Zirkon vs. briliant: Víte, v čem se liší?

Zirkon vs. briliant: Víte, v čem se liší?

Pokud jste se již někdy zatoulali do světa zásnubních prstenů, nemohlo vám uniknout, že kromě tzv. diamantů (po úpravě a brusu pak briliantů) zdobí tyto prsteny také zirkony. Na první pohled se sice tváří jako jejich dvojníci, jen významně levnější, ale tím to zdaleka nekončí. Jaké další markantní rozdíly stojí mezi zirkonem a briliantem?

 

Tip: Chcete dostávat odměny za to, že brouzdáte po internetu?
Vyzkoušejte prohlížeč BRAVE s vestavěným blokováním reklamy.

Zdarma stahujte zde

Briliant je přírodního původu, kdežto zirkon chemického

Zatímco briliant je čistě přírodního původu, zirkon je pouze chemická sloučenina, tím pádem je mnohem měkčí, a ne tak odolný jako briliant. Briliant má rovněž vyšší index lomu světla, díky čemuž se tak nádherně třpytí. Zirkon se taktéž třpytí, nicméně už po roce se jeho oslnivý lesk nenávratně vytratí – na rozdíl od briliantu, jehož třpyt trvá věčně. A pokud vám bude přeci jen připadat, že jeho lesk matní, snadno se dá zase obnovit.

 

A jak tedy poznat pravý briliant?

Podívejte se na něj shora. Jestliže vidíte duhové odrazy, pak se zřejmě nejedná o briliant. K další metodě si vezměte na pomoc klenotnickou lupu, kterou si můžete vypůjčit v klenotnictví, a briliant si pod ní pečlivě prohlédněte. Na briliantu byste měli vidět nedokonalosti, případně drobné skvrnky minerálů. Zirkon je uměle vyrobený a jen stěží na něm najdete jakékoliv drobné vady.

Zásnubní prsten patří mezi položky, které nekupujete nesčetněkrát za život, takže pokud jste se už jednou rozhodli, nešetřete. Vyberte si zásnubní prsten v renomovaném zlatnictví Prsteny.cz a překvapte svou nastávající zásnubním prstenem s briliantem, který jí vezme dech

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *