Uvažujete o pracovních ponožkách? Nač je při jejich výběru třeba myslet

Uvažujete o pracovních ponožkách? Nač je při jejich výběru třeba myslet

Máte doma pracovní oděvy? Nejspíše ano a pravděpodobně se jedná o klasické oděvy typu podzimní bundy, zateplenějších kalhot nebo pracovní obuvi. Mnohdy se ale zapomíná na spodní vrstvu, a to především na pracovní ponožky. Ty se většině z nás zdají jako velká zbytečnost. Ve skutečnosti tomu tak ale není. Pracovní ponožky se určitě vyplatí. V čem tkví jejich hlavní přednosti a čeho si všímat při jejich nákupu? Na to se podrobně podíváme právě v následujících řádcích.

Dokonalé odvádění potu a maximální bezpečnost

Moderní pracovní ponožky jsou koncipovány tak, že bez větších problémů dokážou odvádět pot. Starají se zkrátka o maximální možný komfort, jež mohou nohy dostat. Dokonale obepínají oblast nejen samotného chodidla, ale i kotníku a do jisté míry holeně. Umí tak lépe ochránit větší část nohy. Navíc perfektně korespondují s pracovní obuví. Do té dokonale padnou a nohy v ní pak nijak nekloužou. Tím pádem se opět do jisté míry eliminuje riziko případného úrazu v důsledku podklouznutí.

Materiály, z nichž se ponožky vyrábějí

Většinou jich bývá pochopitelně více. Tradičně se jedná zejména o bavlnu. Jinak bývá součástí ponožek určených pro práci také polyester a jiné umělé látky. Zapomenout ale nemůžeme ani na nějaké to malé procentu uhlíku, případně modakryl. Alternativ je hodně a odvíjí se především od eliminace nejrůznějších bezpečnostních rizik při práci.

Ochrání před mnoha riziky

Pořídit si ponožky se vyplatí také podle toho, před jakými riziky jsou schopny člověka ochránit. Tradičně se prodávají třeba ponožky žáruvzdorné, nicméně lze se setkat i s takovými, jež jen tak jednoduchým způsobem nepřeříznete, případně nepropíchnete. Jinak ale nezapomeňte ani na kvalitní pracovní obuv. Ta je v kombinaci s pracovními ponožkami ideální.

Zdroj obrázku: Oxford Media Library / Shutterstock.com

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *