Zařizujete dětský pokoj? Nechte si poradit!

Zařizujete dětský pokoj? Nechte si poradit!

Dětský pokoj by v dítěti měl probouzet fantazii. Být inspirativní, tišící a zdravý. Tedy oproštěn od jakýchkoliv nástrah, které mu mohou přivodit újmu. Dítě se ve svém pokojíčku zkrátka musí cítit pohodlně a bezpečně. Vždyť v něm bude trávit většinu času.

Zatímco my dospělí svůj volný čas trávíme mezi ložnicí, kuchyní a obývákem, děti mnohdy i celé odpoledne tráví ve svých dětských pokojích. Tam si hrají, pracují na domácích úkolech, čtou si i odpočívají. Všem těmto činnostem dětský pokoj musí být nakloněn.

Do zařizování zapojte i děti samotné

Zařizujete dětský pokoj? Spolu s bytovým designérem si přizvěte na pomoc i jeho budoucího obyvatele. Samozřejmě pokud to věk vašeho caparta umožňuje. Děti si mnohem více váží věcí, u nichž měly možnost přiložit ruku k dílu. Svého potomka vyzpovídejte. Zeptejte se ho, co by si ve svém pokojíčku přál, a pokud to je jen trochu možné, vyhověte mu.

Zaměřeno na barvy

Barvy nás ovlivňují více, než si mnohdy uvědomujeme. Barvy výrazné nabuzují až zvyšují agresivitu, barvy tlumené uklidňují. Z tohoto důvodu se při zařizování dětských pokojů nejčastěji volí jemné pastelové barvy – dávno už neplatí, že pokojíček pro holčičku musí být růžový a pro chlapečka modrý. Spousta holčiček dnes růžovou dokonce nenávidí. I barvy proto s dítětem prokonzultujte.

Zaměřeno na dětské postele

V žádném pokojíčku se neobejdete bez dětské postele. Na ní nešetřete. Pořiďte kvalitní čelo, rošt i matraci adekvátní věku a váze dítěte. A nebojte se ani extravagantních modelů. U chlapců se v současné době velké popularitě těší auto postele či postele ve tvaru hasičského auta. Holčičky zase rády usínají v posteli připomínající kočár. V ní se cítí jako pravé princezny. Dopřejte svému potomkovi postel, po které touží. Jedině tak bude chodit na kutě bez protestů a výhrad. Zkrátka se do své postele bude těšit.

Zaměřeno na lůžkoviny a textilie

Pečlivému výběru podrobte i lůžkoviny, koberce a textilie. Obzvláště je-li vaše dítko alergikem. V tom případě volte produkty antialergenní. Celkově se snažte citlivě sladit barvy a nepřehnat to s doplňky a nadbytečným množstvím hraček. Ty děti totiž ve výsledku spíše rozptylují. I hračky zkrátka vybírejte s rozmyslem a ideálně volte takové, které vaše dítě nějakým způsobem obohatí. Ale to už rozebereme v jiném článku.

9 komentářů k Zařizujete dětský pokoj? Nechte si poradit!

  1. Já si myslím, že nezbytnou součástí dětského pokoje by měly být například i hračky. Náš malý například velmi rád sbírá různé figurky. Nějaké jsem mu před časem dokonce i nechal vyrábět na 3D tiskárně. Tu ale bohužel doma nemáme, takže se mi o 3D tisk postarali tady: https://www.sharplayers.cz/zakazkovy-3d-tisk/

  2. Měl bych takový dotaz. Myslíte, že má smysl dávat do dětského pokoje nějaký koberec? My totiž všude v bytě máme parkety a docela bych byl nerad, kdyby se právě v dětském pokoji třeba poškrábaly. Proto přemýšlím o kobreci. Díval jsem se, že třeba na https://www.emako.cz/koberce/ je mají za docela rozumné ceny, takže by to ve finále asi nebyla ani tak velká investice.

  3. Prosímvás měl bych takový dotaz. Už nějakou dobu přemýšlíme nad tím, že bychom našemu prckovi koupili do pokojíčku takové to dětské chodítko. Mám na mysli něco jako mají třeba tady https://www.detskechoditko.cz/ Co si o tom myslíte? Já na toto téma na internetu našel dost protichůdné názory.

  4. Myslím si, že je to hodně subjektivní názor, zda vybíráme nebo nevybíráme ty správne hračky pro naše děti. Podle mě si každý rodič myslí, že vybírá pro něj to nejlepší a na tom asi nikdo nic nezmění. My tedy, když už jsme u toho, vybíráme hračky pro naše špunty na https://www.deti-hracky.cz a jsou tedy asi také spokojení 🙂

  5. My máme vše ve dřevě, takže jsme interiér dotvářeli s doplňky, které jsme kupovali v Jysku. Mají výrazné slevy, dost jsem ušetřila. Co se týče hraček, tak to je kapitola sama o sobě. Dcera jich má mnoho a celkem to leze do peněz, doporučuji http://www.muj letak.cz, nákupy si plánuji a vidím výhodné ceny pohromadeě

  6. My máme vše ve dřevě, takže jsme interiér dotvářeli s doplňky, které jsme kupovali v Jysku. Mají výrazné slevy, dost jsem ušetřila. Co se týče hraček, tak to je kapitola sama o sobě. Dcera jich má mnoho a celkem to leze do peněz, doporučuji http://www.mujletak.cz, nákupy si plánuji a vidím výhodné ceny pohromadě.

  7. Podle mě by měl být dětský pokojíček především bezpečný. Náš malý má například pokoj v patře a jak teď začal chodit, tak mám docela strach, aby nespadl ze schodů. Právě proto přemýšlím o takové té dětské zábraně. Špatně nevypadají například ty od PupyHou, viz https://www.luceda.cz/detske-zabrany-pupyhou/ Nemá někdo zkušenost? Díky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *