Jak propojit Facebook s Outlookem

Návod na propojení Facebooku a programu MS Outlook.

Outlook je sice primárně přizpůsoben odesílání a přijímání pošty a správě kontaktů s kalendářem, nicméně málokdo ví, že se dá také rozšířit pomocí řady pluginů až do podoby komunikačního centra integrujícího nejen, emaily, ale i události na sociálních sítí. Příkladem je plugin FBLook, který do Outooku integruje aktualizace na Facebooku.

Stažení a instalace

Plugin zdarma stáhnete na www.techhit.com/FBLook, instalace je vcelku jednoduchá, stačí spustit instalační soubor a potvrdit všechna nastavení. Po dalším spuštění vám v Outlooku přibude nový panel s tlačítkem Login to Facebook. Po kliknutí na ně se otevře okno výchozího prohlížeče, ve kterém pokud jste už přihlášeni se objeví žádost o povolení aplikace FBLook pro přístup k vašemu facebookovému účtu, případně nejprve klasické přihlašovací facebookové rozhraní a pak tato žádost. Přístup je samozřejmě potřeba povolit, jinak nebude plugin úspěšně fungovat. Po povolení přístupu se vraťte do Outlooku a potvrďte je přes tlačítko OK.

Jak to funguje

Samotné fungování pluginu je v rovině upozorňování a elementárního fugování FB, nečekejte žádné plnohodnotné rozhraní s přístupem do fotoalb nebo aplikací. Přináší čistě upozorňování o akcích – tedy to, co se objevuje v onom rudém praporku, když se přihlásíte, a pak výpisky na zdi. Co se informací, které lze pomocí této aplikace zasílat týká, jsou to opět pouze aktualizace stavů, tedy čistě textová upozornění. Poslední možností jak tento plugin umožňuje přistupovat na Facebook je tlačítko s ikonkou známého F, které otevře okno prohlížeče s adresou www.facebook.com.

Rate this post

1 komentář k Jak propojit Facebook s Outlookem

  1. Pingback:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *