Tip: průvodce světem půjček

Problematika půjček je nesmírně obsáhlá a “normální” člověk, který nemá doktorát z ekonomie, nečte si ve volném čase obchodní zákoník a nenosí po kapsách kalkulačku, může mít občas skutečně problém vyhodnotit, co je skutečně dobrá nabídka a co naopak problém, až  podvod. Zejména je potřeba dát pozor tehdy, když vás zajímá rychlá půjčka, tj. taková půjčka, kterou chcete vyřídit co nejrychleji. Tehdy zpravidla nebývá času nazbyt a vyhodnotit všechna pro a proti se dá poměrně obtížně.

Právě proto vznikl nedávno nový web uveronline.cz, který se informacemi kolem tohoto tématu zabývá a na němž najdete nejen informace o půjčkách všeho druhu, ale také o tom, že existují také aukce půjček, nebo rozebrání toho, kdy se vyplatí refinancování. PenízeVelmi užitečnou je zejména sekce “pomůcky”, kde jsou soustředěny kalkulačky sloužící k rychlému výpočtu RPSN a tomu, kolik ve výsledku zaplatíte ve splátkách, až budete půjčenou částku navýšenou o procentní sazbu vracet bankovnímu či nebankovnímu subjektu.

Co se na webu mimo jiné dozvíte?

  • Že při půjčování se nedá spoléhat na ústní dohodu a že vždy byste měli požadovat dostatek času na pročtení – tedy rozhodně se nikdy nenechte vmanipulovat do toho, abyste na ulici nebo narychlo v kanceláři museli podepisovat něco, co jste si kompletně nepročetli a čemu jste dobře neporozuměli.
  • Pozor na nějaké nepsané výhody, které vám obchodník slibuje. Pokud jsou nepsané, zjistěte, jakým způsobem je zajištěna jejich domahatelnost a nebo vyžadujte jejich explicitní dopsání do smlouvy.
  • Poplatky, k nimž nemáte smluvní nebo jiný podklad, předem neplaťte.
  • Občanský průkaz (OP) nikdy nenechávejte bez dozoru – nemáte povinnost nikomu ho dát k dispozici, vždy stačí, když si opíše údaje a nemusíte ho dávat vůbec z ruky.
  • Pozor na směnky. Opravdu velký pozor. Nejlépe tak velký, že je vůbec nepodepisujte.
  • Zjistěte si, s kým máte tu čest. Neváhejte požádat o legitimaci prodejce.
  • Ověřte si s předstihem reference na společnost, u níž jste se rozhodli půjčky uzavřít. Stačí použít Google nebo Seznam a vložit její jméno do vyhledávání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *