Sušička prádla pro lepší život

Sušička prádla pro lepší život

Díky automatickým pračkám již praní není tak nenáviděnou činností. Jednoduše prádlo vložíte do pračky, zapnete a ona udělá vše za vás. Horší je potom samotné věšení prádla, které už tak jednoduché není. Zabere nám mnoho času, a vyperete-li hodně drobného prádla, či naopak velká prostěradla, věšení je i náročnou činností. Navíc, máte-li na balkóně málo místa, věšení prádla určitě nepatří mezi vaše oblíbené domácí práce. A tím to rozhodně nekončí.

Pověšené prádlo musíte sesbírat a vyžehlit. Čeká vás ještě úmornější činnost, která zabere i několik hodin. Tou je žehlení. Těmto aktivitám je se sušičkou konec.

Představte si, že byste, stejně jako při praní, vložili vyprané prádlo do sušičky, zapnuli a bylo by během chvíle suché. Žádné věšení, a dokonce ani žehlení. Sušička by vám ušetřila čas i další námahu s žehlením.

Opravdu se nemusí prádlo ze sušičky žehlit?

Moderní sušičky již nabízejí několik typů sušení. Ideální je sušit v páře, kdy se vám oblečení vyhladí a doslova samo vyžehlí. Funguje to i na košilích, halenkách nebo třeba sakách. Prádlo ze sušičky poté opravdu nemusíte žehlit.

Ideální pro alergiky

Sušička prádla je také ideální volbou pro alergiky. Díky ní se totiž pylům a roztočům v prádle vyhnete. Pomocí sušení dokáže sušička dostat z oblečení i jemné částečky prachu, pylových částic, chuchvalce a chlupy.

Jaké se nabízejí typy sušiček

Na výběr máte ze dvou typů, ventilačních a kondenzačních.

Ventilační sušičky

Ventilační sušičky odvádějí horký vzduch s párou pomocí větrací trubice. Ta je napojena na větrací otvor ve zdi či v okně. Musí být alespoň 1,20 m dlouhá a umístěná 30 cm od země. Trubice se nesmí poškodit. Nelze ji připojit ke vzduchotechnice, komínu ani k centrálnímu vzduchovému vytápění.

Výhodou je nižší spotřeba elektrické energie a nižší cena.

Sušička prádla

Kondenzační sušička

Kondenzační sušička funguje v uzavřeném obvodu. Ohřátý vzduch proudí bubnem, sytí se parou a následně se zchlazuje. Zkondenzované páry jsou odváděny do sběrné nádoby. Ochlazený vzduch se opět zahřívá a míří zpět do bubnu s mokrým oblečením. Celý proces se opakuje stále dokola. Voda sama odtéká hadicí do odpadu. Kondenzační sušička je výkonnější a oblíbenější než ventilační.

Sušička prádla

Na trhu je široký výběr moderních sušiček, které pracují na chytrých systémech. Vaše prádlo vysuší rychle a efektivně. Zároveň jej zbaví prachu a vás zbytečných starostí. Svůj čas můžete díky tomu využít na zajímavější činnosti.

Podívejte se na aktuální nabídku sušiček prádla zde: expert.cz.

1 komentář k Sušička prádla pro lepší život

  1. Sušička je opravdu skvělá vymoženost dnešní doby. Máme ji přes 2 roky a už si to bez ní nedovedu představit. Když se mi nasbírá dost prádla, tak vyperu a usuším třeba 3 pračky po sobě. Skoro nic nemusím žehlit a všechno krásně voní. Máme sušičku od https://www.whirlpool.cz/spotrebice/susicky/vsechny a jsem s ní nadmíru spokojená. Jsem ráda, že mě manžel přemluvit na pračku a sušičku zvlášť.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *