Program na správu osobních financí

Software, který vám usnadní spravování vašich osobních finančních prostředků.

Máte rádi pořádek  a systém? Upřímně řečeno, jsou věci, ve kterých by měl mít pořádek každý. Jednou z těchto věcí jsou finance, zejména byste je měli bedlivě sledovat proto, že v dnešní době je velice lehké zadlužit se a pak toho dalších pár let při splácení litovat. Každý by měl mít přehled, kolik vydělává, kolik už eventuálně splácí a musí dát na povinné a nezbytné výdaje, jako je třeba nájem a potrava a kolik mu pak zbude jako kapesné, které může bezhlavě utratit, popřípadě kolik si za měsíc ušetří na zvolený cíl.

Pokud jste přišli na to, jaké výhody v sobě vedení financí skýtá, možná jste už i hledali způsob, jak tyto záznamy vést efektivně, jednoduše a neztrácet u nich příliš mnoho času. Doba, kdy se tato data vytvářela ručně, jsou už naštěstí za námi, už jen protože počítač vám vypočítá plno věcí, které byste jinak museli počítat sami nebo alespoň pomocí kalkulačky.

Možná vám nyní na mysl přišel tabulkový program Excel, jako vhodný program na sledování a evidenci těchto operací. Ano, samozřejmě jde to, a když se pomocí maker trošku nastaví, dá se i používat. Ovšem, jsou i lepší varianty.

Program, který je pro tyto účely vhodnější a který vám na tomto místě doporučíme, se nazývá AceMoney. Je určen ke správě osobních a domácích financí, zvládne i malou firmu (resp. živnost). K dostání je ve dvou verzích se stejným názvem, jen ta co je zdarma je lehce omezena počtem účtů na jeden a nese za svým názvem přídomek Lite (ten vám pro osobní účely ovšem docela pohodlně stačí). Plnou verzi zakoupíte za přibližně 600 korun. Program funguje na většině operačních systému typu Windows. Přesné informace o konkrétních typech naleznete na oficiální stránce: www.mechcad.net/products/acemoney/

Co vše lze v programu využívat? Podle toho, jestli zvolíte placenou nebo lite verzi, můžete vést různé typy účtů. Následný soupis výdajů umožní pozorovat nejrůznější statistiky aktuální i průměrné o vašich výdajích nebo příjmech. Snadno můžete sledovat vývoj vašich investic, vytvořit různé druhy rozpočtů, které jsou dokonale propracované a podle kterých byste se následně měli řídit. Poslední velkou výhodou programu je bezproblémový převod měn pomocí aktuálního kurzu, který program získá stažením z internetových směnáren.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.