Jak získat příspěvek od nadace

Nadace. Existují a je jich moc. Určitě víte, že jsou to dobročinné organisace, které mají oporu v zákoně. Účelově shromažďují majetek pro dosažení obecně prospěšného cíle. Méně známé už je to, že o přímou pomoc nadace může žádat každý jedinec, který se ocitl v tíživé životní situaci. Nemusí to být vyloženě konkrétní projekt pod určitým sdružením jako je např. pomoc dětskému domovu, či postavení nového domu pro seniory. Pojďme se na to podívat blíže.

Základní informace

V České republice je vedeno přes 400 nadací. Dělí se do skupin, ve kterých každá má jinou cílovou kategorii. Některé se zaměřují na pomoc lidem s handicapem, jiné rodičům postižených dětí, další narkomanům, matkám se závislostmi nebo samoživitelkám. Jiné zase pomáhají těžce nemocným lidem, seniorům a obětem domácího násilí. Jsou i takové nadace, které pomáhají obcím a městům rozvíjet komunitní život a podporují neziskové organisace. Například nadace Women for Women pomáhá rodičům, kteří se dostali do finančních problémů zajistit pro děti jedno teplé jídlo denně. Těmto dětem zaplatí obědy ve školce či škole formou finančního daru.

Jak podat žádost

Pokud se dostanete do tíživé sociální situace, váš příjem se sníží a nemá momentálně rychlé řešení, nezoufejte. Dle vašichnadace aktuálních poměrů si vyhledejte příslušnou nadaci a vyplňte dotazník na jejich stránkách. Vzhledem k tomu, že nadace pomáhá cíleně a konkrétně, někdy vyžaduje doporučení od nějaké zaštiťující organisace. Uveďme si příklad:

  • Matka s dítětem, utíkající před domácím násilím, navštíví nejbližší intervenční centrum.
  • Po probrání celé situace dostane potřebné doporučení. To ji otevírá cestu k nadační pomoci.
  • Následně, je-li to třeba, využije doporučení a osloví nadaci. Odpověď o přijetí žádosti dostane formou e-mailu či telefonátu.
  • V dalším kroku je zahájena komunikace o dalších dokumentech, které jsou pro pozitivní vyřízení žádosti potřeba.

Většinou je jednání s těmito institucemi rychlé a bezproblémové. Děvčata, co žádosti vyřizují, mají naprosto profesionální přístup. Určitě se není čeho bát. Mnoho úspěchu!

5 komentářů k Jak získat příspěvek od nadace

  1. Dobrý den. Chci Vás požádat o informace, jak postupovat při zřízení tzv. konta na obědy pro chudé děti ve školách. Když jsem tento návrch podala na ZŠ svého syna, tak zástupci školy doporučili, že oni nemají čas, ale můžu sama. Ráda bych celou věc dotáhla do konce. V Severomoravském kraji, okr. Karviná je největší nezaměstnanost. Věřím, že situace, kdy rodiče opravdu nemají na jídlo je vysoká, ale raději se o to nikdo nezajímá. Za prvé není to moc komerční, raději budou podporovat děti z třetího světa a zvířata v zoo. Tam je cedule, tam to jde vidět. Jinak práce, která není prezentovatelná je vlastně k ničemu. Děkuji za radu. Frydrychová

  2. Dobry den, v nadaci si vyplnte dotaznik online a pockejte na odpoved. Nasledne se obratte na pani sekretarskou ZŠ a poproste ji, aby do nadace napsala napr. e-mail a uz se domluvi spolu. Jde jen o to, aby skola souhlasila s finacnim darem od nadace. Jestli bude ve vedeni ZS nejaky problem, tak to dejte vedet nadaci, urcite uz se se skolou nejak domluvi. Kdyz budete trpeliva a vytrvala, verim, ze vse dobre dopadne.

  3. Dobrý den, jsem sama se synem. Od bývalého přítele jsem utekla kvůli domácímu násilí a taky kvůli tomu že jsem sw dostala díky němu do neskutečných dluhu.od 5.5 do 1.2 jsem se synem bydlela na Azylovém domě v Kladně… A odtud jsem musela odejít díky mému vzniklému dluhu a ten musím měsíčně splácet po 1500. Tudíž abych neskončila sw synem na ulici jsem se musela vrátit zpět k bývalému ale jelikož to nejde a opět tu panují hádky syn se bojí a je věcné nemocný a nemam dobře vztahy s tchyni která mě mimochodem odtud chce vystipat. Takže jsem zoufalá a sháním nějaký pronájem alespoň 2+1 ale všude chtějí kauci a nájem a nebo i realitka provizi. Takže už nevím kudy kam. Mám příjem 4300 jako rodicak, 1870 hmotnou nouzi, a mám mít 2000 alimenty které celé nedostávám ale kdybys nějakou korunu tak mi něco hodí ať si to vezmu. Nemohla by se najít přes Vás nějaká pomoc?? Budeme velice rádi a sw synem začneme žít v klidu a míru. Děkuji Křivánková

  4. Nadaci jsem psala tak před rokem a půl. Vypsala velmi intimní dotazník a nikdo se mi do dneška neozval. Nyní hledám webové stránky této nadace a nemůžu je najít. Chtěla jsem se zeptat, co se stalo s mými osobními údaji. Předpoládám, že tehdejší akce byla spíše populistický záměr. Nebo máte jiné informace?

  5. Dobrý den, moje švagrová se rozvedla s mým bratrem z důvodu domácího násilí a týrání. Nemůže sehnat zaměstnání, žije pouze z existenčního minima s desetiletým synem. V současné době žije v bytě, na který dostává od sociálky příspěvek. Ten nájem je bohužel hodně vysoký a musí část doplácet z existenčního minima. Pomáhám jí, jak mohu. Jídlo, apod. Sama bohužel nemám peněz nazbyt. Potřebovala by se odstěhovat do levnějšího, ale tam se musí zaplatit nějaké peníze, aby s ní uzavřeli nájemní smlouvu /jedná se o velké stavební družstvo, takže žádný podvod/. Chtěla bych se zeptat, kam se má obrátit, aby dostala alespoň tu částku a mohla se konečně odstěhovat se synem, kde bude blíže ke mně a já jí budu moci trochu přispívat potravinami, a dalšími prostředky. Nemá vůbec nic, jen co jí kdo podaroval. Starou lednici a televizor, nějaké obečení, i peřiny jsem jí dala. Bratr je bez zaměstnání a sám parazituje. Ani mu nebylo možné vyměřit výživné, protože nemá příjem, jen dluhy a hrozí mu exekuce. Děkuji moc za odpověď na můj mejl. Prý existuje nějaká nadace pro samoživitelky, kam přispívá i Andrej Babiš. švagrová je stále pod vlivem bývalého manžela, který jí posílá výhružné SMS a hodně ovlivnil další syny. Jeden z nich dokonce máme zničil to málo, co doma měla a nechal se odvézt do výchovného ústavu. Rozřezal nábytek, zlikvidoval pračku, na kterou dostala příspěvek od sociálky. chci jí tímto pomoci, je z toho psychicky na dně, je skromná a bojí se ozvat, vytrpěla si hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *