Jak na poznámky v mobilu i počítači online

Geniální myšlenky nepřicházejí často a tak jistě není špatným nápadem si je znamenat kam se dá. Když je po ruce mobil tak do něj, když počítač, zapsat si něco málo do pc, jindy si něco vyfotit,a tak dále. Ve výsledku máme všude řadu nedocenitelných zápisů a značek, což je určitě vynikající… Zbývá dořešit ještě jednu záležitost: jak se v nich vyznat.

Souběžným zápisem na více míst čelíme nebezpečí redundance dat (tj. tomu, že jednu poznámku budeme zbytečně mít napsanou na více místech zároveň) a dále pak samozřejmě tomu, že dohledat rychle a jednoduše jeden konkrétní záznam je pokud si přesně nepamatujeme okolnosti jeho vzniku záležitost poměrně komplikovaná.

Evernote: poznámky všude s sebou

Právě tento problém tento problém řeší online aplikace se sloní hlavou ve znaku, známá jako Evernote. Stačí si nainstalovat jejího klienta do počítače a mobilu,a všechny výše popsané problémy jsou vyřešeny. Nezáleží na tom, jestli si chcete poznamenat adresu webu, text, něco namluvit nebo vyfotit: všechno se automaticky zaznamenává do online úložiště, ve kterém se pak dá odkudkoliv každý údaj velmi jednoduše procházet a odkudkoliv také vyhledávat napříč všemi poznámkami.

Přistupovat do evernote můžeme řadou způsobů-přes počítač pomocí programu pro windows nebo mac, ale také třeba pluginem do prohlížeče firefox, případně chrome. Z mobilu pak máme na výběr aplikaci pro iOs, Android a Blackberry (pro Symbian v době psaní článku aplikace k dispozici nebyla) ale i upravenou webovou verzi pro přístup z mobilního zařízení.

Používání je zdarma, pouze pokud objem vašich poznámek začne jít do skutečně velkých objemů, můžete si připlatit za online úložiště ve velikosti 5 GB.

Rate this post

4 komentářů k Jak na poznámky v mobilu i počítači online

  1. pri spusteni internetu se my ukazatel mysi cily presipaci hodiny zacne blykat jako by pracovali a neprestaly a pokracuje to dale dokut nevypnu internet a t se opakuje pri kazdem spusteni

  2. v některé z popsaných aplikací nebo prostě jen tak na internetu?

  3. jen tak na internetu a jen pri spusteni

  4. pravděpodobně je v prohlížeči nějaký plugin co tohle způsobuje, doporučuji jich co nejvíc povypínat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *