Recenze: Porovnejsito.cz – jaké jsou moje zkušenosti?

Recenze: Porovnejsito.cz – jaké jsou moje zkušenosti?

Porovnejsito.cz je bezplatná online aplikace, prostřednictvím které si můžete porovnat ceny a kvalitu služeb. Já jsem tuto aplikaci využila před nedávnem, když jsem si potřebovala v novém bydlení zřídit internet, televizi a zajistit nový tarif. Díky Porovnejsito.cz jsem našla kvalitní poskytovatele všech těchto služeb, a zároveň ušetřila nemalé peníze! Pokud byste si také rádi srovnali nabídky internetu, televize a tarifů a současně ušetřili, vysvětlím vám, jak Porovnejsito funguje.

Porovnejsito

Co je to Porovnejsito.cz?

Porovnejsito.cz funguje jako bezplatná webová aplikace, ve které si snadno porovnáte nejčastěji užívané služby: internet, televizi a tarify. Pokud máte strach, že srovnávač má postranní úmysly a navede vás na konkrétní poskytovatele, nemusíte se obávat. Jedná se o zcela nezávislý srovnávač cen a služeb, který vám během jedné minuty vyhledá pro vás nejvhodnější nabídky služeb ve vašem okolí (dle vaší adresy). Zároveň vám pomůže vybrat tu pravou službu, a pokud budete chtít, rovnou také objednat online. Tak je to jednoduché!

Jak Porovnejsito.cz funguje?

Zaujalo mě, jak je Porovnejsito jednoduché. Pouze zadáte adresu a kliknete na zelené tlačítko vyhledat nabídky. Během jedné minuty se vám zobrazí nabídky různých poskytovatelů. Vybírat můžete z až 250 nabídek a 35 ověřených poskytovatelů. Až si vyberete vhodnou službu, zadáte nezávaznou poptávku a specialisté s vámi danou službu prokonzultují. Poté se už jenom domluvíte na realizaci objednávky.

Následně k vám přijede technik, který nainstaluje nové zařízení a vysvětlí vám vše potřebné.

Pro koho je Porovnejsito vhodné?

Osobně bych Porovnejsito doporučila všem, kdo nejsou spokojeni s poplatky za internet, tarif nebo televizi. Portál vám usnadní hledání vhodné služby, ale hlavně vám pomůže ušetřit peníze i čas. Já sama jsem během stěhování do nového bytu nevěděla, kde mi hlava stojí. Měnila jsem navíc i zaměstnání, a proto jsem potřebovala zajistit nový tarif – v původní práci jsem měla volání od svého zaměstnavatele. Porovnejsito mi bezplatně srovnalo výhodné nabídky, zajistilo objednávku služeb, a navíc za mě vyřídilo všechnu administrativu.

A v čem tkví výhodnější ceny, než se kterými se setkáváme běžně na trhu? Důvodem je dlouhodobá spolupráce s ověřenými poskytovateli služeb. Díky tomu získal portál Porovnejsito nabídky s nižšími neveřejnými cenami. Tyto ceny na stránkách poskytovatelů nenaleznete.

Porovnejsito

Jaké služby srovnává?

Prostřednictvím Porovnejsito můžete srovnávat internet, televize a volání. Já přistoupila ke kombinaci služeb, protože jsem potřebovala komplexní řešení pro domácnost. K tomu jsem si nakonec nechala nalézt i vhodného poskytovatele tarifů na volání. Výhodou je, že v nabídce má portál více než 35 obchodních partnerů. Takže je opravdu z čeho vybírat.

Internet

Pokud byste rádi našli nabídku výhodného internetu, postup je jednoduchý. Na úvodní stránce zadáte vaši adresu, kliknete na ni v našeptávači a ihned vidíte celý přehled aktuálních nabídek pro vás. Vybírat můžete z produktů Pevný internet vzduchem (bezdrátový, 4G LTE, 5G a internet bez omezení) nebo Pevný internet kabelem (DSL).

Najdete-li nabídku, která vás zaujme, kliknete na ni a dále postupujete podle pokynů na obrazovce. Možná žádná z nabídek nepřekoná váš stávající internet, ale to je spíš nepravděpodobné. Já potřebovala zřídit internetové připojení do nové domácnosti, tudíž jsem nemohla srovnávat s nějakou stávající cenou. Porovnala jsem si ale ceny od poskytovatelů z jejich oficiálních ceníků na webových stránkách a zjistila jsem, že díky Porovnejsito výrazně ušetřím.

Kvůli své práci z domu jsem musela mít doma co nejrychlejší internet, takže oceňuji, že produkty v nabídce disponují rychlostí internetu až 1000 Mb/s. A ačkoliv bydlím v malé vesničce, poskytovatelé ze srovnávače pokryjí až 98 % adres v České republice.

Oceňuji také možnost vybrat si WiFi router z následující nabídky:

 • Wi-Fi router pro optické připojení
 • Modem pro pevný internet DSL
 • Modem pro pevný internet vzduchem

Kolik za internet ušetříte si navíc můžete spočítat v kalkulačce internetu. Stačí zadat současného poskytovatele, požadovanou rychlost připojení a kliknout na zelené tlačítko spočítat úsporu. Pokud si potřebujete změřit stávající rychlost internetu, i tuto funkci na Porovnejsito naleznete.

Porovnejsito

Televize

Před výběrem televizního tarifu si nejprve ujasněte, jaká technologie vám bude vyhovovat. Pro příklad:

 • IPTV je televizní vysílání je vhodné pro dům s internetovým připojením po optice. Pro přenos je zde využita vysokorychlostní internetová přípojka a připojení pomocí ADSL nebo optickými vlákny. Pro sledování televize přes technologii IPTV je nutné zajistit internetové připojení, set-top box a případně ADSL modem.
 • Druhým typem je pak internetová televize, která vám umožní sledovat vysílání až na 4 zařízeních současně. Hlavní výhodou je možnost archivace pořadů, sledování televize na cestách a chytré funkce.
 • Poslední z technologií je satelitní televize, která přijímá signál z antén umístěných na družicích. Satelitní vysílání je pokryto po celé ČR. K tomu, abyste mohli využívat funkcí satelitní televize, potřebuje satelitní přijímač a parabolickou anténu s konvertorem. Vše vám nastaví odborný technik od vašeho poskytovatele satelitní TV. Výhodou je, že satelitní TV můžete sledovat ve městech i na okraji vesnice.

Tarify

Výběr tarifu probíhá stejně, jako je tomu u předchozích dvou služeb. Pokud se nechcete vzdát svého telefonního čísla, nemusíte. Stačí zavolat stávajícímu operátorovi a poprosit jej, aby vám sdělil číslo výpovědi opouštěného poskytovatele. Toto číslo následně sdělíte svému poskytovateli, jenž přenos čísla vyřídí za vás.

Porovnejsito

Akční ceny a výhody

Jedním z důvodů, proč jsem se pro tuto službu rozhodla, byly také akční ceny a výhody, které Porovnejsito navíc nabízí. Právě díky tomu, že má tato společnost smlouvy s poskytovateli, získává od nich pro své klienty mnoho skvělých výhod. Mezi ty se řadí například: akční nabídky se slevami až 50 % (50 % sleva na internet a chytrou DVBT-2 televizi), Premier Sport s Premier League zdarma s O2 TV, chytrý přechod na DVBT-2 za 100 Kč, instalace WiFi zdarma či filmové balíčky na zkoušku.

Výhody Porovnejsito.cz

Jaké výhody mi Porovnejsito přineslo?

 • Rychlé online srovnání služeb a cen
 • Ušetřila jsem minimálně 40 % ceny
 • Přehledná služba, která je navíc zdarma
 • Lze využít 24 hodin denně na mobilu, tabletu i PC (nemusíte zdlouhavě obvolávat všechny poskytovatele a zjišťovat jejich nabídky a ceny)
 • Byly mi vybráni ti nejvhodnější poskytovatelé z mého okolí
 • Pomohou vám zajistit komplexní služby (internet + televize a tarif)
 • Poptávka je zcela nezávazná, nemusíte si nic objednat

Porovnejsito

Nevýhody

 • Ne každému vyhovuje online komunikace (nabízí se možnost využití infolinky)
 • Zatím ne příliš známá služba, ale podle spokojenosti ostatních věřím, že se to brzy změní

Naše hodnocení služby Porovnejsito.cz

Plusy

 • Služba je zcela zdarma  
 • Kalkulace jsou nezávazné
 • Srovnání všech poskytovatelů na jednom místě
 • Podařilo se nám získat reálnou úsporu 40 %
 • Možnost získat bonusy, co nejsou ve veřejných cenících dostupné

Mínusy

 • Pouze komunikace online
 • Nemají síť kamenných poboček
 • Relativně nová služba

Hodnocení Radírny:

Porovnejsito.cz vám může pomoci najít vhodného poskytovatele služeb, a navíc ušetřit poměrně vysokou částku. Výhodou je, že nemusíte poskytovatele sami obvolávat, tato služba vše zajistí za vás a navíc vám vyjedná výhodnější cenu. Určitě bychom Porovnejsito doporučili všem, kdo by rádi ušetřili na televizi, tarifu nebo internetu. Srovnání je nezávazné, takže určitě doporučujeme minimálně otestovat, jak vycházejí kalkulace za služby, co používáte.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.