Jak získat rychle a jednoduše vlastní firmu?

Chceme-li skončit ve vašem zaměstnání a začít podnikat, máme dvě možnosti. Buď jít cestou klasického živnostenského listu, kdy se staneme OSVČ. Tato forma však může mít řadu nevýhod, především s ohledem na ručení vlastním majetkem. Proto je lepší volbou podnikat s vlastní společností – tedy nejlépe firmou s ručením omezeným. Její založení sice může být spojeno s mnoha administrativními kroky, ale ne v případě, kdy si necháte založit společnost na klíč. V čem to spočívá? Stačí předat potřebné informace profesionálům, kteří začnou jednat vaším jménem a společnost dle vašeho přání založí, a následně vám předají hotovou firmu. Mezi ty hlavní informace, které jsou potřeba, patří:

  • Název firmy
  • Jména jednatelů
  • Podíly společníků
  • Adresa sídla

Je i rychlejší možnost?

Samozřejmě že ano. Jedná se o variantu, kdy si společnost koupíte. Zapomeňte však na nákupy drahých fungujících firem, nebo naopak těch levných, ale zadlužených. Cestou, jak se vyhnout problémům, jsou ready made společnosti. Pod tímto názvem se skrývají firmy, které jsou již založené, ale pouze za účelem dalšího prodeje. Nikdy se s nimi nepodnikalo, a tak si můžete být jisti tím, že neexistují ani dluhy, ani závazky. Co je plusem, to je již hotový zápis v obchodním rejstříku. Není tak třeba absolvovat celé byrokratické kolečko, jelikož se pouze přepíší majitelé, popřípadě upraví název, a firma je plně ve vašich rukách.

firma

Jaké jsou hlavní výhody obou možností?

V první řadě je to rychlost, protože obě varianty jsou rychlejší než to, pokud se vydáte vlastní cestou. Ta může zahrnovat mnoho chyb, kvůli čemuž ztratíte nejenom čas, ale mnohdy i peníze. A pokud o nich mluvíme, můžete si být jisti, že taková koupě, nebo založení s.r.o. na klíč není o tolik dražší, než klasická cesta. Navíc mnohdy lze využívat i profesionálního servisu, který může souviset třeba i s poradenstvím ohledně sídla, popřípadě také ohledně plátcovství DPH, nebo řady dalších věcí.

Komentáře k článku. Přidejte i váš!

  1. Ready made mě dnes dává smysl z pohledu, že chcete ušetřit zejména čas. Protože když si spočtu, co mě stálo to běhání po notářovi a úřadech, tak z toho pohledu se to stále vyplatí, i přes to že založení je dneska levnější jak kdysi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *