Jak vytvořit leták

Jak vytvořit leták v počítači. Nástroje, které se vám mohou hodit a postupy, jak v nich tvořit.

V tomto článku se zaměříme na nejrychlejší postupy pro případ, když potřebujete rychle a jednoduše přes počítač letákvytvořit letáčky a ty pak dále šířit.

Word

Nejčastěji používaným programem pro tvorbu jednoduchých letáčků je v současnosti Microsoft Word. Funkce, které se vám mohou hodit, jsou například:

 •  Nastavení orientace stránky na výšku či na šířku – v kartě Rozložení stránky > Orientace
 • Velikost písma v dostatečně velkém formátu, která se nastavuje na kartě Domů
 • Vkládání obrázků na kartě Vložení > Obrázek
 • Při hromadném tisku můžete tisknout více stran letáčků v rámci volby Soubor > Tisk a v tiskovém dialogu zvýšením počtu stránek na list.

Tackk

Bez jakékoliv instalace můžete využít ještě rychlejší a jednodušší řešení v podobě online aplikace Tackk. Jedná se o webovou aplikaci, vyžadující ke svému chodu Flash.

Postup práce v něm je zhruba tento:

 1. Vyberte si z menu v pravém sloupci šablonu kliknutím na tlačítko Themes.
 2. V pravém menu pod položkou Font změňte písmo používané v letáčku.
 3. Doplňte text do připravených kolonek, případně nahrajte vlastní fotografie a sestavte text vlastního inzerátu. Nezapomeňte především stručně popsat hlavní sdělení inzerátu – tj. co hledáte nebo nabízíte a kontakt na vás, aby ten, koho inzerát zaujme, vás mohl také kontaktovat. Každý inzerát vytvořený přes tento nástroj má vlastní webovou adresu, kterou můžete využít při sdílení přes facebook nebo v emailu. Odkaz na tuto adresu se dále zobrazuje v podobě QR kódu na horním okraji papírového inzerátu. Leták lze také sdílet na blogu, jak vidíte dole na ukázce fiktivního inzerátu na hledání ztraceného psa.

Go to this Tackk on Tackk.com

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

 1. Ak si chcete spracovať letáky odporúčam program gimp.
  Ale vytvoriť kvalitný leták je dosť náročné. A potom si ho aj tak budete dávať niekde tlačiť. Radšej Vám odporúčam, pre ušetrenie času, dať zákazku nejakej firme, ktorá sa zoberá tlačou a oni Vám spracujú grafický návrh zadarmo.

 2. Skús Adobe ilustrátor.
  K vysvetleniu Photoshop pracuje v rastrovej grafike a Adobe ilustrator vo vektorovej
  Rástrová grafika sú tie pixely a keď obrázok zvyčšíne tak máte z neho štvorčeky. Pričom vektorová sú vektory a obrázok e vždy rovnako ostrý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *