Správná péče a údržba plastových oken a dveří

Správná péče a údržba plastových oken a dveří

Pokud jste při výběru oken zvolili provedení z plastu, nemusíte řešit údržbu povrchu, na rozdíl od oken dřevěných. Povrch rámů nevyžaduje zvláštní péči. Co nejdříve po montáži odstraňte ochranné pásky a příp. nečistoty po zednických pracech – zbytky vápna nebo malty.

Povrch rámu se nejlépe čistí teplou vodou s čisticím prostředkem bez hrubých přísad. Nikdy na čištění oken nepoužívejte hrubé čistící prostředky zejména s obsahem abraziv, nitroředidla či rozpouštědla. Rozhodně k čištění povrchu nepoužívejte drátěnky, ať plastové či kovové. Rámy se nečistí nasucho, aby se nepoškrábaly. Nejvíce nečistot bývá na vnější straně oken od prachu, pylu, dehtu, ptačích exkrementů a atmosférických nečistot. Při mytí zkontrolujte průchodnost odvodňovacích kanálků ústících ven z rámu okna a odstraňte případné nečistoty.

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

Při čištění plastových oken dbejte opatrnosti a dodržujte bezpečnost.

Do materiálu se vlivem UV záření zapékají a po nějaké době je lze jen velmi těžko odstranit.

Během stavebních prací nebo při malování zakryjte okna a dveře vhodnou fólií a krycí páskou. Nedoporučujeme používat krycí pásky s vysokou lepivostí.  Pásky odstraňte max. do jednoho měsíce od nalepení, není-li uvedeno jinak.

Pro dlouhodobou a bezproblémovou funkčnost vašich oken doporučujeme nechávat provést pravidelný odborný servis a údržbu oken a dveří a to minimálně 1x ročně.

Vždy zacházejte s okny a dveřmi tak, aby nedošlo k jejich poškození, používejte je pouze ke svému účelu.

1 komentář k Správná péče a údržba plastových oken a dveří

  1. Doma jsme měli problém s plastovými dveřmi. Manžel to vůbec nechtěl vyřizovat. Tak jsem si to musela zařídit já. Vyhledala jsem v okolí zámečnictví Mladá Boleslav. Opravu plastových dveří mají v nabídce. Vše bylo vyřízeno ihned, přesně tak jak jsem si to představovala. Pokud budu mít ještě někdy nějaký problém, určitě zavítám na portál https://zamecnik-mladaboleslav.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *