Politika online

Ať chceme nebo ne, tak jednání a konání politiků a politických stran nakonec ovlivní prakticky veškeré dění v našem státě,potažmo v Evropě a na světě. Mnoho lidí se velmi čile o politické dění zajímá, proto zde bude popsáno několik možná ne tolik známých serverů, které se politikou zabývají.

Nejprve je třeba se mínit, že se zde objeví pouze weby, které nemají nic společného s bulvárem. Myslím, že servery Novinky. cz a idnes.cz bych snad vynechal, jsou opravdu známe a velice často využívané. Jen by se snad mohlo připomenout, že zprávy na Novinkách odpovídají v tištěné podobě deníku Právo a server idnes.cz zase MF Dnes.

Parlamentní listy

Prvním a velice zajímavým politickým webem, který zmíním, jsou Parlamentní listy / http://www.parlamentnilisty.cz/, které se věnují politickému dění opravdu dopodrobna. Pro sledování politického dění Parlamentní listy poskytují prakticky dokonalý servis. Zprávy jsou během dne obnovovány cca jednou za 15 minut. Pro ty, kteří se zajímají pouze o některé, na určitou oblast zaměřené zprávy, jsou na webu umístěny štítky s názvy těch nejžhavějších témat. Na štítek stačí pouze najet kurzorem a objeví se hned obsah zpráv, které se pod tématem skrývají. Podobně jsou na webu zobrazeny štítky moderátorů, mimochodem, jde o velice známá jména / Moravec, Tachecí, Jílková, Železný../, kteří se nebojí žádných rozhovorů a jejichž příspěvky si lze také prohlédnout pouhým najetím kurzoru na jméno. Parlamentní listy nezapomínají ani na voliče, kteří si mohou přečíst, jaké vzkazy jim politici napsali. A nejen to. Každý, kdo navštíví web Parlamentní listy, si zde může založit profil a poté klást otázky našim politickým představitelům. A ač se to možná bude zdát někomu nemožné, oni odpovídají! A opravdu často nejsou v otázkách vůbec šetřeni.

Weby o politice

Jako další bych uvedl oline deník Aktuálně.cz / http://aktualne.centrum.cz/ . Ten není tolik využívaný, je součástí vyhledávače Centrum a existuje pouze v internetové podobě. Web Aktuálně.cz je přehledný a veškeré dění sleduje opravdu aktuálně v rubrice Právě se děje. Kromě všeho, co vesměs nabízejí i další weby / Novinky, idnes.cz atd/ je zde přítomen překlad zpráv do angličtiny nebo rubrika Majetek poslanců. Mnoho dalších serverů se od sebe moc neliší a i uspořádáním jsou podobné. Uvedl bych Týden.cz / http://www.tyden.cz/, Lidovky.cz / http://www.lidovky.cz/ , ZprávyRozhlas.cz/ http://zpravy.rozhlas.cz/zpravy/portal/, Deník.cz / http://www.denik.cz/. Zajímavými weby jsou takzvané rozcestníky, které čtenáře rychle navedou na požadovaný server. Pro ty, kteří vyhledávají zprávy z médií podle obsahu, je určen server Česká média / http://www.ceskamedia.cz/. Zde jsou uvedena témata / často i s popisem / a u nich seznam internetových odkazů na politické weby, které o tématu píší.

A server Právě dnes.cz / http://www.pravednes.cz/ obsahuje pouze řádkový obsah mnoha internetových webů. Zde pouhým kliknutím se dostanete na zvolený server. Na liště, která se nachází v horní části webu, si lze najít určitou oblast a hned se zobrazí seznam médií i zpráv. Upozorňuji, že mnohdy se jedná o internetová média velmi zajímavá a neobvyklá. Namátkou sekce Ze světa a Svobodné Bělorusko, Sport a Živáče.cz, Ekonomika a České reformy.cz, Ceny energie.cz a mnohé další. Poslední zmínku bych věnoval videím, která jsou součástí
serverů Novinky.cz a idnes.cz. Ta jsou často součástí zpráv z politického dění a dokumentují vše důležité. Přehrání je možné při rychlejším internetu, který je v dnešní době dostupný mnoha uživatelům.

T.B.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *