Aktivační klíč pro Microsoft Office

Jak aktivovat nefungující Office po vypršení platnosti zkušební licence.

Na řadě nově zakoupených počítačů najdete v rámci předinstalovaných Windows také již fungující Office. Tento funguje plně v rámci veškerých obvyklých funkcí – od otevírání dokumentů a tabulek, přes psaní a úpravu souborů. Ve chvíli, kdy zkušební doba uplyne, můžete být nemile překvapeni výrazným omezením širší funkcionality, která se okamžikem vypršení doby, na kterou je dovoleno programy v rámci Officů zkoušet, zcela ořezána na samé jádro, a umožňuje soubory pouze otevírat a prohlížet.

Jak vyřešit aktivování

Aktivace se dá provést buď přímým zadáním klíče na již existující instalaci zkušební verze, a nebo při kompletní přeinstalaci z DVD, které je součástí balení. Můžete si vybrat z několika edicí, v nichž je skladba aplikací přizpůsobena budoucímu použití. Ve verzi pro domácnosti (Student & Home) například chybí Outlook, ten je součástí verze Business, v něm zase nejsou obsaženy aplikace pro správu projektů, které poskytuje edice Enterprise. Ve verzi 2010 navíc přibývá speciální balík Starter, poskytovaný zdarma a obsahující jen Word a Excel.

Kde a za kolik

Momentální ceny kancelářských balíků si můžete nejjednodušeji najít na některém ze srovnávačů zboží, jakými jsou například Zboží.cz nebo Heureka.cz – jednoduše zadáním fráze “Microsoft Office” a srovnáváním či řazením mezi položkami. Nejjednodušší by samozřejmě bylo, získat čistě kód, ten vyplnit do políčka a nějakou krabici neřešit – bohužel, to v současnosti není u nás možné, a tak si bohužel (či pro někoho bohudík) budete při nákupu odnést kompletní balení, i když vám vlastně většinou stačí jen ta aktivační změť písmen a čísel.

Rate this post

1 komentář k Aktivační klíč pro Microsoft Office

  1. Dobrý den, asi před dvěma lety jsem si koupila nový notebook a až nyní potřebuji Microsoft office. Chci se zeptat,jestli balíček Microsoft office je součástí zakoupení notebooku? Nemám ho nainstalovaný a nemůžu najít ani žádné CD. Nějaká rada? Děkuji,Zuza

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *