Vybíráme granule od štěněte po psího seniora

Vybíráme granule od štěněte po psího seniora

Potřebujete poradit s výběrem těch nejvhodnějších granulí pro vašeho pejska? Ať už máte doma štěňátko, psa v nejlepších letech nebo seniora, podíváme se na to nejlepší pro každého z nich.

Granule pro štěňata

Stejně jako je tomu u lidí, tak v tom nejranějším věku potřebuje štěně, stejně jako malé dítě, vyváženou stravu se spoustou doplňků. Pokud tedy chcete, aby se dobře vyvíjelo a nic mu v jeho začátcích života nechybělo. Podle studií, které dokazují, co je pro ty nejmenší nejlepší, by granule pro štěňata měly obsahovat v první řadě maso, dobře stravitelné sacharidy, vápník, fosfor a samozřejmě tuky a bílkoviny. Množství bílkovin by mělo být okolo 30 procent a tuku mezi 15 a 25 procenty.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Vhodným výběrem se postaráte nejen o jeho zdravý růst, ale také o jeho budoucnost, protože strava, kterou ho budete krmit, může výrazně také ovlivnit, jak se bude vašemu mazlíčkovi dařit v jeho dalších letech.

Granule pro dospělé psy

Dospělost u psa se určuje nejen podle stáří, ale také velikosti. Sami zajisté víte, že plemena psů se rozdělují na malé, střední, velké a někdy i obří. A to je také jeden z klíčů, podle kterého se dá pes označit za dospělého. U malých plemen je to období okolo 8 měsíce, u středních 10 měsíce, velkých 15 měsíce a u obřích je to rok a půl až dva.

Jakmile váš pes doroste do této fáze, pak je čas na změnu granulí ze štěněcích na granule pro psy dospělé. Ani zde byste neměli šetřit na kvalitě a dbejte na to, aby na prvním místě bylo maso. Důležité ovšem je, aby zde byl i vyvážený podíl zeleniny, ovoce a zdravých obilovin.

Granule pro psy seniory

Čím starší pejsek je, tím větší nároky na krmivo má. Jelikož stejně jako u nás s vyšším věkem přicházejí jistá omezení. Takový pejsek už zpravidla nemá tolik pohybu jako zamlada a jeho orgány už také nefungují na sto procent. Proto je třeba dbát na to, aby méně aktivní jedinci dostávali dietní granule s nižším energetickým obsahem, a naopak obsahovaly co nejvíce minerálů a vitamínů. Pro tyto psy, se specifickými nároky na výživu, jsou také vhodná hypoalergenní krmiva se senzitivním složením.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.