Zahradní pergola? Nejvyšší čas!

 Ráno jako každé jiné – za okny něco, co ještě včera bylo sněhem, pustíte si rádio a v něm Buty hrají „Najdu si místo, kde se dobře kouří, a horké slunce do nápojů nepíchá…“ Jo jo, léto, zasníte se na okamžik, pohoda na terásce, vychlazené pivko nebo dvojka bílého, po boku někdo blízký…. Najednou si uvědomíte, že se šklebíte do slunce, že Vám horké slunce píchá nejen do toho pivka ještě před chvílí vytaženého ze sedmého schodku, ale také do očí. Přesně jako loni.

pergola

Teď je ten pravý čas začít myslet na vhodné zastínění terasy. A také prodloužit možnost jejího užívání od jara až do podzimu, některé typy nabízejí nejen vhodné zastřešení, ale také chrání před nepříznivým počasím, protože v případě potřeby můžete celou pergolu rovnou uzavřít.  A přesně takové spektrum nabízí moderní zahradní pergoly diamond design.

Samozřejmě se najde spousta „odborníků“ ze sousedství, například takový pan Lorenc již takhle postavil několik pergol, ba dokonce i dřevostaveb! Stačí mu k tomu bedna piva a hlavně – nehoupat! Poradí Vám, jak ušetřit, postavit pergolu z hranolů, která včera ještě byly stromem v lese. A že se Vám pak budou kroutit? „Prosím Vás,“ poví jen, „jeďte se podívat do Prahy na nábřeží na Tančící dům, jak je celý zkroucený! A japonští turisti se z něj mohou zbláznit a cvakají fotoaparáty o stošest! Tak jakápak reklamace!“

Pokud chcete opravdovou kvalitu, nechte pana Lorence pít (promiňte – být) a obraťte se na odborníky z diamond design. Je to česká značka s důrazem na maximální spokojenost zákazníka a co nejvyšší kvalitu produktů. Kde je najdete? Zajeďte se přesvědčit na vlastní oči do některého z showroomů, které najdete v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Zlíně, Velké Bíteši, Bystřici nad Pernštejnem nebo třeba v Uherském Ostrohu.

6 komentářů k Zahradní pergola? Nejvyšší čas!

  1. Pergoly jsou perfektním doplňkem zahrady. Máme na zahradě jednu a díky ní, můžeme být na zahradě za jakéhokoliv počasí. I když prší nebo svítí moc slunce.

  2. Naprosto souhlasím, že je zahradní altán již nezbytnou součástí zahrady. Raději už ani nevzpomínám jaké to bylo, když na zahradě nebyl pořádný stín nebo kam zalézt před nečekaným deštěm.

  3. Měla bych takový dotaz. Myslíte si, že je dobrý nápad dát si pod pergolu takové to přenosné ohniště? Mám na mysli takové to malé, jako mají třeba tady: https://nejohniste.cz/ Nedávno jsme to viděli u známých a řekli jsme si s manželem, že něco takového si taky musíme pořídit.

  4. Tyjo, pergolu bych si letos chtěl také na zahradě postavit. Jak to tak vidím, tak se do toho pustím hned, jak se venku oteplí. Prvně ale musím na zahradě vyřešit trochu jiný problém. Na několika místech mi totiž prorůstá trávník a nevypadá to vůbec hezky. Četl jsem, že by to možná šlo vyřešit pomocí něčeho takového: https://www.agrotex.cz/katalog/dle-ucelu/obrubniky_271 Nemá s tím někdo zkušenost? Díky.

  5. Já si myslím, že pergola nebo terasa by měla být v každé zahradě. My sedíme s manželem na terase každý den a v létě až do noci. Terasu nám postavila firma https://www.biwood.cz/terasy/terasy-na-zakazku , pro kterou výstavba terasy nebyl žádný problém a máme jí tak postavenou kvalitně. Nedokážu si představit, kde bychom jinak seděli, když bychom na zahradě terasu neměli.

  6. No, my máme teď nově terasu. Musím říct, že takové posezení jsem si vždycky přála. Jediné, co teda ještě nemáme úplně vyřešené je zastřešení. Trochu se bojím, že v létě tam bude příliš pražit slunce. Přemýšlela jsem nad tím, jestli by nestálo za to tam nainstalovat nějakou markýzu. Něco jako mají třeba tady http://www.markyzy-na-terasu.cz/ Nemáte někdo zkušenost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *