Konsolidací úvěrů se dají ušetřit tisíce korun měsíčně

Konsolidací úvěrů se dají ušetřit tisíce korun měsíčně

V případě, že jste se v minulosti dostali do finanční tísně a řešili jste ji postupným sjednáváním několika půjček, může se stát, že vás dnes celková výše splátek výrazně zatěžuje a máte problém vyjít s penězi. Řešení, jak se z této krize dostat, spočívá v konsolidaci.

Mnozí lidé si při půjčování peněz neuvědomují, že jim následné měsíční splátky mohou značně přitížit, pokud jde o rodinný rozpočet. Zejména tehdy, vezmou-li si více půjček naráz. Celková suma, kterou musí splácet, se pak pohybuje klidně i nad 10.000 Kč, což už je problémem i pro lidi s poměrně solidním příjmem. Právě proto je zde takzvaná konsolidace půjček.

Své půjčky nahradíte jedinou

Jedná se o možnost sloučit si všechny půjčky v jednu jedinou. Tím, že tak učiníte, získáte možnost nastavit si splátku nové půjčky na nižší měsíční obnos tak, aby váš rodinný rozpočet zatěžoval výrazně méně než v situaci, kdy jste nuceni platit hned několik půjček naráz.

Navíc je možné v rámci konsolidace úvěrů získat také lepší úrokovou sazbu, takže za půjčku nepřeplatíte tak velké množství peněz, jak bylo původně stanoveno v předešlých půjčkách, které jste si sjednali dříve. Lze získat i další zajímavé podmínky, třeba upravit dobu splatnosti apod., takže díky konsolidaci půjček máte daleko lepší přehled o výdajích.

Máte pořádek ve svých závazcích

Velkou výhodou u konsolidace půjček je fakt, že máte vždy pouze jeden termín splatnosti, takže minimalizujete riziko, že byste splátku provedli pozdě a čekaly by vás zbytečné pokuty a penále. Přehlednost je jedním z pádných argumentů, proč ke konsolidaci přistoupit.

V současné době ji nabízí celá řada tuzemských bankovních institucí, ale i některé nebankovní společnosti. Vždy je nutné si řádně prohlédnout všechny podmínky. Čím dříve ale několik půjček vyměníte za jednu jedinou, tím lépe. Vyhnete se tak případným problémům a neschopnosti splácet, což by mohlo v krajním případě vyústit až v exekuci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *