Zařizujete dětský pokoj? Nechte si poradit!

Zařizujete dětský pokoj? Nechte si poradit!

Dětský pokoj by v dítěti měl probouzet fantazii. Být inspirativní, tišící a zdravý. Tedy oproštěn od jakýchkoliv nástrah, které mu mohou přivodit újmu. Dítě se ve svém pokojíčku zkrátka musí cítit pohodlně a bezpečně. Vždyť v něm bude trávit většinu času.

Zatímco my dospělí svůj volný čas trávíme mezi ložnicí, kuchyní a obývákem, děti mnohdy i celé odpoledne tráví ve svých dětských pokojích. Tam si hrají, pracují na domácích úkolech, čtou si i odpočívají. Všem těmto činnostem dětský pokoj musí být nakloněn.

Do zařizování zapojte i děti samotné

Zařizujete dětský pokoj? Spolu s bytovým designérem si přizvěte na pomoc i jeho budoucího obyvatele. Samozřejmě pokud to věk vašeho caparta umožňuje. Děti si mnohem více váží věcí, u nichž měly možnost přiložit ruku k dílu. Svého potomka vyzpovídejte. Zeptejte se ho, co by si ve svém pokojíčku přál, a pokud to je jen trochu možné, vyhověte mu.

Zaměřeno na barvy

Barvy nás ovlivňují více, než si mnohdy uvědomujeme. Barvy výrazné nabuzují až zvyšují agresivitu, barvy tlumené uklidňují. Z tohoto důvodu se při zařizování dětských pokojů nejčastěji volí jemné pastelové barvy – dávno už neplatí, že pokojíček pro holčičku musí být růžový a pro chlapečka modrý. Spousta holčiček dnes růžovou dokonce nenávidí. I barvy proto s dítětem prokonzultujte.

Zaměřeno na dětské postele

V žádném pokojíčku se neobejdete bez dětské postele. Na ní nešetřete. Pořiďte kvalitní čelo, rošt i matraci adekvátní věku a váze dítěte. A nebojte se ani extravagantních modelů. U chlapců se v současné době velké popularitě těší auto postele či postele ve tvaru hasičského auta. Holčičky zase rády usínají v posteli připomínající kočár. V ní se cítí jako pravé princezny. Dopřejte svému potomkovi postel, po které touží. Jedině tak bude chodit na kutě bez protestů a výhrad. Zkrátka se do své postele bude těšit.

Zaměřeno na lůžkoviny a textilie

Pečlivému výběru podrobte i lůžkoviny, koberce a textilie. Obzvláště je-li vaše dítko alergikem. V tom případě volte produkty antialergenní. Celkově se snažte citlivě sladit barvy a nepřehnat to s doplňky a nadbytečným množstvím hraček. Ty děti totiž ve výsledku spíše rozptylují. I hračky zkrátka vybírejte s rozmyslem a ideálně volte takové, které vaše dítě nějakým způsobem obohatí. Ale to už rozebereme v jiném článku.

Rate this post

3 komentářů k Zařizujete dětský pokoj? Nechte si poradit!

  1. Poslední dobou také řešíme dětský pokoj pro naše miminko, které se narodí za tři měsíce, a proto musíme trochu přidat abychom to stihli. Moje kamarádka mi poradila obchod, ve kterém jsem si vybrala úplně všechno vybavení od postýlky, přebalovacího pultu až po maličkosti na výzdobu pokoje. Bylo toho opravdu hodně, a tak manžel našel autopůjčovna Ostrava, takže nám nakonec pomohla a půjčila nám dodávku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.