Synchronizované úkoly v počítači i mobilu

Jak využít úkolů Google Tasks ke správě úkolů a jednoduše je mítsynchronizované a aktualizované v pc i mobilu. Gmail je komplexním emailovým nástrojem, který poskytuje skutečně rozsáhlé možnosti správy pošty i času. To, že je propojený s kalendářem je poměrně známá věc. Méně známou funkcí je pak úkolníček, který je poněkud ukrytý, ovšem jeho využitelnosti a vliv na efektivitu může mít dopad v pravdě drtivý.

V počítači

V Gmailu nebo na účtu Google Apps najdeme Google Tasks na stránce přehledu pošty s doručenými emaily, v levé liště pod odkazem Kontakty se skrývá nenápadná volba Úkoly. Po rozkliknutí této volby se v levém dolním rohu prohlížeče otevře obdélníkové okýnko s kurzorem na prázdném řádku. V tuto chvíli už můžeme začít psát svůj první úkol. Úkoly mohou být buď bez časového určení, nebo mít nastaveno určité datum, do kdy by se měly splnit. Tuto volbu najdeme pod šipkou na konci řádku s úkolem. Odškrtávání úkolů probíhá pak také velmi jednoduše, stačí kliknout do obdélníčku s popisem úkolu a ten je tím označen jako hotový. Dále se dají úkoly členit do seznamů (např. Pracovní úkoly, Soukromé úkoly). Kromě přístupu přes Gmail se dá přes počítač přistupovat do Tasks například pomocí pluginu pro Chrome nebo této aplikace vytvořené v Adobe Air.

Mobil

Vzhledem k tomu, že data jsou ukládána online, není při volbě vhodných aplikací problém ani dostat se k nim přes každý lépe vybavený mobil. Pokud nechcete nic instalovat a stačí vám přístup přes web, nejprve zajděte přes počítač na iGoogle, vpravo nahoře pod volbou Přidat další dejte vyhledat gadget pod hledaným výrazem Google Tasks. Tím si přidáte na svůj přehled iGoogle tuto miniaplikaci. Protože iGoogle pro počítač i pro mobil jsou navzájem propojeny, stačí nyní zajít na něj přes mobil a jedna z položek jsou právě úkoly. Nebo stačí jít z mobilu na adresu gmail.com/tasks a přihlásit se zde pod svým účtem. Otevře se přehled velmi podobný tomu, který se zobrazuje ve verzi pro klasický počítač, kde si můžete přidat rovnou další úkol nebo odškrtnout existující. Pokud si chcete přístup k úkolům z mobilu dále zjednodušit, stačí si přidat tuto stránku mezi oblíbené v prohlížeči nebo jako ikonku na plochu.

Rate this post

1 komentář k Synchronizované úkoly v počítači i mobilu

  1. Doporučuji se podívat na http://www.groupcamp.cz – jedná se o software pro synchronizaci úloh s Google Kalendářem od společnosti GroupCamp Project. Úkoly můžete mít přímo ve svém telefonu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *