Recenze: Porovnejsito.cz – jaké jsou moje zkušenosti?

Recenze: Porovnejsito.cz – jaké jsou moje zkušenosti?

Porovnejsito.cz je bezplatná online aplikace, prostřednictvím které si můžete porovnat ceny a kvalitu služeb. Já jsem tuto aplikaci využila před nedávnem, když jsem si potřebovala v novém bydlení zřídit internet, televizi a zajistit nový tarif. Díky Porovnejsito.cz jsem našla kvalitní poskytovatele všech těchto služeb, a zároveň ušetřila nemalé peníze! Pokud byste si také rádi srovnali nabídky internetu, televize a tarifů a současně ušetřili, vysvětlím vám, jak Porovnejsito funguje.

Porovnejsito

Co je to Porovnejsito.cz?

Porovnejsito.cz funguje jako bezplatná webová aplikace, ve které si snadno porovnáte nejčastěji užívané služby: internet, televizi a tarify. Pokud máte strach, že srovnávač má postranní úmysly a navede vás na konkrétní poskytovatele, nemusíte se obávat. Jedná se o zcela nezávislý srovnávač cen a služeb, který vám během jedné minuty vyhledá pro vás nejvhodnější nabídky služeb ve vašem okolí (dle vaší adresy). Zároveň vám pomůže vybrat tu pravou službu, a pokud budete chtít, rovnou také objednat online. Tak je to jednoduché!

Jak Porovnejsito.cz funguje?

Zaujalo mě, jak je Porovnejsito jednoduché. Pouze zadáte adresu a kliknete na zelené tlačítko vyhledat nabídky. Během jedné minuty se vám zobrazí nabídky různých poskytovatelů. Vybírat můžete z až 250 nabídek a 35 ověřených poskytovatelů. Až si vyberete vhodnou službu, zadáte nezávaznou poptávku a specialisté s vámi danou službu prokonzultují. Poté se už jenom domluvíte na realizaci objednávky.

Následně k vám přijede technik, který nainstaluje nové zařízení a vysvětlí vám vše potřebné.

Pro koho je Porovnejsito vhodné?

Osobně bych Porovnejsito doporučila všem, kdo nejsou spokojeni s poplatky za internet, tarif nebo televizi. Portál vám usnadní hledání vhodné služby, ale hlavně vám pomůže ušetřit peníze i čas. Já sama jsem během stěhování do nového bytu nevěděla, kde mi hlava stojí. Měnila jsem navíc i zaměstnání, a proto jsem potřebovala zajistit nový tarif – v původní práci jsem měla volání od svého zaměstnavatele. Porovnejsito mi bezplatně srovnalo výhodné nabídky, zajistilo objednávku služeb, a navíc za mě vyřídilo všechnu administrativu.

A v čem tkví výhodnější ceny, než se kterými se setkáváme běžně na trhu? Důvodem je dlouhodobá spolupráce s ověřenými poskytovateli služeb. Díky tomu získal portál Porovnejsito nabídky s nižšími neveřejnými cenami. Tyto ceny na stránkách poskytovatelů nenaleznete.

Porovnejsito

Jaké služby srovnává?

Prostřednictvím Porovnejsito můžete srovnávat internet, televize a volání. Já přistoupila ke kombinaci služeb, protože jsem potřebovala komplexní řešení pro domácnost. K tomu jsem si nakonec nechala nalézt i vhodného poskytovatele tarifů na volání. Výhodou je, že v nabídce má portál více než 35 obchodních partnerů. Takže je opravdu z čeho vybírat.

Internet

Pokud byste rádi našli nabídku výhodného internetu, postup je jednoduchý. Na úvodní stránce zadáte vaši adresu, kliknete na ni v našeptávači a ihned vidíte celý přehled aktuálních nabídek pro vás. Vybírat můžete z produktů Pevný internet vzduchem (bezdrátový, 4G LTE, 5G a internet bez omezení) nebo Pevný internet kabelem (DSL).

Najdete-li nabídku, která vás zaujme, kliknete na ni a dále postupujete podle pokynů na obrazovce. Možná žádná z nabídek nepřekoná váš stávající internet, ale to je spíš nepravděpodobné. Já potřebovala zřídit internetové připojení do nové domácnosti, tudíž jsem nemohla srovnávat s nějakou stávající cenou. Porovnala jsem si ale ceny od poskytovatelů z jejich oficiálních ceníků na webových stránkách a zjistila jsem, že díky Porovnejsito výrazně ušetřím.

Kvůli své práci z domu jsem musela mít doma co nejrychlejší internet, takže oceňuji, že produkty v nabídce disponují rychlostí internetu až 1000 Mb/s. A ačkoliv bydlím v malé vesničce, poskytovatelé ze srovnávače pokryjí až 98 % adres v České republice.

Oceňuji také možnost vybrat si WiFi router z následující nabídky:

 • Wi-Fi router pro optické připojení
 • Modem pro pevný internet DSL
 • Modem pro pevný internet vzduchem

Kolik za internet ušetříte si navíc můžete spočítat v kalkulačce internetu. Stačí zadat současného poskytovatele, požadovanou rychlost připojení a kliknout na zelené tlačítko spočítat úsporu. Pokud si potřebujete změřit stávající rychlost internetu, i tuto funkci na Porovnejsito naleznete.

Porovnejsito

Televize

Před výběrem televizního tarifu si nejprve ujasněte, jaká technologie vám bude vyhovovat. Pro příklad:

 • IPTV je televizní vysílání je vhodné pro dům s internetovým připojením po optice. Pro přenos je zde využita vysokorychlostní internetová přípojka a připojení pomocí ADSL nebo optickými vlákny. Pro sledování televize přes technologii IPTV je nutné zajistit internetové připojení, set-top box a případně ADSL modem.
 • Druhým typem je pak internetová televize, která vám umožní sledovat vysílání až na 4 zařízeních současně. Hlavní výhodou je možnost archivace pořadů, sledování televize na cestách a chytré funkce.
 • Poslední z technologií je satelitní televize, která přijímá signál z antén umístěných na družicích. Satelitní vysílání je pokryto po celé ČR. K tomu, abyste mohli využívat funkcí satelitní televize, potřebuje satelitní přijímač a parabolickou anténu s konvertorem. Vše vám nastaví odborný technik od vašeho poskytovatele satelitní TV. Výhodou je, že satelitní TV můžete sledovat ve městech i na okraji vesnice.

Tarify

Výběr tarifu probíhá stejně, jako je tomu u předchozích dvou služeb. Pokud se nechcete vzdát svého telefonního čísla, nemusíte. Stačí zavolat stávajícímu operátorovi a poprosit jej, aby vám sdělil číslo výpovědi opouštěného poskytovatele. Toto číslo následně sdělíte svému poskytovateli, jenž přenos čísla vyřídí za vás.

Porovnejsito

Akční ceny a výhody

Jedním z důvodů, proč jsem se pro tuto službu rozhodla, byly také akční ceny a výhody, které Porovnejsito navíc nabízí. Právě díky tomu, že má tato společnost smlouvy s poskytovateli, získává od nich pro své klienty mnoho skvělých výhod. Mezi ty se řadí například: akční nabídky se slevami až 50 % (50 % sleva na internet a chytrou DVBT-2 televizi), Premier Sport s Premier League zdarma s O2 TV, chytrý přechod na DVBT-2 za 100 Kč, instalace WiFi zdarma či filmové balíčky na zkoušku.

Výhody Porovnejsito.cz

Jaké výhody mi Porovnejsito přineslo?

 • Rychlé online srovnání služeb a cen
 • Ušetřila jsem minimálně 40 % ceny
 • Přehledná služba, která je navíc zdarma
 • Lze využít 24 hodin denně na mobilu, tabletu i PC (nemusíte zdlouhavě obvolávat všechny poskytovatele a zjišťovat jejich nabídky a ceny)
 • Byly mi vybráni ti nejvhodnější poskytovatelé z mého okolí
 • Pomohou vám zajistit komplexní služby (internet + televize a tarif)
 • Poptávka je zcela nezávazná, nemusíte si nic objednat

Porovnejsito

Nevýhody

 • Ne každému vyhovuje online komunikace (nabízí se možnost využití infolinky)
 • Zatím ne příliš známá služba, ale podle spokojenosti ostatních věřím, že se to brzy změní

Doporučení závěrem

Služba Porovnejsito.cz vám pomůže najít vhodného poskytovatele služeb, a navíc ušetřit poměrně vysokou částku. Výhodou je, že nemusíte poskytovatele sami obvolávat, tato služba vše zajistí za vás a navíc vám vyjedná výhodnější cenu. Určitě bych Porovnejsito doporučila všem, kdo by rádi ušetřili na televizi, tarifu nebo internetu. Pokud mohu poradit, určitě bych nečekala a srovnání alespoň vyzkoušela. Nic za to nedáte a můžete jenom získat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *