Seznamte se s tipy, jak ušetřit na jídle

I na jídle se dá šetřit. Samozřejmě strava je důležitá, takže byste zároveň měli myslet na to, abyste neohrožovali své zdraví. Jak šetřit a zároveň si dopřávat pestrou stravu? Dejme si několik tipů.

Mějte přehled o slevách

Nakupujte ve slevách, které supermarkety a hypermarkety pravidelně poskytují. Informují vás o nich v akčních letácích. S jejich aktuální nabídkou se přehledně seznámíte na největším portálu s akčními letáky Kupi.cz. Vše máte na jednom místě a oceníte další služby tohoto webu – porovnávání akčních cen, hlídání slev a letáků, tvorbu a sdílení nákupního seznamu. Určitě si výhodné nakupování prostřednictvím tohoto portálu oblíbíte. Pro větší komfort si do telefonu stáhněte mobilní aplikaci.

Jste-li zároveň PHP programátorem, můžete se podílet i na dalším rozvoji webu. Kupi.cz právě shání vývojáře.

Choďte do obchodu s nákupním seznamem

Než půjdete do obchodu, zjistěte, jaké suroviny vám přesně chybí, a napište si je na seznam. Možná jste si ho vytvořili už na Kupi.cz, což je ještě lepší, protože jsou na něm položky ve slevě. Samozřejmě důležité je držet se po příchodu do obchodu tohoto seznamu. Nekoupíte tak zbytečně nic navíc a ještě ušetříte čas.

letaky

Nenechte potraviny zkazit

Je velké balení nějaké potraviny ve slevě? To je skvělé, ale…Skutečně zvládnete celé balení sníst, než se zkazí? Vycházejte z data spotřeby a dobře rozmýšlejte, co a kdy budete vařit.

Vařte, pečte a buďte kreativní

Vařením a pečením ušetříte. Na internetu můžete najít celou řadu levných, chutných a mnohdy i zdravých receptů. Vyhledávejte a zkoušejte, co vám bude chutnat a co se zařadí do pravidelného jídelníčku vaší rodiny. Kreativitu zapojte, i když vám doma zůstanou zbytky – chleba, těstovin, brambory. Dají se ještě zužitkovat vytvořením nějaké pochoutky.

Další tipy na úsporu za potraviny

Z dalších tipů si ještě můžeme doporučit nakupování sezónních potravin, pěstování ovoce a zeleniny (máte-li kde) a jejich efektivní zpracování, vaření na více dní atd. Jaké jsou vaše osvědčené tipy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *