Recenze: Půjčka VistaCredit

Recenze: Půjčka VistaCredit

Nebankovní půjčka dokáže snadno vyřešit finanční nouzi. Jak se ale zachovat, aby neplatilo příslovečné, že nebankovní úvěr se ve vašem životě stane dobrým sluhou, ale špatným pánem? Jde to.

Nebankovní úvěry v současnosti

Zaslouží si nebankovní úvěry svou mnohdy ne zrovna zářivou pověst? V současné době se už situace znatelně zlepšila.

Přispěla k tomu zejména nová legislativa. Ta ukládá těmto nebankovním poskytovatelům řadu povinností. Nabízet úvěry mohl, s jistou nadsázkou řečeno, v minulosti téměř kdokoli. K tomu, aby mohl tuto činnost provozovat, totiž stačilo mít pouze živnostenský list.

A mnozí svoje postavení využívali na úkor svých klientů. Na trhu se tak vyskytovala celá řada společností, u nichž už v podstatě nešlo hovořit o půjčování peněz, ale jejich fungování hraničilo s lichvou.

Česká národní banka tak ustanovila, že každý, kdo chce v této oblasti působit, musí mít příslušnou licenci. Vedlo to především k poměrně dramatickému úbytku těchto subjektů. Aktuálně jich na trhu působí už jen zhruba 80.

Z úvěrových smluv tak především vypadly tzv. rozhodčí doložky. Navíc poskytovatelé musejí prověřovat finanční situaci dlužníka a jsou povinni mu oznámit, jaké budou celkové náklady na půjčku. Spotřebitel má tedy v ruce velmi spolehlivé ukazatele, které mu mohou napovědět, zda úvěr dokáže bez rizika splatit.

Co když si podnikatel potřebuje půjčit

Zejména začínající podnikatelé se často bez úvěru neobejdou. Získat jej v bance však pro ně nemusí být snadné.

I banky jsou schopné počítat s tím, že toho nemůžete v takovém případě doložit mnoho. Daňové přiznání proto zpravidla nepožadují a nováček nemusí ani ničím ručit. Na druhou stranu banka určitou záruku, že budete svůj úvěr umět splácet, potřebuje.

Důležitým podkladem pro získání úvěru tak často bývá výpis z účtu (ať již firemní nebo váš osobní). Banka také posuzuje, jestli je váš podnikatelský záměr vůbec z ekonomického hlediska funkční.

Jestliže v bance se svými záměry neuspějete, také pro podnikatele je otevřena sféra nebankovních úvěrů. Podmínky jsou znatelně benevolentnější a úvěr navíc můžete získat prakticky obratem. Podobně jako u běžných spotřebitelských úvěrů však musíte počítat zejména s vyššími úrokovými sazbami.

O půjče Vista Credit

Vista Credit je typem tzv. mikroúvěru. To znamená, že je primárně určen ke kratší době splácení a půjčit si můžete pouze nižší částky.

V tomto případě je limitní částkou 8 000 Kč, a to pouze pro stálé klienty. Maximálně můžete splácet po dobu 35 dní s tím, že po schválení a doplacení odkladu lze splácení posunout na až 70 dní. V takovémto případě uživatel za úvěr zaplatí 1 295 Kč.

Z hlediska nákladovosti půjčky je dále nutné upozornit na jednu důležitou skutečnost: U mikropůjček nemá dostačující výpovědní hodnotu RPSN. Sazby jsou totiž zpravidla vysoké, v řádech stovek procent. Způsobeno je to tím, že RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů, se, jak vyplývá ze zkratky samé, počítá za rok. Krátkodobé půjčky trvající jen pár dnů tak tímto kritériem nemá smysl posuzovat.

Půjčku si sjednáte přes internet. Výhodou je rychlé posouzení vaší žádosti. Jakmile bude úspěšně schválena, elektronickým podpisem stvrdíte svůj zájem o půjčku. Ty můžete mít i během několika málo minut, pokud je vaše žádost schválena. Počítat předtím musíte s tím, že poskytovatel bere v potaz registry dlužníků.

Již s první půjčkou jste navíc automaticky zařazeni do věrnostního programu. S každou další půjčkou by tak pro vás podmínky poskytovaného úvěru měly být výhodnější.

Nedostatkem v tomto případě je, že chybí informace o případných poplatcích nebo sankcích v případě, že nebudete splácet včas nebo vůbec.

Výhody služby:

  • rychlost a pružnost
  • bezproblémové schvalování
  • možnost vše vyřešit online

Nevýhody služby

  • půjčit si lze pouze malou částku
  • chybí informace o poplatcích a sankcích

Recenze uživatelů

vistacredit - hodnocení

A jak jsou spokojeni ti, kteří si půjčku sami už vzali? Uživatelé uvádějí jako hlavní klad především vysokou flexibilitu půjčky. Dle zkušeností jsou také první dvě půjčky bez poplatku, což je bezesporu pozitivním zjištěním.

Srovnání konkurenčních poskytovatelů

Vista Credit není jedinou nebankovní společností, která se zaměřuje na podnikatele. Jak je na tom konkurence?

Profi Credit

Podnikatelská půjčka od Profi Credit je klasickým úvěrem, vyplatí se tak primárně těm, kteří si potřebují půjčit vyšší částku.

Nabídne vám až 250 000 Kč. Tento úvěr má však svoje striktně dané podmínky. Limitující je zejména roční obrat ve výši nad 270 000 Kč. Nemůžete-li toto kritérium naplnit, můžete si ještě zvolit jinou variantu úvěru, pak si ale nepůjčíte tak vysokou částku.

Půjčka se dá pohodlně vyřídit přes internet kdykoli a odkudkoli. Také schvalování probíhá obratem, peníze můžete mít už do druhého dne. Poskytovatel také vyžaduje jen minimum nezbytných dokladů.

Profi Credit proto představuje dobrou volbu pro uživatele, kteří potřebují rychle půjčit nebo už se svou žádostí v bance neuspěli a stejně tak pomůže i začínajícím podnikatelům, kteří ještě nemohou doložit žádný obrat.

Acema

https://www.acema.cz/podnikatelske-uvery/business

V případě společnosti Acema se jedná o úvěr, který je tzv. zajištěný. Zajistit úvěr lze movitým i nemovitým majetkem. To je zároveň hlavní důvod, proč úvěr nelze doporučit začínajícímu podnikateli, který tuto podmínku pravděpodobně nesplní.

V případě těch, kteří již nějakou dobu podnikají, lze ocenit zejména to, že si můžete půjčit i vyšší sumu. Konkrétně se výše úvěru může pohybovat od 100 000 Kč až po 30 000 000 Kč.

Úrok se v případě úvěru zajištěného nemovitostí pohybuje od od 5,9 % ročně. Zároveň Acema garantuje nízké splátky. Splácet můžete po dobu až 20 let. Povoleny jsou také mimořádné splátky. Výhodou tohoto typu úvěru je poskytnutí až 100 % z hodnoty nemovitosti.

Úvěr zajištěný movitým majetkem lze využít na cokoli a jeho přednost tkví zejména v maximální flexibilitě. Zajištěn je konkrétně vašimi výrobními prostředky.

Půjčku tak lze doporučit podnikatelům, kteří potřebují vyšší částku a zároveň mají potřebný kapitál sloužící na zajištění. Naopak se vzhledem k podmínkám nehodí pro začátečníky.

ProFi

ProFi půjčuje podnikatelům hned v několika verzích. Maximálně si můžete půjčit až 300 000 Kč. Ty splácíte v rozpětí 12 až 60 měsíců. Výše měsíční splátky se pohybuje od 1 584 Kč.

Hlavní kritérium, které rozhoduje o tom, zda půjčku skutečně dostanete, je váš obrat. Proto se vyžaduje kopie daňového přiznání za poslední dva roky. Začínající podnikatel, který jej doložit nemůže, proto v tomto případě nepochodí.

Ti ostatní mohou těžit především z velmi rychlého schvalovacího procesu. Pokud totiž bude vaše žádost vyhodnocena kladně, můžete svoje peníze získat ještě v den žádosti.

Další výhodou je možnost předčasného splacení či odkladu splátek zdarma. Jestliže splácíte řádně, můžete si navíc půjčku dále navýšit. Také vás může čekat bonus za řádné splácení, a to až ve výši 19 000 Kč.

Společnost ProFi nad svými konkurenty vítězí zejména vysokou průchodností jednotlivých žádostí a rychlostí při odesílání peněz.

Naše hodnocení půjčky VistaCredit

Plusy

 • Rychlost a pružnost
 • Kompletní zařízení online
 • Bezproblémové schvalování

Mínusy

 • Půjčit lze pouze menší částku

Hodnocení Radírny

Vista Credit je specifickým typem půjčky. V úvahu je potřeba brát především to, zda vám bude nabízená výše úvěru stačit. Jestliže ano a vaším hlavním požadavkem je především rychlá dostupnost úvěru, lze vám tuto půjčku doporučit.

1 komentář k Recenze: Půjčka VistaCredit

 1. Tak o této společnosti slyším poprvé. Bála bych si půjčit peníze od někoho, koho neznám. Nerada bych narazila na nějaké lichváře. Já jsem si celkově nechtěla nikdy půjčovat, ale naskytla se mi skvělá možnost na rozjezd podnikání a neměla jsem dost peněz. Od rodiny jsem si půjčovat nechtěla, takže jsem si našla výhodný nebankovní úvěr na podnikání u https://pujcky.zone/rychly-nebankovni-uver-na-podnikani/ , který doufám, budu mít rychle splacený.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *