Jak na tisk obálek

Návod, jak tisknout obálky dopisů v programu Microsoft Word 2007.

Profesionálně vypadající obálky jsou určitě elementem, který při komunikaci poštou by neměl být zanedbáván. Napsat dopis na počítači určitě žádný zásadnější problém není a zvládne ho naprosto každý. Ne již tak potisknout si k němu na obálku i adresáta, přestože i v tomto případě je postup otázkou několika kliknutí. V tomto článku se tedy podíváme jak potisku správného formátu dosáhnout.

Jak velký dopis mám

Před tím, než začnete vymýšlet jak vyřešit tisknutí, doporučujeme vzít obálku a za pomoci pravítka zjistit její rozměry s přesností na milimetr. Je to z toho důvodu, že existují ve více velikostech a pro každou je nutné mít představeno optimální rozvržení textu na ní tak, aby odpovídalo typografickým zákonitostem, tzn. aby písmena byla v odpovídající velikosti a orientaci vůči straně, a aby byl využit prostor nebo nedošlo k přesahu za okraj.

Microsoft Word

Tento zřejmě nejpoužívanější kancelářský program bez problémů zvládá i tisk na dopisní obálky. Ve verzi 2007 najdete všechny související nastavení a volby na kartě Korespondence, na kterou se je nutné nejprve přepnout.

Na ní pak v jejím levém horním rohu naleznete tlačítko Obálky. V nově otevřeném okně ponejprv vyplňte adresu příjemce, případně navíc taky svojí do formuláře pro zpáteční adresu odesilatele.

Nyní je nutné pro správě provedený potisk zvolit odpovídající formát a velikost obálky. Klikněte na tlačítko Možnosti… a zde najděte v seznamu formát rozměry co nejvíce odpovídající vašemu dopisu. Ve stejném okně také můžete upřesnit nastavení fontu a velikosti písma, v kartě Možnosti pro tisk pak to, v jaké orientaci budete do tiskárny obálku vkládat, zda na výšku či na šířku.

Tiskneme

Při vkládání do tiskárny můžete u většiny tiskáren uplatnit speciální vkládací zásobník přizpůsobený pro takovéto nestandardní dokumenty a listy, namísto klasického zásobníku naplněného zpravidla papíry ve formátu A4. Pokud tento druhý vstup pro papír tiskárna má, určitě ho využijte, protože tak předejdete změnám které mohou vzniknout posuvem obálkového papíru uvnitř tiskového zařízení.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *