Kdy a kde je vhodné si vzít rychlou půjčku a na co si dát pozor?

Rychlá půjčka je specifický typ úvěru, který si získává stále větší popularitu, a to především díky neuvěřitelně benevolentním podmínkám. V současnosti působí v České republice na 50 000 nebankovních institucí, které rychlou půjčku nabízí. S vysokým počtem poskytovatelů roste riziko, že narazíte na podvodníka i to, že se necháte zlákat i ve chvíli, kdy půjčku nepotřebujete. Přemýšlejte – poradíme vám, jak zodpovědně rozhodnout, zda je půjčka pro vás vhodná či nikoliv a přidáme i tip na jednu velmi zajímavou.

Co musíte zvážit

Smyslem rychlé půjčky je poskytnout finanční pomoc ve chvíli, kdy to člověk nejvíce potřebuje. Je určena především pro situace, kdy do výplaty zbývá ještě několik dní, ovšem na účtu je děsivě prázdno, ale je třeba nakoupit potraviny, zaplatit účty apod. Je tedy vhodné o ní uvažovat ve chvíli, kdy už peníze nemáte a nutně je potřebujete. Využít se dá i pro nákup spotřebičů, placení nákladů za různé nezbytné opravy apod.

pujcka

Rychlá půjčka může být velmi zrádná

Ve většině případů má rychlá půjčka velmi krátkou dobu splatnosti, obvykle to je 30 až 35 dní, může být i méně. Musíte si umět spočítat, zda na budete schopni v takto krátkém termínu úvěr splatit. Pokud si nejste jisti, žádné peníze si nepůjčujte, nebo si půjčete jen tolik, na kolik opravdu máte.

RADA: Jestliže si úvěr zařídíte, ale ještě před dobou splatnosti budete vědět, že částku včas nevrátíte, neschovávejte se. Kontaktujte společnost a domluvte se s ní na prodloužení doby splatnosti či splátkovém kalendáři. Za tento vstřícný krok sice zaplatíte poplatek, ovšem rozhodně méně, než na úrocích, které by vám naskákaly v případě vaší neaktivity.

Férová nabídka se splatností až na 2 roky

Potřebujete-li půjčit více peněz, či vám lépe vyhovuje delší doba splatnosti, máme pro vás tip. Je jím půjčka bez doložení příjmu od společnosti I.B.G. Money Czech s.r.o., která se od ostatních výrazně liší podmínkami i možností výše úvěru. Půjčka může být v rozsahu od 5000 Kč do 25 000 Kč se splatností od 20 dnů až do 2 let. Výši částky i dobu splatnosti si volíte vy. O půjčku se žádá online a není třeba dokládat příjem, ani mít ručitele. Společnost nenahlíží ani do registru dlužníků. Více se o ní dozvíte na pujcka-bez.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *