Pojištění majetku ochrání domácnost, dům i byt

Pojištění majetku ochrání domácnost, dům i byt

Chcete si zajistit klid a mít jistotu, že při nehodě nebo vloupání nepřijdete o často nemalým úsilím získaný majetek? Správně zvolené pojištění ochrání vás i váš domov v nejrůznějších nenadálých nepříznivých situacích.

Proč si sjednat pojištění majetku?

Domov je místem, které vám poskytuje bezpečné zázemí a soukromí. Právě doma si užíváte příjemné chvíle s rodinou i přáteli, relaxujete a věnujete se nejrůznějším zálibám. Ať žijete v malém pronajatém bytě nebo ve vlastním rodinném domě s velkou zahradou, právě tady máte uloženy oblíbené knihy, fotografie, suvenýry z cest, šperky a cennosti. Nemalou částku jste navíc utratili za elektrospotřebiče, nábytek a další vybavení domácnosti. Pravděpodobně také vlastníte jízdní kolo, případně další sportovní pomůcky, nářadí, případně dokonce zajímavé a cenné starožitnosti.

Jakou ochranu pojištění majetku poskytuje?

Pojištění majetku dokáže zajistit, že v případě jeho ztráty získáte odpovídající náhradu. Pojistit lze jak movitý majetek, tak i nemovitost. Nebudete se muset bát požáru, vichřice, povodně, vandalů ani zlodějů.

Pojištění odpovědnosti za škodu chrání celou vaši rodinu

Může se to stát každému. Na vašem chodníku si někdo zlomí nohu. Vaše dítě se srazí s jiným lyžařem na horách. Vaše kočka rozbije zahradní skleník sousedům na ulici. Dítě omylem rozbije sousedovo okno. Vytopíte byt pod vámi. Škody jsou kolikrát statisícové, v případě újmy na zdraví i milionové. Kdo to zaplatí? Na tohle má málokdo našetřenou dostatečnou rezervu. Na tohle se totiž platí pojištění.

Všechny výše uvedené situace kryje dobré pojištění odpovědnosti za škodu. Mít ho zřízené se dnes považuje za standard. Nejde o nic extra drahého, navíc se jedno pojištění vztahuje na celou rodinu.

Bez spoluúčasti a s platností po celém světě

Pojištění občanské odpovědnosti nabízí drtivá většina pojišťoven. Má ho i pojišťovna ERGO, která ho poskytuje s nulovou spoluúčastí na škodě a celosvětovou platností. Chrání vás tedy i pro případy, kdy rozbijete drahou vázu v hotelu na dovolené nebo způsobíte újmu na zdraví lyžaři na sjezdovce. V ceně je i odpovědnost za domácí zvířata, ovšem s výjimkou psů, hospodářských zvířat a koní. Odpovědnost za psa či koně si však můžete připojistit za dobrou cenu.

A kolik vlastně pojištění odpovědnosti za škodu stojí? Záleží, jakou variantu si vyberete. Sami si totiž volíte pojistnou částku neboli jak vysokou částku za vás pojišťovna v případě způsobené škody uhradí. U ERGO to může být až 10 milionů korun.

Pojištění občanské odpovědnosti je dobré doplnit pojištěním zaměstnance

Co však toto pojištění nekryje, jsou škody způsobené zaměstnavateli. Na tyto situace existuje speciální typ pojištění, jmenuje se pojištění odpovědnosti zaměstnance. Určitě se vyplatí zejména těm, kteří ve svém zaměstnání pracují s drahým vybavením. Některé pojišťovny mají také speciální tarify pro řidiče nebo piloty, protože řídí ne zrovna levné dopravní prostředky.

Obě pojištění společně s různými připojištěními vhodnými pro váš konkrétní případ lze sjednat současně. Kdo si není jistý, jaká ochrana by byla adekvátní k jeho životnímu stylu i zaměstnání, pro toho bude nejlepší zeptat se přímo v pojišťovně. Tam dobře znají podmínky a vědí, jaké pojištění stojí za to platit.

1 komentář k Pojištění majetku ochrání domácnost, dům i byt

  1. Myslím si, že pojištění majetku je v dnešní době naprostý základ, nicméně osobně jsem toho názoru, že majetek je dobré mít zabezpečený například i pomocí nějakého bezpečnostního systému. Já sám poslední dobou uvažuji nad tím, že bych si nějaký pořídil domů. Koukal jsem jaké jsou možnosti a vůbec špatně nevypadá například to, co nabízí https://www.rex.eu/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *