Slovníky, překladače a další jazykové nástroje na internetu zdarma

Slovníky na internetu. Online překladače. Google Translator, Slovník.cz a další jazykové nástroje. Doplnění háčků a čárek do textu.

Slovníky a překladače

Google Translate

Google Translator (http://translate.google.cz) je beze vší pochyby nejkvalitnějším nástrojem pro online překlady, který se dá na internetu najít. Neomezuje se na čistý překlad textu z jednoho jazyka do jiného, ale při vložení adresy webové stránky místo textu vygeneruje přeloženou stránku v jednom ze 41 podporovaných jazyků. Užitečný nástroj, který využijete při hledání informací o tématu v jiném jazyce je funkce přeložené vyhledávání, která funguje tak, že do formuláře zadáte česky vyhledávaný výraz a pak vyberete na jakých stránkách se má hledat. Google Translate si můžete přidat i na vlastní web pomocí kódu, který vygeneruje takovéto tlačítko

nebo si do oblíbených položek přetáhnou tuto záložku:
ČESKY
které při každém vyvolání této adresy přeloží aktuální stránku z jakéhokoliv jazyka do češtiny.

Slovník.cz a slovník na Seznamu

Tyto slovníky pracují se slovní zásobou od společnosti LangSoft a už z toho je jasné, že se nijak neliší od sebe výsledky ani slovy, která umí přeložit, překlady celých vět ani žádné doplňkové funkce podobné Google Translatoru zatím tyto české slovníky nenabízejí.

Další jazykové nástroje na internetu

Jak doplnit háčky a čárky do slov

Pokud se dostanete v zahraničí k počítači a budete potřebovat napsat český text, ve kterém bezpodmínečně bude nutné psát včetné háčků a čárek, mohl by vám pomoci nástroj, který najdete na: http://nlp.fi.muni.cz/cz_accent/

Synonyma

Pokud píšete text a zjišťujete, že se vám nějaké slovíčko vyskytuje častěji než je zdrávo, využijte online tezaurus nacházející se na adrese www.synonyma-online.cz.

Rate this post

2 komentářů k Slovníky, překladače a další jazykové nástroje na internetu zdarma

  1. Pingback:

  2. Platba EURO vloženými do soporučeného dopisu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *