Webová alba a galerie online

Webová alba, kde můžete sdílet nebo prohlížet fotografie. Galerie fotek na internetu.


V tomto článku se zaměříme na weby, které byste neměli minout, pokud chcete na internetu najít fotografie nebo podělit se o své snímky s ostatními a nahrát vlastní fotografie na web.

Flickr

Světově největší a zřejmě také nejlepší server pro sdílení fotografií najdete na adrese www.flickr.com. Pokud vám nevadí, že si budete prohlížet fotky v angličitině, tak tady naleznete obrovské množství inspirativních fotografií, mezi kterými se můžete orientovat jak časově, tj. podle doby, kdy byly na server načteny, tak podle popularity, tagů -značek, kterými jsou fotografie od sebe odlišeny, a samozřejmě také klasicky podle hesla. Hezká je také možnost prohlížet si snímky přes celou obrazovku – stačí přepnout prohlížeč pomocí klávesové zkratky F11 (funguje i zpětně) do celoobrazovkového režimu, stisknout na Flickru tlačítko Slideshow a pak už se jen kochat obrázky.

Picasa

Jedná se o taktéž velmi rozsáhlou databázi s řadou možností, aplikace patří Googlu a je úzce provázaná se stejnojmenným programem, který si můžete stáhnout a pomocí něhož můžete jednoduše upravovat a sdílet své snímky (pro plnou využitelnost je nutno mít účet Google). Sdílení fotografií se dá omezit jen na určitý okruh přátel, nebo dát k dispozici všem. Web taktéž umožňuje prohlížet si obrázky několika způsoby, včetně celostránkové prezentace, nebo vzhledem k tomu, že fotografiím lze přiřadit místo pořízení a provázat je s Google Maps a Google Earth hrát hru, ve které hádáte, kde byla které fotka pořízena. Picasu najdete na stránce www.picasa.com nebo na hlavní stránce google.cz v záložce
další > Fotografie.

Rajče

Rajče.net je největším českým webem na sdílení fotografií, který spadá pod portál iDnes. Nabízí každému, kdo si vytvoří uživatelský účet, neomezené místo pro jeho fotografie, které si může vystavovat na adrese vasejmeno.rajce.net, fotky z alba si pak můžete také celkem jednoduše vložit na vlastní stránky. Způsobů procházení a vyhledávání fotografií není ve srovnání s předchozími weby zas až tolik, v podstatě to jde jen po značkách přiřazených fotografiím a pak samozřejmě po uživatelských albech.

Rate this post

1 komentář k Webová alba a galerie online

  1. Pingback:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *