Tepelná čerpadla vzduch/vzduch – když chcete nižší účty za teplo i stávající zdroj energií

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch – když chcete nižší účty za teplo i stávající zdroj energií

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch přestavují možnost snadného a levného doplnění stávajícího zdroje tepla bez nutnosti stavebních úprav či topného systému. Výrazně vám tak pomohou snížit náklady na energie v případě, že jste nyní odkázání na zemní plyn. Jak vlastně tepelná čerpadla fungují, to se dozvíte na níže uvedených řádcích.

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch odebírají teplo z venkovního vzduchu a ohřívají jim vzduch uvnitř budovy. K ohřevu vzduchu v nemovitosti dochází skrze vnitřní jednotku umístěnou zpravidla v místnosti s nejčastějším výskytem osob. Tato místnost je vytápěna nejvíce intenzivně s tím, že do dalších místností se dostává část tepla prouděním vzduchu, viz. grafika níže.

Distribuce tepla tepelným čerpadlem vzduch/vzduch

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch je vhodné jako doplněk stávajícího zdroje tepla. Jakmile by venkovní teploty poklesly na hodnotu, kdy je provoz tepelného čerpadla vzduch/vzduch neekonomický, lze zapnout původní zdroj tepla. V létě tepelné čerpadlo vzduch/vzduch dokáže fungovat jako klimatizace.

Pokud bychom si za zástupce tepelných čerpadel vzduch/vzduch vzali IVT AERO, můžete se těšit na výhody v podobě:

  • Velmi jednoduché instalace, kdy tepelné čerpadlo potřebuje jediný prostup pro potrubí k venkovní jednotce.
  • Možnost zapojení do obyčejné zásuvky.
  • Možnost umístění venkovní jednotky vedle domu, případně její zavěšení na zeď či střechu.
  • Možnost ovládání mobilním telefonem.
  • Senzor Ultra Wide Air Flow směřující vzduch do místnosti tak, aby jeho maximální část vedla do prostoru, kde se aktuálně nachází obyvatelé domácnosti.

Prezentace tepelného čerpadla IVT AERO

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch – když chcete nižší účty za teplo i stávající zdroj energií

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch přestavují možnost snadného a levného doplnění stávajícího zdroje tepla bez nutnosti stavebních úprav či topného systému. Výrazně vám tak pomohou snížit náklady na energie v případě, že jste nyní odkázání na zemní plyn. Jak vlastně tepelná čerpadla fungují, to se dozvíte na níže uvedených řádcích.
Tepelná čerpadla vzduch/vzduch odebírají teplo z venkovního vzduchu a ohřívají jim vzduch uvnitř budovy. K ohřevu vzduchu v nemovitosti dochází skrze vnitřní jednotku umístěnou zpravidla v místnosti s nejčastějším výskytem osob. Tato místnost je vytápěna nejvíce intenzivně s tím, že do dalších místností se dostává část tepla prouděním vzduchu, viz. grafika níže.

Distribuce tepla tepelným čerpadlem vzduch/vzduch

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch je vhodné jako doplněk stávajícího zdroje tepla. Jakmile by venkovní teploty poklesly na hodnotu, kdy je provoz tepelného čerpadla vzduch/vzduch neekonomický, lze zapnout původní zdroj tepla. V létě tepelné čerpadlo vzduch/vzduch dokáže fungovat jako klimatizace.
Pokud bychom si za zástupce tepelných čerpadel vzduch/vzduch vzali IVT AERO, můžete se těšit na výhody v podobě:
– Velmi jednoduché instalace, kdy tepelné čerpadlo potřebuje jediný prostup pro potrubí k venkovní jednotce.
– Možnost zapojení do obyčejné zásuvky.
– Možnost umístění venkovní jednotky vedle domu, případně její zavěšení na zeď či střechu.
– Možnost ovládání mobilním telefonem.
– Senzor Ultra Wide Air Flow směřující vzduch do místnosti tak, aby jeho maximální část vedla do prostoru, kde se aktuálně nachází obyvatelé domácnosti.
Prezentace tepelného čerpadla IVT AERO

Zdroj obrázku: Milan Sommer / Shutterstock.com

1/5 - (1 vote)

1 komentář k Tepelná čerpadla vzduch/vzduch – když chcete nižší účty za teplo i stávající zdroj energií

  1. Také jsme se s manželem rozhodli pro instalaci tepelného čerpadla, ale bohužel musíme na něj počkat půl roku. Poslední dobou je o tento druh vytápění veliký zájem, a tak jich je nedostatek na skladech. Proto manžel objednal firmu, která nabízí klimatizace s montáží zdarma, s kterou si můžeme přitopit a v létě zase ochladit vzduch v místnosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *