Vypalovací programy ke stažení zdarma

Programy k vypalování CD, DVD a BlueRay disků zdarma ke stažení. Jak vypálit DVD, jak zkopírovat soubory na disk.

Vypalování DVD (dříve CD, v budoucnu BlueRay disků) už dnes možná není tolik populární jako dříve a roli přenosných médií přejímají externí pevné disky a svou kapacitu stále zvyšující USB flash disky, stále je však pro film nebo k zálohování tato forma uchovávání dat využívána a tak se podívejme na to, přes který program dostupný zdarma ke stažení se dá nejsnadněji vypálit. Dříve tolik populární Nero získalo řadu kvalitních konkurentů a my se podíváme na to, přes který se vypaluje nejsnadněji a k čemu se který z nich lépe hodí.

ImgBurn

Odkud lze stáhnout: http://download.imgburn.com/translations/czech.zip

Jednoduchý a nenáročný prográmek, který zvládne vypalovat nejen image (tj. obrazy disků, většinou ve formátu iso), ale i všechny ostatní klasické formáty CD a DVD disků. Chová se většinou stabilně a předvídatelně, byly zaznamenány jen občasné potíže při přemazávání přepisovatelných médií.

CDBurnerXP

Odkud lze stáhnout: http://cdburnerxp.se/downloadsetup.exe

Tento švédský vypalovací software má sice jméno nesoucí označení XP, funguje však i na novějších Windows. Vypaluje všechny běžné formáty disků: CD-R/CD-RW/DVD+R/DVD-R/DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM/BD/HD-DVD (samozřejmě záleží na tom, jaká vypalovačka je v počítači).

BurnAware Free Edition

Odkud lze stáhnout: http://www.burnaware.com/downloads.html

Další oblíbený vypalovací program zdarma. Jedná se o mírně ořezanou variantu placené verze, od které se odlišuje prakticky jen tím, že neumí vypalovat bootovací DVD/CD disky a klonovat. Má intuitivní rozhraní, celkově se jedná o použitelný a užitečný software.

Rate this post

4 komentářů k Vypalovací programy ke stažení zdarma

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  3. Neumím vypalovat filmy z pevného disku počítače na dvd disky.Prosím porad´te mi.(děkuji)Robert

  4. JAK ZISKAT BLUE RAY ZÁZNAM DIK ZA RADU JIRKA TEL.728346146

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *