Nevěra manžela: Jak se chovat?

Nevěra – jedna z nejbolestnějších situací, které můžete ve vašem vztahu zažít. Málokdo se tomuto nepříjemnému zážitku vyhne. S každou ženou, která na partnerovu nevěru přijde – každá nevěra netrvá věčně a jednou určitě praskne, je to jen otázka času – toto nečekané zjištění zacloumá.

Jste přesvědčena, že je váš vztah či manželství bez jediné chybičky. Jste šťastná, spokojená a nikdy by vás nenapadlo, že by vás partner mohl podvést. Proč taky? Staráte se o něj, perete mu, vaříte a po sexuální stránce se mu dostatečně věnujete. A najednou to přijde jako čistý blesk z nebe. Manžel odmítá ctít pravidlo zatloukat, zatloukat, zatloukat a k nevěře se vám přizná. Ale co teď?

Existuje vůbec nějaká cesta jak z toho ven?

Uvolněte se

Rozhodně v sobě nezadržujte negativní emoce ani nepříjemné pocity. Všechno musí ven! Nestyďte se plakat, křičet, nadávat, mlátit rukama do polštářů – cokoli, co vám pomůže uvolnit páru. Teprve až se uklidníte a vzpamatujete se z prvotního šoku, začněte uvažovat nad tím, co bude dál.

Nevěra

Proč?! Proč?! Proč?!

To je otázka, kterou si položí úplně každý, kdo se dozví, že je podváděný. Je to ta nejběžnější otázka, na kterou je ale mnohdy velmi složité získat odpověď. Často se setkáváme s odpovědí typu: “Hledal jsem něco nového, co v našem vztahu nemám” nebo “Cítil jsem se příliš sám” či “Nic to pro mě neznamenalo”. Ovšem taková odpověď nám bohužel nic neřekne. Každá nevěra má nějakou příčinu. Chcete-li znát konkrétní důvody, ptejte se na detaily, co tomu předcházelo, jak se dotyčný cítil, na co myslel, co mu chybělo, proč to s vámi neřešil. Ale než tak učiníte, zamyslete se nad tím, jestli opravdu chcete znát všechny podrobnosti jeho nevěry. Mohl by se totiž rozpovídat o detailech, které by vás mohly ranit daleko více než samotná nevěra.

Dokážete odpustit?

Přišla jste manželovi na nevěru. Neuvěřitelně to s vámi zamávalo, byla jste naštvaná, chtěla jste ho okamžitě opustit. Ovšem – prvotní nával vzteku vás již pomalu přešel a vy si najednou říkáte, že opustit by ho byla chyba. Přeci jenom máte již za sebou “nějaký ten pátek”, zažili jste toho společně hrozně moc. Nabízí se otázka: Odpustit nebo neodpustit?

Samozřejmě – učinit takové obrovské gesto není pro každého. Možná patříte mezi ty ženy, které ačkoli hrozně moc chtějí, odpustit prostě nedokážou a tak vztah po několika neúspěšných pokusech o marné odpuštění končí. Snažila jste se, ale i přesto z něho stále cítíte parfém cizí ženy, kdykoli se zpozdí, napadají vás ty nejčernější myšlenky, bojíte se, že to udělá znovu.

Mnoho žen nakonec partnerovi odpustí. A pro většinu z nich je to osudová chyba. Ačkoli jim manžel či přítel div ne na kolenou přísahal, že se nic podobného už nikdy nestane, po nějakém čase “relativního klidu” to ale udělá znova. A pak to bolí mnohem, mnohem víc, jelikož mu dotyčná dala druhou šanci, rozhodla se o jejich vztah zabojovat a jen tak se ho nevzdát. Zbytečně.

Odpustíte-li, víckrát mu to nevyčítejte

Jakmile dospějete k rozhodnutí, že manželovi jeho “klopýtnutí” přeci jen odpustíte, udělejte za touto situací tlustou čáru a již se k tomu vícekrát nevracejte. Jistě budete pociťovat opravdu silné nutkání “vmést” mu to do tváře při každé sebevhodnější situaci. Vašemu vztahu to rozhodně neprospěje. Budete-li se hádat například kvůli penězům, rozhodně do toho netahejte nevěru.

Změňte váš vztah

Pokud jste se s partnerem rozhodli zkusit to znovu a oba dva jste si uvědomili, že stojí za to pokračovat dál, čeká vás spousta změn. Možná jste se během vaší debaty dostali k bodu, kdy jste tomu druhému řekli, co vám na něm vadí. Pokud ano – změňte to! Taky byste si měli ujasnit, co ve vašem vztahu uděláte jinak – jak ho zpestříte, aby k ničemu podobnému již nikdy nedošlo.

Nedokázala jste odpustit? Je na čase začít znova!

Pokud jste svému partnerovi nedokázala odpustit, protože vás jeho nevěra příliš zasáhla nebo se vám svým činem natolik zhnusil, že jste vedle něco nemohla nadále usínat, není důvod zanevřít na jiné vztahy.

Dopřejte si čas

Rozhodně se do nového vztahu nenuťte hned. Dopřejte si tolik času, kolik jen budete potřebovat. Záleží jen na vás, za jak dlouhou dobu se budete cítit natolik dobře, abyste dokázala navázat vztah s někým jiným.

Zvyšte si sebevědomí

Udělejte si čas jen sama na sebe – zajděte si ke kadeřníkovi, na kosmetiku – zlepšete své já, abyste se pro případnou novou známost stala ještě více atraktivnější.

Choďte do společnosti

Nezůstávejte doma jako šedá myška. Že vás váš bývalý podvedl? To ještě neznamená, že máte na zádech terč. Nikde není psáno, že se nesmíte znovu seznámit. Ne nadarmo se říká: “Pro jedno kvítí slunce nesvítí a pro jednoho osla tráva nevyrostla”.

1 komentář k Nevěra manžela: Jak se chovat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *