Synchronizace záložek mezi počítačem a mobilem

Jak mít propojené a synchronizované záložky mezi prohlížečem v počítači a mobilním telefonem.

Přístup přes Google Docs

Prvním krokem pro zajištění tohoto postupu  synchronizace je povolení propojení záložeks účtem Google. Jak nastavit toto propojení, najdete podrobně v tomto článku o záložkách Chrome.

Tento postup můžete použít jak na telefonech se systémem Android, tak i na všech ostatních mobilech, které podporují možnost zobrazení online dokumentů od Googlu pro mobilní zařízení. Stačí pod vaším účtem přistoupit na adresu docs.google.com a zvolit zobrazení složek. Celý trik spočívá v tom, že áložky synchronizované s Chromem jsou ukládány ve formě složek jako online dokumenty, které jsou zástupci na založený web. Stačí tedy najít odpovídající složku se zástupci (například Bookmark Bar – zde jsou uloženy záložky zobrazující se na liště Chrome), otevřít ji a máte přímý přístup k záložkám – stačí na zástupce kliknout a jste na odpovídajícím webu. Tento adresář v Docsech si pak můžete založit jako zkratku v prohlížeči telefonu, abyste se k němu příště dostali snadněji.

Propojení Google Chrome a mobilu s Androidem

Toto řešení se vám hodí tehdy, pokud používáte Google Chrome a telefon se systémem Android 2.2 Froyo nebo vyšší. Nejprve je potřeba stáhnout do Chromu rozšíření, a pak doinstalovat do mobilu aplikaci ChromeToPhone. Rozšíření .crx pro stolní Chrome i .apk soubor pro instalaci do telefonu najdete na tomto webu.

Další aplikace

Pro iPhone a telefony s Androidem dále najdete na Appstore, případně Marketu řadu rozšíření, které synchronizaci řeší, vždy je však potřeba záložky propojit ještě s nějakou třetí stranou. Povedená je například aplikace od delicious.com, dostupná pro oba výše zmíněné systémy, pro jejíž využívání je však nezbytností mít účet na tomto serveru.

Rate this post

2 komentářů k Synchronizace záložek mezi počítačem a mobilem

  1. Chci se zeptat k synch. pomocí docs, v mobilu se mi záložky neotvírají, všiml jsem si, že adresa je špatně zadaná (https místo http), při použití v PC to ale jde, dá se s tím něco dělat?
    Děkuji
    Smasung Galaxy S

  2. Taky, přesně můj případ, zkoušel jsem to i v Opeře Mini a tam stejný problém, tak snad nějaká dočasná chyba v mobilních Docs, dřív mi to fungovalo.. Prostě tam je vždycky https.. Asi nezbude, než počkat než to opraví, nebo na update na Froyo 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *