Jak na obchodování s komoditami

Jak na obchodování s komoditami

Obchodování s komoditami je oproti jiným způsobům, jak dosáhnout finanční nezávislosti o to lákavější, že je dostupné všem a každý bez rozdílu má v něm šanci uspět. Než se ale pustíme do samotného obchodování, pojďme si komodity malinko blíže představit.

 U 80,6% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. 

Tip: Chcete dostávat odměny za to, že brouzdáte po internetu?
Vyzkoušejte prohlížeč BRAVE s vestavěným blokováním reklamy.

Zdarma stahujte zde

Co je vlastně ta komodita? Komodita je vlastně zboží, které je obchodováno bez rozdílu kvality. Dodávanné zboží od různých výrobců je vzájemně zastupitelné. Komoditou může být třeba například televize. Ta je vyráběna mnoha výrobci v různých variantách za různou cenu. Na rozdíl zlato je homogenní produkt a tak se prodává na obchodním trhu za jednotnou cenu.

Zjednodušeně můžeme říct, že komodity jsou výrobky jednotné hodnoty vyráběny mnoha různými výrobci. Komoditní obchodování je prováděno ve velkém měřítku (říkáme tomu velkoobchod) většinou se obchoduje se surovinami a zemědělskými produkty.

Komodity můžeme rozdělit do čtyř skupin. Energie, kovy, zemědělské produkty a maso a dobytek. Energie je například ropa, zemní plyn, uran. U kovů jsou to příkladně měď, stříbro, platina. Do zemědělských produktu můžeme zařadit třeba kukuřici, oves, rýži nebo kávu. Do skupiny maso a dobytek řadíme vepřové maso či telata.

Plus500: recenze
U 80,6% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty.

Člověk, který teprve začiná obchodovat s komoditami si nedokáže uvědomit riziko spojené s možnými zisky. Kde je velký zisk je i velký risk. Upozorňujeme, že 80.6% investorů používajících CFD podle dostupných statistik přijde o své peníze. Jedná se o rizikovou investici a můžete přijít o své peníze.

ropa (komodita)

Dejme tomu, že vstupujeme na burzu v roce 2006 a investujeme na pokles ropy. Vyčkáváme až do roku 2007. Vydělali bychom 30 000 dolarů při počátečním kapitálu 9000 dolarů. Realita ovšem byla jiná. V srpnu 2006 každý nakupoval ropu, protože všichni tvrdili že půjde rapidně nahoru. Nikoho nenapadlo, že cena půjde silně dolů. Teď ruku na srdce šli by jste do toho, i přes to že Vás spousta obchodníků, analytiků a odborníků od toho odrazuje? A to je právě to všude zmiňované riziko oproti ziskům.

Existuje spoustu platforem pro obchodování s komoditami. Za všechny můžeme zmínit Plus500.cz.  Tato platforma vám umožní bezplatnou demoverzi, kde si můžete vyzkoušet všechny dostupné strategie. Důrazně doporučujeme ovšem zvážit i rizika: Váš kapitál je v ohrožení.

Jak se tedy zaregistrovat? 

Navštivte stránky plus500.cz. Můžete si vybrat zdali si stáhnete aplikaci, která je dostupná pro android, apple či windows. Pokud nechcete nic stahovat, můžete se registrovat v online platformě. Vyberete si zdali chcete demo účet, nebo rovnou začít obchodovat. Pro začátečníky je lepší začít demoverzí. Přepnout na skutečné obchodování se dá vždycky. Po zadání e-mailu a hesla které budete používat, se dostanete do aplikace.

Plus500 vám nabídne demo verzi, ve které se můžete naučit obchodovat a vyzkoušet všechny strategie, zcela zdarma.

Strategií jak správně obchodovat je mnoho a všechny je tu rozebírat nebudeme. Pár bychom si jich ale představit mohli.

Technická analýza

Technická analýza je strategie, kterou používá spousta obchodníků a dalo by se říci, že úspěšně. U technické analýzy se vychází ze studia nabídky a poptávky a sleduje se cena a objem obchodů. Technická analýza má za cíl zhruba určit pravděpodobný vývoj ceny. Ale stejně jako u počasí tak i technická analýza nemusí být zcela přesná a ne vždy může vyjít.

Když je nabídka vyšší nabídka, než poptávka bude pravděpodobně cena klesat. Je to způsobeno tím, že člověk jako takový propadá velmi často do tak zvaného davového šílenství. „Těch deset lidí si jde koupit koláč já budu jedenáctý a jdu s nima.“ Najednou se rapidně zvedla poptávka zvedne se i cena. Dvanáctý člověk už o to zájem nemá, protože je to moc drahé a k němu se přidávají další. Najednou je koláčů nadbytek, ale nikdo je nechce tak se slevní dokonce i pod výrobní cenu. Teď je ta správná chvíle pro nákup. Protože za hodinu budou na stejné ceně jako obvykle a vy je za tu cenu můžete zpeněžit a ještě na tom vydělat.

Tak nějak by se dal vysvětlit pojem Technická analýza. Pojďme dál a podívejme se na další obchodní strategii.

Strategie ke zbohatnutí

Každá strategie má svoje plusy a mínusy. A teď se vážně soustřeďte a zamyslete, jak byste se cítili, kdybyste naráz vydělali hromadu peněz téměř bez práce? Asi byste pokračovali dál v této výdělečné činnosti. Jenomže jak se říká: „Lehce nabyl, lehce pozbyl.“ A teď se zamyslete ještě jednou! Jak byste se cítili, kdybyste o veškerý svůj kapitál přišli. Asi byste ho chtěli zpět a něco navíc k tomu.

Vlastně je to stejné jako sázení. Ze začátku vám to může vycházet ale pak budete mít období proher, ale vy přesto hrajete dál, protože doufáte, že se situace otočí. Při obchodování to můžete vidět stejně jako sázkař a v závěru přijít o všechno. Proto je lepší, stejně jako u sázení, jednat s rozumem a odolávat pokušení.

Závěrem

Ať už si vyberete jakoukoliv strategii, vždy mějte na paměti, že tak jako v jiných oborech, je třeba se vzdělávat, učit se novým trendům, obchodním metodám. Jedna paní učitelka mi říkavala: „Práce kvapná, málo platná!“ Myslím si, že tady to platí dvojnásobně a hlavně zůstat trpělivým, protože jak praví známé rčení: „Trpělivost růže přináší!“ Přeji vám mnoho štěstí při obchodování na platformě plus500.cz a hlavně neusnout na vavřínech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *