Odborníci mají jasno: úspěch firmy závisí na lidech

Od pojmu lidské zdroje jsme se v posledním desetiletí propracovali k pojmu lidské vztahy, moderní firmy u nás i v zahraničí již na personální místa neobsazují Human Recources, ale Human Relationships manažery, specialisty a konzultanty. Co to však v praxi znamená?

Především je to důsledek uvědomění si, že žádné lidské zdroje neexistují – vždy jsou to jen lidé. Lidé, kteří chodí každý den do práce, za odvedenou práci dostávají mzdu, a kteří mají také své pocity, dojmy, touhy a talenty. Právě práce s talentem zaměstnance pak umožňuje z téměř každého člověka vytvořit skutečného odborníka ve své profesi. Pokud však nemáte čas, prostředky nebo možnosti si tohoto odborníka sami vytvořit, musíte nutně sáhnout po odborné pomoci a zkrátka ho najít.

křeslo

Proč je spolupráce s profesionální recruitment společností nejdůležitější?

U náboru nového zaměstnance, stejně tak jako u vyhledávání specialistů platí, že navázání pracovního poměru s nevhodně zvoleným uchazečem je velmi drahá záležitost. Kromě nákladů na mzdu je třeba zohlednit ušlý zisk, náklady spojené se začleněním do společnosti a především náklady na nové výběrové řízení. Jak tedy postupovat skutečně efektivně? Spolupracujte s profesionály!

Přestože se vzhledem k odměně za zaměstnání doporučeného specialisty zavážete k platbě odměny, vzhledem k riziku špatně obsazeného pracovního místa pro odborníka je stále levnější a efektivnější tento způsob náboru než neodborné vedení výběrového řízení. Máte jistotu, že zvolený uchazeč bude ten pravý, bez ohledu na to, zda se jedná o práci v IT nebo manažerskou pozici.

Lze takto jednoduše obsadit každou pozici?

Pokud se spojíte s tím správným partnerem, tak rozhodně ano. Právě pro vysoce specializované nábory vytvořila i mezinárodní společnost Manpower Group projekt Experis. Právě zde totiž sjednocuje zájemce o práci v oblasti engineeringu, financí i účetnictví, ve zdravotnictví a mnohých dalších oborech se svými klienty z řad firem, které právě tyto specialisty potřebují. Experis však pomůže svým klientům kromě nalezení vhodných zaměstnanců i se zvyšováním jejich kvalifikace v budoucnu. Navíc díky imigračnímu servisu umožní společnosti zaměstnat i odborníky ze zahraničí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *