Mé zkušenosti s krabičkovou dietou od ZdravéStravování.cz

Mé zkušenosti s krabičkovou dietou od ZdravéStravování.cz

Ke krabičkové dietě od Zdravéstravování.cz jsem se dostala v práci, kde nebylo možné si nikam zajít na oběd, protože v okolí naší kanceláře se nenacházela žádná jídelna ani restaurace. Z toho důvodu jsme se s kolegyní rozhodly vyzkoušet krabičkovou formu stravování. Současně jsme také doufaly, že nám vyvážená strava a menší porce pomohou zhubnout do plavek. Jaké jsou mé zkušenosti s krabičkovou dietou od Zdravéstravování.cz? Podívejte se na recenzi, kde se dozvíte, jak krabičková dieta funguje a jaká je moje zkušenost.

Zdravéstravování

Co je to krabičková dieta od Zdravéstravování.cz?

Firma Zdravéstravování.cz nabízí v rámci svého programu zdravé výživy krabičkovou dietu s širokou nabídkou programů, ze kterých si můžete vybrat program vyhovující vašim potřebám.

Jaké programy jsou v nabídce?

 • PRO ZDRAVÍ
 • PRO ZDRAVÍ +
 • SALÁT +
 • BEZ MASA
 • PRO MÁMY
 • LAKTO –
 • PROGRAM PRO SPORT – PROTEIN +
 • PROGRAM PRO SPORT – FIT +
 • DETOX PRO
 • SENIOR +
 • RODINA +
 • VEGAN
 • PROTEIN EXTRA
 • BEZ CUKRU

Programy jsou připravovány v několika variantách:

 • 5 000, 6 000, 7 000, 8 000 a 10 000 KJ na den
 • PROGRAM PRO MÁMY pouze 8 000 a 10 000 KJ

Firma nabízí různé varianty programů. Krabičkovou dietu tedy můžete kombinovat podle vašich potřeb.

Varianty programů

 • Celodenní: snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře
 • Dopolední: snídaně, svačina, oběd
 • Odpolední: oběd, svačina a večeře
 • Hlavní jídla: snídaně, oběd, večeře
 • Pouze oběd a večeře
 • Jenom oběd
 • Jenom večeře

K menu si navíc můžete za příplatek přiobjednat polévku, přílohovou misku či smoothie.

Zdravéstravování

Příprava jídel z kvalitních surovin

Zdravéstravování.cz dbá na používání kvalitních surovin a přípravu jídel vždy den dopředu. Snaží se používat bio produkty, zeleninu a ovoce přímo od pěstitelů a farmářů. Výroba prochází přísnou kontrolou a podléhá systému HACCP. Pro uchování nutričních hodnot jídla jsou k přípravě používány šetrné technologické postupy a moderní vybavení, jako např. konvektomaty.

Minimalizuje se množství soli a tuku k prospěchu zdraví strávníků. Po uvaření se jídla šokově zchladí, díky čemuž se k zákazníkovi dostávají v té nejčerstvější podobě. Jsou zabalena do plastových krabiček zatavených fólií, ve kterých si můžete po propíchnutí fólie jídlo rovnou ohřát a sníst. Používají se výhradně krabičky od certifikovaných evropských výrobců.

Za výhodu považuji, že dovážka funguje téměř po celé České republice. My jsme si nechaly jídlo dovážet do malé obce a s dovážkou potíž nebyla. Velmi záleží na domluvě s řidičem, v jaký čas a na jakém místě se bude pohybovat a je nutné si kvůli tomu přizpůsobit i svůj čas – např. počkat doma nebo se domluvit s partnerem, aby vám jídlo převzal.

Občas se stalo, že jsme skončily v kanceláři dříve a rozvoz jídel se zdržel, pak jsme musely složitě vymýšlet, kde má paní řidička jídlo ponechat nebo komu ho má předat.

Zdravéstravování

Odborně sestavený jídelníček

Jídelníček sestavují nutriční poradkyně pod vedením zakladatelky společnosti, která absolvovala Lékařskou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně – obor výživa člověka. Firma je jedním z mála výrobců, který má své vlastní odborníky na výživu.

Na co si dát pozor?

Krabičková dieta nemusí vyhovovat všem. Určitě počítejte s tím, že se jedná spíše o menší porce, ačkoliv celkem výživné, ale ne každému mohou stačit. Také neočekávejte labužnický zážitek, i když je vidět, že se firma snaží, aby jídla strávníkům chutnala. Základem je vyváženost živin a může se samozřejmě stát, že ne vždy vám jídlo bude chutnat. V takových případech společnost nabízí kredity, kterými můžete uhradit následující jídlo.

Na druhou stranu je vidět, že se firma snaží různě experimentovat a jídla obohacovat zajímavými celozrnnými přílohami či originálními pomazánkami, které byly chuťově výborné.

Zdravestravovani

Jak to funguje?

Zdravéstravování.cz vám přiveze jídlo každý den až domů. Nejprve si zvolte z nabízených programů ten, který bude vyhovovat vašim nutričním požadavkům a klikněte na Objednat.

Zdravéstravování programy
Zdravéstravování.cz – programy jídel. Zdroj: Zdravéstravování.cz

Poté vyplňte objednávkový formulář, kde zadáte své kontaktní údaje a zvolíte vybraný program. Pokud si nevíte rady s výběrem programu, klikněte na Jaký program vybrat?, kde si můžete po vyplnění údajů spočítat variantu vhodnou pro vás.

Zdravéstravování.cz
Zdravéstravování.cz – objednávka jídel. Zdroj: Zdravéstravování.cz

V druhé části objednávky vyplníte trvání objednávky a další údaje. Pro vyzkoušení si objednejte jídlo na týden, chcete-li vidět výsledky krabičkové diety na své postavě, firma doporučuje minimálně měsíční cyklus. Objednávku je nutné provést alespoň tři dny dopředu. Pro objednání klikněte na Objednat.

Zdravéstravování.cz
Zdravéstravování.cz – objednávka. Zdroj: Zdravéstravování.cz

Můžete také využít telefonického objednání na čísle +420 517 070 333. Jídla jsou dovážena den předem od 15 do 21 hodin. Jídlo na pondělí vám dovezou v neděli večer. Řidič vám zavolá a domluví si s vámi dobu rozvozu a další podrobnosti.

Kolik to stojí?

Ceník krabičkové diety Zdravéstravováni.cz naleznete na webových stránkách zdravestravovani.cz v sekci ceník. Ceny jsou uvedené včetně dopravy zdarma. Pokud se stanete dlouhodobým odběratelem, získáte výhodnější cenu.

Zdravéstravování.cz
Zdravéstravování.cz – ceník jídel. Zdroj: Zdravéstravování.cz

Je také nutné počítat s příplatky za objednávku na méně dnů (1 – 19), polévku, přílohovou misku, dezert, fresh, smoothie či dopolední svačinu.

Výhody krabičkové diety

Za hlavní výhodu krabičkové diety od Zdravéstravování.cz považuji přiměřenou energetickou hodnotu a vytvoření lepších stravovacích návyků. Jídla jsou opravdu rozmanitá a mnohdy se v krabičce setkáte s potravinami, které jste nikdy předtím nejedli. Díky vyváženému jídelníčku navíc hubnete a předcházíte tak různým chorobám. Zdravé stravovací návyky prospívají vašemu zdraví i psychickému stavu.

Co na krabičkách velmi oceňuji je šetření času. Před objednáním krabičkové diety jsem si na druhý den chystala své vlastní jídlo, ale vzhledem ke zdravotním omezením pro mě bylo shánění potravin časově náročné a mnohdy jsem si navařila na několik dnů dopředu – jenže stejné jídlo už mi poté nechutnalo. Byla jsem unavená, bez nálady, a navíc jsem večer po práci ještě musela jezdit nakupovat. Navíc si myslím, že mi krabičky kromě času ušetřily také peníze.

Co se týče mé váhy, po dlouhodobějším stravování jsem shodila 4 kilogramy. Je ale nutné opravdu poctivě dodržovat krabičkovou dietu a neuzobávat jiné kalorické dobroty. Pokud budete jíst celý den pouze jídlo z krabiček, měli byste určitě pocítit po prvních několika měsících váhový úbytek. Navíc, zapojíte-li i nějakou sportovní aktivitu, na vaší váze a postavě to jistě bude znát!

Výhody Zdravéstravování.cz

 • Vlastní výživový specialista
 • Rozmanitost jídel a neustálá obměna jídelníčku
 • Vysoká kvalita použitých potravin
 • Široká variabilita programů
 • Otevřená komunikace na zákaznické lince
 • Dovoz až domů nebo do práce zdarma

Zdravéstravování

Jídelníček

Na stránkách Zdravéstravování je pro strávníky k dispozici jídelníček na celý týden. V tabulce vyberete svůj program a následně se vám zobrazí, na jaké dobroty se můžete v následujících dnech těšit.

Blog a inspirace

Na stránkách také naleznete blog a spoustu inspirace, například recepty, rady, tipy, zajímavosti ze světa gastronomie i výživy. Určitě si zajímavě počtete!

Recyklace obalů

Velkým otazníkem bylo ještě v nedávné době, co s velkým množstvím plastových obalů, které firma původně neodebírala zpět. Naštěstí se nad ekologií zamyslela a spustila službu zpětného odběru obalů, která je zpoplatněná 25 Kč/týdně. Jak tato služba probíhá?

Řidič vám přiveze plnou tašku dobrot a současně také odveze prázdné krabičky z předchozího dne. Misky následně putují na recyklaci, kde se z nich vyrobí plastový regranulát určený pro průmysl. Zpětný odběr krabiček si můžete objednat bez ohledu na počet odebraných dnů či porcí jídla.

Inspirativní desatero zdravého životního stylu:

 • Jezte pravidelně a dodržujte stejnou dobu jídel
 • Dodržujte mezi jídly 3hodinové rozestupy
 • Ke krabičkám se doporučuje doplnit ještě čerstvou zeleninu (až 400 g/den)
 • Poslední jídlo jezte 3 hodiny před spaním
 • Chuť na sladké zkroťte ovocem
 • Omezte alkohol, který je velmi kalorický
 • S kávou pijte dostatek tekutin
 • Věnujte se alespoň 20 minut denně sportu

Hodnocení uživatelů

Než jsme se s kolegyní rozhodly objednat si krabičkovou dietu od Zdravéstravování, pročetla jsem si hodnocení strávníků na internetu, která byla vesměs pozitivní.

Hodnocení Zdravéstravování

Hodnocení Zdravéstravování.cz

Alternativy – další krabičkové diety

 • VITALBOX
 • Ježkovy krabičky
 • Dieta pro Tebe

VITALBOX

Krabičková dieta VITALBOX je provozována osobními fitness trenéry Janem a Evou Krausovými, kteří se soustředí na oblast zdravé výživy. Mají za sebou mnoho úspěchů a zkušeností z národních a nadnárodních soutěží ve fitness. VITALBOX nabízí několik typů programů, od hubnoucích až po udržovací, nabírací či VIP programy nebo FIT jídla. Nevýhodou je, že rozvoz krabiček probíhá pouze po Praze, v Plzni a Berouně.

Ježkovy krabičky

Ježkovy krabičky také nabízí několik variant programů: Pro ženy, Pro muže, Medium a další jiné varianty. Firma dováží v Praze, Pardubicích, Hradci Králové, Chrudimi, Poděbradech a Kolíně. Domů vám jídlo přivezou večer (v některých městech i ráno), do práce a na odběrné místo poté dováží ráno. Strávníci si pochvalují, že se jídla střídají a jsou nápaditá. Firma dbá na kvalitní suroviny, rozmanitost a rozumnou cenu.

Dieta pro Tebe

Krabičková Dieta pro Tebe nabízí programy pro ženy a pro muže. Varianta pro ženy má na celý den předepsanou energetickou hodnotu 5 000 KJ, varianta pro muže pak 7 000 KJ. Dieta pro Tebe nabízí různé akční ceny a dopravu zdarma. Jídelníček sestavuje výživová poradkyně a sportovní dietoložka Renata Zápotocká. Jídla jsou připravována z čerstvých a kvalitních surovin.

Naše hodnocení krabičkové diety Zdravéstravování.cz

Plusy

 • Jídelníček tvoří vlastní výživový specialista  
 • Rozmanitá a neustále se obměňující jídla
 • Vysoká kvalita použitých surovin
 • Zdravá strava bohatá na živiny
 • Šetří čas a peníze
 • Doprava zdarma až domů

Mínusy

 • Plastové obaly - které lze nově vracet
 • Některá jídla nejsou chuťově zajímavá

Hodnocení Radírny

Krabičková dieta od Zdravéstravování.cz vám umožní jíst zdravě a rozmanitě. Díky tomu, že firma klade důraz na kvalitu použitých surovin a vysokou nutriční hodnotu, tato zdravá strava prospívá vašemu fyzickému i psychickému zdraví. Krabičková dieta vám navíc ušetří čas s přípravami a sháněním potravin i peníze za cestu na nákupy. Ušetříte ale také díky tomu, že nemusíte každý den vařit. Můžete se těšit na již připravená jídla a ze stravování si udělat zdravý návyk, nikoliv stres a starosti. 

Rate this post

8 komentářů k Mé zkušenosti s krabičkovou dietou od ZdravéStravování.cz

 1. Ahojte, já jsem nikdy moc do této krabičkové stravy nezabrušovala, jen proto, abych z ní pak nemusela zase vybrušovat 🙂 Ale co musím zase podotknout, tak jsem se jednoho dne vzbudila a prostě jsem si řekla, že vyzkouším bio stravu a vegetariánství. No, od té doby mi to zůstalo a velice mi to vyhovuje. Dokonce už mám i oblíbený obchod, odkud to všechno beru – jedná se o http://greenmat.cz , tak kdyby někdo chtěl, mrkněte.

 2. Krabičkové diety jsou zajímavý a alternativní způsob jak se stravovat a popřípadě i zhubnout. Jeden čas jsem si koupila jednu od zmíněných firem a musím říct, že jsem opravdu zhubla a jídlo bylo dobré. Dokonce jsem jednou měla i svíčkovou, což mě překvapilo. Pak jsem zjistila, že dělají i pěkné polepy krabiček od https://www.e-abctiskarna.cz/p/krabicky

 3. Osobně teda s krabičkovou dietou zkušenost nemám, věřím ale, že pro některé lidi to fungovat může. Mně se zase osvědčila proteinová dieta. Ta mi v mém případě opravdu pomohla zhubnout a dokonce i docela rychle. Celkově si myslím, že ve stravě je hodně důležité, aby člověk měl dostatek bílkovin. Co jsem tak koukal, tak dnes už dokonce existují i proteiny na hubnutí, to jsem třeba nevěděl.

 4. Já krabičkovou vyzkoušenou mám a nedám na ni dopustit, byla to první dieta, která mi chutnala a měla jsem při jejím držení dostatek energie na všechno. Jídla vozí každý den, takže je všechno čerstvé, hodně potravin si vyrábí, takže chuťově jsou lepší než to co se dá sehnat v obchodě. Já si oblíbila jejich lívanečky nebo těstoviny, ty jsou luxusní a vždycky, když jsem je viděla na jídelníčku (který posílají předem), už jsem se nemohla dočkat. Jídla jsou chutné a dovoz jídel funguje na výbornou, doporučuji.

 5. Já si na začátku zvolila jídelníček fit, který jsem měla dva měsíce, pak jsem si říkala, že bych vyzkoušela jiný. Na další měsíc jsem zvolila keto, který nebyl špatný, nicméně jsem se stejně vrátila k fitu, který mi chutnal víc. Krabičkovou dietu ze Zdravého stravování mám půl roku a jsem spokojená.

 6. Nechávám si vozit již druhý měsíc stravovací program Pro zdraví a jídelníček je zajímavý, pestrý a chutný. Dovoz k domu probíhá pravidelně a časově plus mínus stejně. Když jsem potřebovala posunout dovážku kvůli dovolené, tak jsem vše vyřídila s operátorkou na zákaznické lince, která mi ochotně pomohla a vše zařídila. Služby od A po Z na jedničku.

 7. Táňo, jsem na stravovacím programu pro zdraví a moje zkušenost je podobná, s jídlem spokojenost a rozvozák příjemný.

 8. Toto je první dieta kdy opravdu hubnu průběžně a cítím se dobře. Krabičková dieta od Zdravého stravování je efektivní a navíc chutná. Co mě tedy překvapilo, že to nejsou jen saláty, ale normální zdravé jídlo, které je akorátně dochucené, že jen otevřu krabičku a mohu hned jíst.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *