Cestovní a havarijní pojištění online. Jak se pojistit přes internet

Jak se pojistit přes internet. Online pojištění, srovnání pojišťoven.

Dnes se zaměříme na to, jak se pojistit bez zbytečného čekání v pojišťovně online přes internet. Mimo časových výhod můžete srovnat nabídky všech pojišťoven přes online kalkulačku vedle sebe a vybrat si nejvýhodnější nabídku, tedy pokud se pojšťujete přes specializovaný web, který toto srovnání nabízí a ne přímo přes web pojišťovny. Proces pojišťování přes internet vám předvedeme na ukázce webu kalkulačka pojištění.

Pojisteni.cz

Web je uspořádán přehledně, sjednání pojištění probíhá velmi jednoduše. Na stránkách kalkulackapojisteni.com si můžete zvolit druh pojištění, které si chcete sjednat (cestovní pojištění, pojištění majetku, úrazové pojištění, povinné ručení, stavební spoření, pojištění zájezdu, pojištění cizinců nebo jiné). Po zvolení druhu pojištění skrze tlačítko Sjednat online se vám zobrazí zabezpečená stránka. Zde je nutno většinou potvrdit přijetí certifikátu prohlížečem (v Internet Exploreru přes volbu Pokračovat na tento web u Firefoxu je to přes A nebo můžete přidat výjimku… > Přidat výjimku >Získat certifikát >Schválit bezpečností výjimku).


Na další stránce pak vyplníte všechny povinné údaje a vygenerují se srovnání nabídek pojišťoven. Zde si pak stačí vybrat konkrétní pojišťovnu, vyplnit své osobní údaje, vybrat způsob placení a objednat si pojištění. Jako nejvýhodnější způsob platby doporučujeme platební kartu (Visa, VisaElectron a podobné), o způsobech placení přes internet jsme se již na Radírně zmiňovali, tento článek naleznete dole, v rubrice Čtěte také.

Po zaplacení pojistky dostanete email s intstrukcemi a číslem pojistky, případně odkaz na dokument k vytištění, který je v případě uplatňování pojistného nároku vaším dokladem o zaplacení. Pro častější pojišťování nebo zjednodušení vyplňování všech údajů určitě také není od věci zvážit na pojišťovacím serveru registraci, která bývá někdy spojena i s výhodnějšími podmínkami oproti neregistrovaným uživatelům a přehledem o aktuálních slevových akcích emailem.

Mimo tohoto webu existují dále například weby pojisteni.cz nebo pojisteni.com a podobné.

Rate this post

1 komentář k Cestovní a havarijní pojištění online. Jak se pojistit přes internet

  1. Jo, tam jsem taky zaregistrovanej… nejlevnější cestovní na pár dní mně to posledně vyšlo od Generali

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *