politiky a do jejích částí. V sekci Galerie si můžete prohlédnout mnoho fotografií z různých akcí, nebo na různá témata. Denně se zobrazí v pravém sloupci stránek Top zprávy, kde je to nejzajímavější a nejčtenější. Máte také možnost zvolit si váš region, například středočeský, kde vás zajímají novinky a zprávy nejvíc. V dolní oblasti stránek velice obdivuji příkaz Námět na článek, kde můžete napsat svůj článek (můžete si vymyslet nadpis, přiložit fotografie či texty), který bude po kliknutí na Odeslat odeslán do redakce, kde ho redaktoři pouze zpracují a přeformátují.

  Naši politici

  Webové stránky www.nasipolitici.cz jsou další z velmi navštěvovaných stránek o politice České republiky. jsou zde různé ankety, mnoho aktualit, detajlní rozpis našich českých politiků a mnoho zajímavých článků a komentářů.

  Aktuálně.cz

  Na serveru aktualne.cz v sekci politika najdete mnoho zajímavého o naší politice, politikách, návrzích apod.

  Na internetu je možné najít mnoho stránek, které se týkají politiky. Tyto jsou jedny z nejnavštěvovanějších a obsahově nejlepších, z dalších jmenujme třeba:

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *