Proč je Barum nejoblíbenější značka pneumatik v ČR?

Proč je Barum nejoblíbenější značka pneumatik v ČR?

Dnes jsme si pro vás nachystali zajímavý příběh tradičního výrobce pneumatik Barum. Ty dnes obouvají vozy na všech kontinentech. Přečtěte si, jak se z výrobce obuvi postupem času stal největší výrobce pneumatik v Česku. Ukážeme vám také v současnosti oblíbené dezény Barum pro osobní i dodávkové vozy.

Náhled do historie Barum

Počátky pneumatik Barum sahají až do roku 1932. Bratři Tomáš a Antonín Baťovi využili svoji zkušenost se zpracováním kaučuku a rozhodli se, že si pneumatiky pro firemní vozy budou vyrábět sami. Snížili tak náklady za dopravu zboží. Po dobrých zkušenostech se později pneumatiky Baťa dostaly i na běžný trh. V další fázi Baťa začal vyrábět také osobní pneumatiky.

Znárodnění ve výsledku přineslo sloučení 3 legendárních firem

 

Baťa obstál i během 2. světové války, ale těsně po jejím ukončení v roce 1945 přišel poměrně zásadní zvrat v celé historii firmy Baťa. Prezident Beneš podepsal dekret o znárodnění celé firmy Baťa. Jan Antonín Baťa proto raději začal podnikat v zahraničí. V reakci na náhlý pokles zájmu o pneumatiky přišlo sloučení do té doby velmi úspěšných firem: Baťa, Rubena a Mitas. Tento nový podnik dostává název Barum, který pochází z názvů původních firem.

Vedení společnosti si od začátku předsevzalo vyrábět kvalitní a odolné pneumatiky za rozumnou cenu. Pneumatiky Barum navíc později prokázaly mimořádné jízdní vlastnosti i v automobilových závodech.

Nový závod v Otrokovicích

Významným milníkem historie Barum je rok 1966, kdy Barum vybudoval výrobní závod v Otrokovicích. Dalším významným letopočtem je rok 1971. Tehdy se poprvé konala Barum Rally ve Zlíně. Ta svou tradici udržuje až do dnešních dní a každý srpen láká profesionální jezdce i fanoušky z celého světa.

Součást nadnárodního koncernu Continental

Roku 1995 se stal Barum součástí nadnárodního koncernu Continental. To přineslo další prostor pro růst a hlavně silné finanční zázemí. Další výhodou je, že i cenově dostupnější pneumatiky Barum jsou vybaveny technologiemi, které fungují v pneumatikách Continental. To ocení především zákazníci, kteří hledají výborný poměr cena/výkon.

Dnešní pneumatiky Barum

Barum je s více než 5000 zaměstnanci největším zaměstnavatelem Zlínského kraje. Roční produkce pneumatik Barum se pohybuje kolem čísla 20 milionů ks. Barum nabízí několik nosných dezénů, které si představíme v následujících odstavcích.

Barum Bravuris 5 HM: Letní obutí za super cenu

Dostupné a kvalitní letní pneu Barum Bravuris 5 HM se postarají o dlouhý kilometrový nájezd, snížení valivého odporu a spolehlivou trakci za každých letních podmínek.

Pneumatiky se vyrábějí ze speciální směsi, která byla vyrobena s důrazem na vysoký kilometrový nájezd. Odolná směs polymerů a rovnoměrné rozložení dezénových bloků pomohou pneumatikám lépe rozložit hmotnost vozu. Výsledkem je nižší opotřebení pneu.

Pneu Barum Bravuris 5 HM jsou k dostání pro různé osobní vozy s disky od 14″ do 21″. Je jen na vás, který rozměr si vyberete. Prodávané varianty mimo jiné 195/55 R15, 195/55 R16 a 225/50 R17.

Barum Polaris 5: Nejoblíbenější zimní pneu v ČR

Zimní dezén Barum Polaris 5 vám zaručí bezpečnou jízdu po zasněžených silnicích a krátkou brzdnou dráhu na zmrzlé vozovce. Tyto zimní pláště ocení především řidiči vozů nižší a střední třídy, kteří dojíždí např. autem do práce. Ti hledají maximálně spolehlivé zimní pneu do náročných zimních podmínek za super cenu.

Tento oblíbený dezén je dokonale přizpůsoben podmínkám středoevropské zimy. Ta je typická především častými výkyvy teplot. Její přilnavá směs si zachovává své vlastnosti v nejhlubších mrazech i při jarní oblevě.

Nezastaví vás tak vrstva sněhu, led, ale ani blátivá břečka. Dezén Barum Polaris 5 je dostupný ve velikostech pro disky s průměrem od 13″ do 19″. Oblíbené jsou hlavě rozměry 165/70 R14, 185/60 R15 a 235/55 R18.

Barum Quartaris 5: Konec sezónního přezouvání

Celoroční pneumatiky Barum Quartaris 5 jsou skvělou volbou, pokud nechcete na začátku zimy hledat volné místo v pneuservisu a zároveň se pohybujete spíše v městských aglomeracích mimo horské oblasti, kde se se souvislou vrstvou řidiči setkají maximálně párkrát za sezonu.

Celoroční pneu Quartaris 5 kombinují hlavní výhody letních a zimních plášťů. Široké obvodové drážky a mělké lamely se postarají o rychlý odvod vody a výbornou ochranu proti vzniku aquaplaningu. Směrový dezén si výborně vede také v zimních podmínkách, kde zajistí krátkou brzdnou dráhu na sněhu a ledu.

Vzhledem k rozměrům pro disky o průměru od 13″ do 18″ pneu Barum Quartaris 5 obujete na většinu běžně prodávaných aut. Oblíbené jsou ve velikostech 175/65 R14, 185/65 R15 a 225/50 R17.

Barum SnoVanis 3: Dodávkové pneumatiky do zimních podmínek

Zimní dodávkové pneu Barum SnoVanis 3 se postarají o bezpečnou a úspornou jízdu za každých zimních podmínek. Dezén SnoVanis 3 se postará o rozložení váhy vozu do větší plochy. Díky tomu se pneumatiky opotřebovávají pomaleji a déle vydrží.

Vzhledem k rozměrům od 15″ do 17″ dezén obujete téměř na každou dodávku. Nejprodávanější rozměry jsou však 205/70 R15 C, 215/65 R16 C a 215/60 R17 C.

Kde koupit pneumatiky Barum?

Pneumatiky Barum pro osobní vozy všech kategorií i dodávkové pneu Barum najdete v pneuservisech, autoservisech, ale můžete je koupit i z pohodlí domova. Pneumatiky Barum pro váš vůz najdete např. na e-shopu Pneuboss.cz.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *