Jak zrušit Snapchat

Jak zrušit Snapchat

Nevíte si rady, jak smazat svůj účet na Snapchatu? Tato sociální síť se u nás v posledních letech významně rozrostla. Pokud jste na něm i vy trávili spoustu času, možná jste se rozhodli tomu učinit přítrž a sprovodit jej ze svého světa. Není na tom nic složitého, ukážeme vám jak zrušit Snapchat!

Snapchat

Co je to Snapchat

Snapchat je sociální síť, na které můžete sdílet fotky a videa s ostatními lidmi. Tato aplikace byla vydána v červenci roku 2011 ještě s původním názvem Picaboo. Vyvinuli ji Američané Evan Spiegel, Bobby Murphy a Reggie Brown. Tato síť je velmi oblíbená ve Spojených státech amerických, kde má přes 50 milionů uživatelů.

Snapchat je podporován operačními systémy iOS a Android.

Jak Snapchat funguje

Hlavní funkcí Snapchatu je snadné a rychlé sdílení fotek a videí (snapů) s lidmi, které máte ve svých přátelích. Ti si mohou snapy zobrazit pouze na omezenou dobu (časový interval nastavuje odesílatel před odesláním, může to být od 1 do 10 sekund). Přátele si je mohou na nějakou chvíli tzv. přidržet, ale pak se neodmyslitelně smažou, nikam se neukládají a jsou nedohledatelné. Z některých fotografií lze dokonce vytvářet alba.

MyStory

Oblíbenou funkcí Snapchatu je MyStory, která funguje podobně jako Instagram Stories. Díky této funkci můžete na Snapchat nahrát fotku nebo video, a vaši přátelé se na něj mohou běhm 24 hodin podívat. Potom však opět nadobro zmizí.

Novinkou se také stalo chatování v MyStory, které umožňuje rychleji komunikovat s přáteli.

Mezi další oblíbené funkce patří Story Playlist, který je náhradou za Auto Advance. Story Playlist umožňuje shlédnout Stories ostatních uživatelů.

Snapchat v číslech

Snapchat je společně s Instagramem jednou z nejpopulárnějších sociálních sítí vůbec. Svoji cestu do srdcí milionu uživatelů si prorazil právě svým výjimečným konceptem, stavěným na omezeném času posílaných snapů.

Pro operační systém iOS je dostupný od července 2011, pro Android od října 2012. Od května roku 2012 přes něj uživatelé poslali přes 2,2 milionů fotografií denně. O tři a půl roku později to však bylo již 6 miliard snapů denně.

Snapchat používá v USA až 70 % mladých lidí. I když tato aplikace není pouze soukromého charakteru (můžete na ní sdílet i veřejné události a akce), získala si oblibu hlavně ve sdílení soukromých fotek a videí, a to až ze 71 %.

Výhody Snapchatu

Hlavní výhodou Snapchatu je časové omezení nastavené u poslaných snapů. Ty se tak po uplynutí této lhůty nekompromisně mažou. Díky tomu není online prostor zahlcován dalším virtuálním odpadem.

Stejně tak naše mobilní telefony, paměťové karty, fotoaparáty a počítače jsou přehlceny horou dat a snímků či videí, ve kterých se většina z nás již stejně nemůže zorientovat. Snapchat tak vlastně šetří náš virtuální prostor a brání jeho zahlcení.

Naopak podporuje snadné a rychlé sdílení momentek z našeho života s našimi přáteli. A to pouze v daný okamžik. I samotnými tvůrčími je označován jako “nejrychlejší způsob, jak sdílet chvíle s přáteli.”

Aplikace má i své nevýhody

Pamatujte však, že i když je Snapchat označován za neškodný díky neukládání dat, není to tak zcela pravda. Při instalaci aplikace totiž uživatelé souhlasí s licenčními podmínkami, které Snapchatu povolují sběr dat. Co se tedy opravdu děje s odstraněnými fotografiemi a videi? To nikdo ve skutečnosti neví.

Uškodit mohou i Screenshoty

Pokud si tedy myslíte, že přes Snapchat můžete posílat cokoliv a ze světa to stejně během pár sekund zmizí, mýlíte se. Příjemce fotografie si může vytvořit Screenshot, díky kterému si ji nadále uchová ve svém telefonu. To má však Snapchat, alespoň pro informovanost odesílatele, podchycené. Odesílatel,  v případě Screenshotu obrazovky ze strany příjemce, bude upozorněn speciální ikonkou. To však již nezabrání tomu, aby si příjemce Screenshot vytvořil.

snapchat

Registrace na Snapchatu

Ti, kdo chtějí používat Snapchat, si jej musí nejprve nainstalovat z Google Play nebo Apple Store. Registrace v aplikaci je omezená věkem, a to stejně jako u Facebooku hranicí 13 let. Samotná instalace i přihlášení nejsou složité, stačí pár kliknutí a máte hotovo.

Rostoucí popularita

Není divu že oblíbenost Snapchatu neustále roste. Dnešní mladá generace je na něm doslova závislá. Díky své popularitě tak například získal už v roce 2014 cenu Tech Crunch za nejlepší mobilní aplikaci a v roce 2015 se stal jednou z nejstahovanějších bezplatných aplikací.

Proč je tedy Snapchat tak populární?

  • Okamžité sdílení fotek a videí s přáteli
  • Rychlé a snadné používání
  • Animace a zábavné kreativní filtry
  • Informovanost o slavných lidech
  • Propojení podle místa, času nebo akce

Proč zrušit Snapchat

Mladí lidé Snapchat často používají pro zabíjení nudy, zabavení se, a tak trochu k “vypnutí” svých myšlenek. Zkoušejí různé filtry, animace a efekty, a často během toho zapomínají na reálný čas. Ten plyne jako voda a skutečný život, setkání s přáteli nebo příjemná procházka v lese, jim protéká mezi prsty.

Snapchat funguje na stejný princip jako jiné sociální sítě. Ale narozdíl od Instagramu neslouží ke vzájemnému inspirování. Pouze propojuje lidi mezi sebou tím, že si posílají fotky a videa. A ti tak vlastně už nepotřebují osobní setkání.

Možná jste se rozhodli si účet u Snapchatu zrušit právě z toho důvodu, že vám bere čas nebo zapomínáte na setkání s přáteli. Třeba už chcete žít pouze skutečný život, a ne se pouze dívat do obrazovky mobilního telefonu. Poradíme vám tedy, jak zrušit účet na Snapchatu.

Snapchat

Jak zrušit Snapchat

Omrzel vás účet na Snapchatu? Pravděpodobně marně hledáte tlačítko, kterým byste jej deaktivovali. Stejně jako u zrušení Instagramu je možné Snapchat smazat pouze přes webové stránky. Poté běží 30 denní lhůta, kdy je účet pouze deaktivován, a vy tak máte možnost se k němu kdykoliv vrátit a své rozhodnutí přehodnotit (stejně to má i Facebook).

Deaktivaci zrušíte snadno, stačí se k účtu opět přihlásit.

Postup, jak smazat účet na Snapchatu

  • Nejprve jděte na webovém prohlížeči na tento odkaz
  • Poté se přihlaste pomocí uživatelského jména a hesla ke Snapchatu
  • Klikněte na žluté tlačítko “Delete my account”
  • Znovu zadejte přihlašovací údaje a klikněte na “Continue”
  • Poté se vám zobrazí stránka s nápisem Account Deactivated. Tím je váš účet na 30 dní deaktivován, a pokud se k němu již znovu nepřihlásíte, bude po 30 dnech smazán trvale.

Celebrity, které Snapchat už nepoužívají

Pro Snapchat bylo největším skandálem prohlášení Kylie Jenner, ve kterém oznámila, že ji už nebaví a nechodí na něj. To způsobilo až 6% pokles cen akcií této společnosti (přesněji o 1,3 miliardy dolarů).

Kylie je součástí klanu Kardashianů, a tak je každý její krok ostře sledován milionem lidí. Její účet dlouho patřil mezi ty nejsledovanější na Snapchatu. Nyní však dala přednost Instagramu, kde má aktuálně 127 milionů sledujících.

Pokles oblíbenosti

Snapchat je sice rozšířenou sociální sítí, ale za poslední dva roky jeho obliba mírně klesá. Influenceři i další uživatelé raději přistupují k Instagramu, který se nyní stal králem všech sociálních sítí, a jenž nabízí nespočet funkcí daleko převyšující Facebook nebo Snapchat. Tak uvidíme jestli se společnosti, stojící za Snapchatem, podaří vymyslet něco, co přitáhne ztracené uživatele zpět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *