Zařizujete dětský pokoj? Nechte si poradit!

Zařizujete dětský pokoj? Nechte si poradit!

Dětský pokoj by v dítěti měl probouzet fantazii. Být inspirativní, tišící a zdravý. Tedy oproštěn od jakýchkoliv nástrah, které mu mohou přivodit újmu. Dítě se ve svém pokojíčku zkrátka musí cítit pohodlně a bezpečně. Vždyť v něm bude trávit většinu času.

Zatímco my dospělí svůj volný čas trávíme mezi ložnicí, kuchyní a obývákem, děti mnohdy i celé odpoledne tráví ve svých dětských pokojích. Tam si hrají, pracují na domácích úkolech, čtou si i odpočívají. Všem těmto činnostem dětský pokoj musí být nakloněn.

Do zařizování zapojte i děti samotné

Zařizujete dětský pokoj? Spolu s bytovým designérem si přizvěte na pomoc i jeho budoucího obyvatele. Samozřejmě pokud to věk vašeho caparta umožňuje. Děti si mnohem více váží věcí, u nichž měly možnost přiložit ruku k dílu. Svého potomka vyzpovídejte. Zeptejte se ho, co by si ve svém pokojíčku přál, a pokud to je jen trochu možné, vyhověte mu.

Zaměřeno na barvy

Barvy nás ovlivňují více, než si mnohdy uvědomujeme. Barvy výrazné nabuzují až zvyšují agresivitu, barvy tlumené uklidňují. Z tohoto důvodu se při zařizování dětských pokojů nejčastěji volí jemné pastelové barvy – dávno už neplatí, že pokojíček pro holčičku musí být růžový a pro chlapečka modrý. Spousta holčiček dnes růžovou dokonce nenávidí. I barvy proto s dítětem prokonzultujte.

Zaměřeno na dětské postele

V žádném pokojíčku se neobejdete bez dětské postele. Na ní nešetřete. Pořiďte kvalitní čelo, rošt i matraci adekvátní věku a váze dítěte. A nebojte se ani extravagantních modelů. U chlapců se v současné době velké popularitě těší auto postele či postele ve tvaru hasičského auta. Holčičky zase rády usínají v posteli připomínající kočár. V ní se cítí jako pravé princezny. Dopřejte svému potomkovi postel, po které touží. Jedině tak bude chodit na kutě bez protestů a výhrad. Zkrátka se do své postele bude těšit.

Zaměřeno na lůžkoviny a textilie

Pečlivému výběru podrobte i lůžkoviny, koberce a textilie. Obzvláště je-li vaše dítko alergikem. V tom případě volte produkty antialergenní. Celkově se snažte citlivě sladit barvy a nepřehnat to s doplňky a nadbytečným množstvím hraček. Ty děti totiž ve výsledku spíše rozptylují. I hračky zkrátka vybírejte s rozmyslem a ideálně volte takové, které vaše dítě nějakým způsobem obohatí. Ale to už rozebereme v jiném článku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *