Fondee: moje zkušenosti

Fondee: moje zkušenosti

Fondee je nový český startup, který se snaží ukázat, že peníze se nezhodnocují v bankách. Umožňuje investovat levně a jednoduše podle západního stylu. Jak Fondee funguje, jaká je moje zkušenost a co může Fondee nabídnout vám? Podívejte se na recenzi tohoto portálu pro investory.

Fondee recenze

Tip: Chcete dostávat za každý nákup až 25 % zpět?
Vyzkoušejte Plnou Peněženku a vydělávejte nakupováním.

Bezplatná registrace ZDE

Co je to Fondee?

Fondee je česká investiční platforma, prostřednictvím které můžete zhodnocovat své volné finance v akciích či dluhopisech. Vybrat si lze ze 7 portfolií, ve kterých naleznete akcie a dluhopisy různého zaměření. Na podzim 2020 vstoupila do tohoto projektu investičně J&T Banka.

Tento portál má za úkol zjednodušit investování těm, kdo se příliš neorientují ve finanční sféře, ale chtějí své peníze zhodnocovat efektivně a dlouhodobě. Fondee vám zprostředkuje účet u brokera, vy si pouze vyberete svůj model investování a vše ostatní zařídí Fondee, od příkazů až po udržování portfolia.

Společnost vznikla v roce 2017 ještě pod názvem Square Share, následně se přejmenovala na Fondee. Zakladatelé Jan a Eva Hlavsovi mají 8 let zkušeností s investováním v Londýně a strategii, která je v západních zemích používána, se rozhodli aplikovat i zde.

Je také důležité zmínit, že Fondee není pouhým zprostředkovatelem, ale nabízí plnohodnotnou službu přímých investic. Za tímto účelem spolupracuje s renomovaným holandským brokerem firmou Degiro.

Proč Fondee vzniklo?

Cílem startupu Fondee je naučit Čechy, že peníze nelze účinně zhodnocovat v bankách. Mnohem efektivnější a lidštější je jejich zhodnocení bez účasti bank a poradců, snadno a transparentně prostřednictvím speciálně zaměřeného portálu.

Přístup společnosti Fondee

Fondee poskytuje jednoduché a transparentní služby, které jsou stručné a online. Předem budete vědět, do čeho investujete, kolik to stojí a kolik platíte na poplatcích. Také budete vědět, jakou to má hodnotu, jaká jsou rizika, a navíc nejste nijak vázáni.

Fondee nemá žádné nezkušené finanční poradce, poplatky zprostředkovatelům ani na vás nebude mluvit nesrozumitelnou řečí. Nečekají váš finanční plány, optimalizace a strategie, ani žádné návštěvy poboček. Investování tak bude jasné, rychlé a bez starostí.

Tento startup také vytváří řešení pro všechny, kdo mají iracionální strach z investování a zbytečně nechávají své finance ležet na běžných účtech a požírat inflací.

Fondee recenze

Na co si dát pozor?

Fondee získalo pro provozování této služby povolení ČNB i veškerá další povolení. Současně také spolupracuje s ověřeným holandským brokerem Degiro, který je jedním z největších evropských brokerů. Nemusíte se tedy obávat, že by vaše finance byly ve špatných rukách.

Na druhou stranu je však stále nutné počítat s tím, každá investice s sebou nese rizika. Hodnota investic může kolísat a ani návratnost investice není stoprocentně zaručena. Každý investor se vystavuje tržním rizikům, riziku inflace, úvěrovým rizikům a mnoha dalším.

Tím, že se pustíte do investování, potvrzujete, že jste s celým rizikem obeznámeni. Z toho důvodu vždy investujte pouze volné finanční prostředky.

Jak funguje Fondee?

Fondee stojí na principu který dobře funguje v jiných zemích. Dává dohromady investory a díky tomu, že se tak sejde hodně lidí, Fondee se podaří vyjednat lepší podmínky u brokerů. Díky tomu nemá vstupní ani výstupní poplatky a roční poplatek za správu portfolia je mnohem menší než u bank nebo fondů.

Výhodou je, že začít můžete klidně s 1 000 Kč. Vše navíc probíhá velmi snadno online. Nejprve vyplníte dotazník, podle kterého platforma vyhodnotí váš vztah k riziku, zaregistrujete se a následně si vyberete portfolio, odpovídající vašim preferencím. Nyní můžete začít investovat.

Vámi investované prostředky se dělí mezi několik fondů, přičemž každý z nich obsahuje tisíce různých akcií či dluhopisů po celém světě. Díky tomu se snižuje riziko a vy současně diverzifikujete své portfolio. Zvolit můžete konzervativní portfolio, kde se spokojíte s výnosem okolo 3 % ročně, případně můžete po hlavě skočit do rizikové varianty, kde můžete dosáhnout až 8 % ročně.

Fondee
Fondee rozložení portfolia. Zdroj: Fondee.cz

Fondee vaše portfolio následně udržuje dle strategie, kterou jste si na začátku zvolili. Pokud je třeba, portfolio můžete prodat a peníze získáte zpět ihned na svůj účet. Celý proces je rychlý a uživatelsky intuitivní.

Jaké jsou poplatky?

Poplatky za správu jsou transparentní a nižší než u jiných institucí. Poplatek za správu portfolia u Fondee činí 0,9 %, poplatek za ETF průměrně 0,15 % a celkové průměrné poplatky jsou 1,05 % ročně.

Fondee nemá žádné vstupní a výstupní poplatky, žádné poplatky finančním poradcům a žádné poplatky za bankéře.

Fondee
Fondee porovnání s podílovým fondem. Zdroj: Fondee.cz

Funkce automatické rebalancování portfolia

Každé portfolio má přesně dané procentuální zastoupení jednotlivých akcií a dluhopisů. Ceny těchto instrumentů se však každým dnem mění, čímž se může složení vašeho portfolia odchýlit od původního modelu. Automatické rebalancování po každých 14 dnech zajistí navrácení procentuálního složení portfolia do původních hodnot.  Rebalancing je nyní prováděn jednou za měsíc (již ne po 14 dnech) a to pouze na přání klienta – pokud tedy klient nechce, k rebalancingu dojít nemusí.

Podívejte se na názorný příklad:

Fondee rebalancování
Fondee automatické rebalancování. Zdroj: Fondee.cz

Vztah mezi klientem, Fondee a brokerem

Každý z výše zmíněných má v celém procesu určitou roli. Fondee má licenci ČNB ke zprostředkování transakcí mezi klientem a brokerem. Vy se registrujete u Fondee i u brokera. Broker následně vykonává příkazy k obchodování a zajišťuje, aby byly vaše finance a portfolio v bezpečí.

Fondee
Fondee, klient a broker. Zdroj: Fondee.cz

Jak se registrovat na Fondee?

Na webových stránkách Fondee.cz kliknete na tlačítko CHCI INVESTOVAT v pravém horním rohu.

Fondee registrace
Jak se registrovat? Zdroj: Fondee.cz

Následně budete přesměrováni na vyplnění krátkého formuláře. Po jeho vyplnění stačí kliknout na REGISTROVAT SE.

Fondee registrace
Fondee postup registrace. Zdroj: Fondee.cz

Poté již pouze zodpovíte na několik jednoduchých otázek v investičním dotazníku, podle kterého vám Fondee nabídne typy investičních portfolií. Dotazník vám zabere maximálně 5 minut, následně se vám zobrazí doporučené investiční portfolio. Samozřejmě si můžete vybrat i jinou možnost, která vám bude vyhovovat více. Mně bylo doporučeno portfolio pro vyváženého investora.

Výhody Fondee

Fondee je bezpečná platforma, která u sebe nedrží vaše peníze. Ty jsou uschovány u opatrovnické firmy, která má za úkol spravovat investice. Díky tomu nejsou vaše finance ohroženy ani v případě ukončení činnosti Fondee či brokera.

Společnost Fondee je navíc regulována ČNB, která nepřetržitě dohlíží na bezproblémové fungování. Zakladatelé a experti z Fondee mají dlouholeté zkušenosti s financemi a investováním, díky čemuž jste v dobrých rukou.

Velkou výhodou je také minimum poplatků při srovnání s konkurencí a úplná absence vstupních a výstupních poplatků. Fondee je srozumitelný způsob, jak své úspory zhodnocovat rychle, bezpečně a dlouhodobě.

Hodnocení uživatelů

Předtím, než jsem se pustila do investování s Fondee, pročetla jsem si na internetu hodnocení uživatelů, která byla ve směs pozitivní.

Fondee hodnocení uživatelů

Fondee hodnocení uživatelůFondee hodnocení uživatelůFondee hodnocení uživatelů

Alternativy k Fondee

 • Portu
 • Mintos
 • Debitum Network

Portu

Zajímavou alternativou k Fondee je Portu, první automatizovaná investiční platforma na českém internetu, která je považována za průkopníka v robotickém investování do akcií. Portu bylo spuštěno v roce 2018 a nabízí investice do firemních akcií s minimálním poplatkem 1 % ročně. Portál je založen na investování do měn, akcií a dluhopisů. Cílem je diverzifikace portfolia jako smysl úspěšného investování.

Mintos

Mintos je P2P platforma, která propojuje investory s žadateli o úvěr, prostřednictvím nebankovních úvěrových společností. Patří k největším a možná také k nejoblíbenějším online portálům s P2P půjčkami v Evropě. P2P půjčky přináší výhody jak investorovi, který získá zajímavé ohodnocení, tak i spotřebiteli, jenž obdrží levnější úvěr nežli v bance. Mintos se pyšní registrací zdarma a vedením účtu bez poplatků. Nabízí velké množství nabídek (až statisíce).

Debitum Network

Debitum Network je též P2P platforma založená v roce 2018 se sídlem v Rize. Poskytuje úvěry výhradně malým firmám a nabízí možnost investovat zejména do krátkodobých úvěrů. Jedná se o velmi malou platformu, která však již teď prokazuje velký potenciál. V současné době spravuje úvěry pro firmy v Estonsku, Lotyšsku, Litvě, Polsku a České republice. Platforma je bez poplatků a akceptuje měnu EUR, USD a GBP.

Naše hodnocení platformy Fondee

Plusy

 • Žádné vstupní a výstupní poplatky
 • Srozumitelná a uživatelsky přívětivá služba
 • Rychlé a bezpečné zhodnocení úspor
 • Snadné založení účtu a správa účtu online
 • Možnost přerušit investování a finance vybrat

Mínusy

 • Není pro velmi zkušené investory
 • Chybí mobilní aplikace
 • Dokončení registrace může trvat až dva dny

Hodnocení Radírny:

Investiční platforma Fondee je vhodná pro začínající nebo pokročilé investory, kteří chtějí bezpečně a zároveň snadno investovat své volné finanční prostředky. Služba je určena pro dlouhodobé investování a nabízí neotřelý způsob, jak zhodnotit své finance. Výhodou je nízký první vklad a absence vstupních i výstupních poplatků. Vybrat si můžete ze 7 variant rozložení portfolia. Za nevýhodu pak považujeme, že chybí mobilní aplikace. Pokud se nespokojíte s úroky na spořicím účtě a rádi byste, aby vám naspořené finance vydělávaly, určitě doporučujeme Fondee vyzkoušet. Pamatujte však, že každé investování s sebou nese rizika.

6 komentářů k Fondee: moje zkušenosti

 1. Kbybyste mel nekdo chut Fondee zkusit muzete pri registraci pouzit muj kod S6SVITNG. Dostanete vedeni uctu na 3 mesice bez poplatku 🙂

 2. Za mne mohu Fondee jen a jen doporučit, přikládám ověřený referenční kód na bezpoplatkové vedení účtu na Fondee po dobu tří měsíců: EIEC7KX5

 3. Také velmi dobrá zkušenost s Fondee. Jednoduché a srozumitelné i pro začátečníka, pěkné zhodnocení, žádný vstupní a výstupní poplatek, možno začít s vkladem 1000 Kč. Pro vyzkoušení možno využít kod PZMRITJZ při registraci a máte 3 měsíce investování bez poplatků.

 4. Pokud chcete vyzkoušet Fondee s referenčním kódem, který nabízí možnost investování na čtvrt roku zdarma tak stačí při registraci zadat tento referenční kód: 9F9KXP6X . Platforma je ideální pro ty co se s investováním jako já začínají pomalu seznamovat a věřím, že každému nabídne lepší úročení na spoříčí účty či termínované vklady. Tak ať se Vám při investování daří! Předem děkuji za využití mého referenčního kódu 9F9KXP6X, který mě stejně jako Vám poskytne čtvrtletní využívání služby zdarma.

 5. Fondee aktuálně dostalo pokutu od ČNB ve výši 150 000 Kč za svůj systém!! Spolehlivá alternativa je Portu, které má nyní program pro dlouhodobé investory. Možno ušetřit až 40% poplatků za správu portfolia. Kdo chce jen vyzkoušet, stačí užít zvací kod vlcekp629D a máte 3 měsíce zcela bez poplatků. Přeji úspěšné investování.

 6. Musím říct, že mě tento způsob investice peněz vážně zaujal a nejspíše to i podle vašeho článku zkusím, děkuji moc, je to vážně dobře napsané, chápu to i já, která se v tomto odvětví moc nevyzná a slovo akcie si vlastně musela tady https://www.infoz.cz/akcie/ najít, abych věděla, co to znamená, nebyla jsem si jistá :D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *