Kam se starým oblečením

Čas od času je potřeba udělat si pořádek ve skříni a zbavit se starého oblečení, aby se místo uvolnilo novým kouskům. Způsobů, jakými se můžete vypořádat s vyřazeným oblečením existuje hned několik. Nejjednodušší asi je najít kamarádku nebo příbuznou se stejnou konfekční velikostí a věnovat jí kousky které vás již omrzely. A co když nemá stejný vkus? Nevadí, zkuste některou z dalších možností.

oblečení

Bazar

Pokud neznáte nikoho, kdo by oblečení chtěl, můžete ho prodat. Jednak uděláte radost někomu, kdo touží přesně po tom, co nabízíte, ale také si odnesete pár drobných. Obchodovat s oblečením můžete na některém z veřejných
bazárků nebo třeba na internetu. Existují servery pro prodej všech nepotřebných věcí, ale také servery specializované na prodej a výměnu oblečení a obuvi. Stačí jen probrouzdat vlnami internetu a najít si to, co právě vám vyhovuje nejlépe.

Výměna za poukaz

Nemáte čas navštívit bazárek nebo se nechcete dohadovat o ceně, zařizovat poštovné a balné a tak vůbec? Vaše oblečení už není v nejlepší kondici? Využijte akce některých obchodů s módou, jenž vám za vaše oblečení zaplatí poukazem na nákup v jejich obchodě. Tyto obchody posílají obnošené šaty do organizací, které recyklují látky a potom z nich vytvářejí nové oblečení nebo třeba hračky.

Charita

Na závěr musíme zmínit ještě jeden způsob, kterým si sice nic nevyděláte, ale zato pomůžete dobré věci. Mluvím o charitě. Darovat oblečení charitě můžete buď přímo, tedy tak, že věci odnesete do některé charitativní organizace v okolí anebo pomocí sběrných kontejnerů na staré oblečení, které dnes najdeme téměř v každé městě i větší obci. Čas od času se také konají charitativní akce, během nichž se oblečení vybírá.

Možností je tedy spousta, proto si dvakrát rozmyslete, než se uchýlíte k té nejběžnější – popelnici. Oblečení, které neslouží vám, může ještě dlouho sloužit jiným.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *