Za jak dlouho vyprchá alkohol

Pokud jste včerejší večer vypili trochu moc alkoholu a chcete si pro jistotu spočítat, jestli nemáte v krvi ještě nějaký zbytkový alkohol, máme tu návod, jak si vypočítat čas odbourávání alkoholu.

Často se stává, že večer vypijete spoustu alkoholu a pak druhý den potřebujete někam jet autem. Ale co zbytkový alkohol v krvi? Přeci jen, i kdyby v krvi zůstala jen trocha zbytkového alkoholu a potkali jste cestou silniční kontrolu, nebude omluvou to, že jste pili jen včera večer. A navíc je podle nového silničního zákona jedno promile v krvi za volantem vozidla trestný čin. Proto se může hodit všem řidičům, ale i ostatním lidem kalkulačka, díky které si můžete spočítat, kdy vaše tělo odbourá všechen alkohol. Ale musíte vzít v úvahu fakt, že odbourávání alkoholu je velmi individuální záležitostí každého z nás a záleží mimo jiné na tělesném i duševním stavu, únavě, užívaných lécích, prostředí a dalších mnoha faktorech. Proto považujte vypočtené hodnoty a časy pouze jako orientační!

Online kalkulačky pro vypočítání odbourávání alkoholu

Jako první bych chtěl zmínit kalkulačku na stránkách auto.idnes.cz. Tato kalkulačka nabízí širokou škálu druhů alkoholu na výběr, který jste mohli předchozí večer konzumovat. Dále také musíte vyplnit data o konzumaci alkoholu v časovém horizontu, takže jsou vypočtené výsledky celkem přesné. Při výpočtu odbourávání alkoholu také záleží na tom, jestli jste muž, nebo žena a v neposlední řadě také kolik vážíte. Je jasné, že pro sto kilogramového muže bude asi výpočet úplně jiný, než pro padesáti kilovou ženu. Po zadání všech těchto hodnot do kalkulačky stačí kliknout na tlačítko „Spočítej“ a zobrazí se vám přehledný graf odbourávání alkoholu, čas kdy můžete usednout za volant a také hodnota, kolik korun jste přispěli státu na dani za zkonzumovaný alkohol.

Další kalkulačka online, pro vypočítání odbourávání alkoholu se nachází na stránkách alkoholmetr.cz. Tato kalkulačka vypadá podobně jako ta předchozí, také zde vyplníte všechny nápoje, které jste za večer vypili a další položky nutné pro výpočet. Ale oproti předchozí kalkulačce na stránkách auto.idnes.cz, vám zobrazí hodnotu promile, kterou jste měli na konci pití v krvi.

Přesnější měření

Pokud potřebujete mít zjištěno, kolik máte alkoholu v krvi přesněji, doporučujeme si pořídit některý z alkoholometrů, které nestojí více než několik stovek, a rozhodně vám řeknou o tom, kolik máte promile přesněji, než internetové kalkulačky. U nás jsou k dostání například tyto:

V-net Sentech AL 2500 Silver

Větší obrázek na MALL.cz

Vítěz testu MF Dnes, který se dá používat bez náústku. Umí změřit hodnoty mezi 0 až 4 promile.

V-net AL 5500

Větší obrázek na MALL.cz

Moderní tester, velmi přesný, většinou na úrovni policejních měřičů. Zvládá až 300 měření na jedno nabití baterií.

V-net AF 35

Větší obrázek na MALL.cz

Alkoholtester s rozsahem do 5 promile a pamětí na 10 měření, dovede se rychle regenerovat před dalším měřením (ideální, když se využívá např. v podniku při měření více osob), aktuálně jeden z nejlepších na trhu.

7 komentářů k Za jak dlouho vyprchá alkohol

  1. O 19.00 hod. som vypila 2 dcl cerveneho vina.Kedy mozem soferovat?

  2. nevím jak je to na Slovensku, ale mám za to, že 2 deci se skoro nedají ani zjistit spolehlivě z dechové zkoušky a je to v té toleranci do 0.1 promile alkoholu v krvi

  3. Vsechny uvedene alkohol kalkulacky jsou uplne na prd. Neni tam uvedeno mnoho druhu alkoholu, ani prevody jednotek. nehodlam prepocitavat velky maly panak na dc mlc a buh vi co jeste. kdyz jednou chlastam tak vezmu lahev a piju Zjistovat kolik je v lahvi panaku to muze jen magor. Navic vetsina techto radoby vypoctu neumoznuji vubce ruzne procenta co alkohol obsahuje zmuzou se jen na 40% no ale ja mohu zakoupit od 19 docela plynule po 90 a to se nejak neuvadi. Pak me je divne ze pri uplnem pulitru 30% vodky uz nesmim ridit dva dny. No tak tohle je fakt divne

  4. Nejjednoduše zkontolovat to online. Určitě, když někdo rád spočitá takové věci muže si to sam udělat, ale když je opilý asi není to tak lehké 🙂

  5. Tento je docela dobrý, urcitě lepší použit klasicky alkoholtester, ale když ten není pod rukou…
    já tu stranku použivám hlavně když se hadám s manželem jestli je už opilý nebo ne 🙂

  6. Já bych to moc nepokoušel. Když večer piju, tak řídím nejdřív další den odpoledne. Za nějaký malér to nestojí. Kupuji si jedině kvalitní destiláty přijde mi, že mě se alkohol drží v krvi dlouho. Hlavně se stejně druhý den na řízení necítím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *