Jak propojit tabulky v Google Spreadsheet

Jak v online dokumentech v Google Docs udělat odkaz napříč různými tabulkami nebo listy.


Online dokumenty od Google přinášejí novou funkcionalitu, která jde ještě dál než Excel a umožňuje vytvářet skutečně důkladná propojení vytvořených tabulek napříč listy, ale i dalšími tabulkami vytvořenými v tabulkovém procesoru z Docs – Spreadsheet, kdy můžete vložit do tabulky hodnotu z jiného dokumentu umístěného v tabulce jinde na internetu.

Klíč

Nejprve si zjistíme klíč dokumentu, z něhož chceme hodnotu vložit. Klíč je unikátní kombinace znaků, která je pro něj unikátní a podle kterého se identifikuje. Klíč najdeme, když otevřeme dotyčnou tabulku v Google Docs a v adresním řádku prohlížeče, je to ta spleť znaků následující po hodnotě key= (ovšem výraz authkey a další už do ní nepatří!). Tohle stačí zkopírovat, a klíč máme ve schránce.

Importujeme

Rozklikneme si buňku, ve které chceme s vloženou hodnotou operovat, a začneme psát vzorec. Použijeme funkci ImportRange, která má dva atributy: první je právě klíč, a druhou rozsah vložených hodnot.

Pokud nám stačí vložit jednu buňku A1, napíšeme tedy něco jako:

 • =ImportRange(“kodklicetabulky”;”A2“)

Nezapomeňte na uvozovky, bez nich vzorec fungovat nebude. Můžeme však jít ještě dál, a vložit hned kus tabulky nebo dokonce všechno co máme na cizím listu. V tom případě stačí použí v druhém atributu dvojtečku a zadat rozsah vkládané oblasti, například takto:

 • =ImportRange(“kodklicetabulky”;”A2:F20“)

Poslední věcí, která by nám mohla činit problém, jsou pak tabulky s více listy. Řešení je opět jednoduché – stačí vložit do parametru výběru ještě výraz pro označení dotyčného listu s vykřičníkem, například:

 • =ImportRange(“kodklicetabulky”;”List2!A2:F20″)
Rate this post

5 komentářů k Jak propojit tabulky v Google Spreadsheet

 1. Dobry den,
  propojeni tabulek – importuji jen jedinou bunku mezi tabulkami, mi druhy den zmizi. Muzete mi prosim poradit, cim to je?
  S pozdravem
  Mata

 2. KÓD KLÍČE TABULKY ZAČÍNÁ OD 1 ZA /d/

 3. Dobrý den, lze importovat i formát zdrojových buněk nejenom obsah?

 4. Formát pokud vím bohužel importovat nejde, vždycky jen data

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *