Word: Jak vložit obrázek

Naučíme vás nejen to, jak vložit obrázek do tohoto populárního textového editoru – dozvíte se rovněž, jak s takto nově vloženým obrázkem pracovat. S námi to zvládne opravdu každý.

Nezáleží příliš na tom, jakou verzi programu používáte, zatím co jindy se postupy liší diametrálně, zde je to téměř totožné a velice jednoduché.

Tip: Chcete dostávat odměny za to, že brouzdáte po internetu?
Vyzkoušejte prohlížeč BRAVE s vestavěným blokováním reklamy.

Zdarma stahujte zde

Vložení obrázku z počítače

Pokud máte vytvořen textový dokument, do kterého chcete vložit váš konkrétní obrázek (například fotku z dovolené), tak postupujte takto:

 • Kurzorem myši klikněte na místo v dokumentu, kam chcete obrázek vložit.
 • Následně v horní liště najděte možnosti Vložení a zvolte Obrázek.
 • Nyní najděte daný obrázek či fotografii, zvolte ji a volbu potvrďte.

Vložení ilustrace

Druhou možností je, že chcete svou práci oživit, ale chybí vám konkrétní obrázek. V takovém případě se dá použít například Klipart. Klipart jsou nejrůznější ilustrace, obrázky, ale i animace a zvuky v sadě Microsoft Office. Když je chceme vložit, postupujeme takto:

 • klikneme na možnost vložení a následně na Klipart.
 • V pravé části textového editoru se objeví nový rámeček s názvem Klipart.
 • Do kolonky Hledat napište výraz, odpovídající požadovanému obrázku a klikněte na hledej. Vyhledávání funguje na podobném principu jako vyhledávání v internetových vyhledávačích.
 • Až naleznete obrázek, který vám bude vyhovovat, jednoduše klikněte na Vložit.

Obrázek z internetu

Asi poslední možností vložení obrázku je vložení přímo z internetového prostředí. A to velice jednoduše, obrázek z vašeho prohlížeče přetáhněte do textového editoru. Tady je potřeba dávat pozor na dvě věci, autorská práva a na to, jestli je obrázek opravdu obrázkem a ne jen odkazem.

Co dělat, aby obrázek do textu sedl

Velice důležitým aspektem je umět obrázek nejen vložit, ale rovněž ho trochu zpracovat a učesat, aby text podtrhl a nenarušil.  Proto vám dáme pár rad, jak s ním pracovat:

 • Přemístění je opravdu triviální, prostě ho jen označte a přetáhněte, kam potřebujete.
 • Změna velikost není rovněž nic složitého, probíhá standardně jako při práci s pracovními okny nejrůznějších programů.  Tudíž chytit roh či stranu a táhnout.
 • Pokud potřebujete dvě nahoře zmíněné úkony provést precizněji nebo obrázek pootočit pod pevně daným úhlem, klikněte na něj pravým tlačítkem a zvolte. Otevře se vám nová tabulka, kde si vše nastavíte dle libosti.
 • Pokud chcete váš obrázek poopravit po stránce jeho vzhledu, opět klikněte pravým a zvolte možnost formát obrázku, zde si můžete nastavit vše potřebné od stínování a výplně až po otáčení v prostoru.
 • A asi to nejdůležitější, nebo to nejlepší nakonec: obtékání textu. Do této možnosti se dostanete opět po kliku pravým tlačítkem na obrázek. Tady dejte opravdu pozor, text by měl být čtivý a zároveň dobře vypadat. Když tedy dále text do pozadí za obrázek a čtenář si pak nedočte ani půlku věty asi to nebude to pravé. Na druhou stranu ani vložení obrázku do pozadí nemusí být ono, třeba pokud píšete černou barvou a na obrázku se černá rovněž vyskytuje.

Kristýna Jahnová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *